Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz lapa #427 üzenetére

    Én értem mire gondolsz, de ez akkor sem lehet megoldás.
    A "pazarlás" valamilyen szinten része a társadalmi berendezkedésnek, a fejlődésünknek már párszáz éve.
    Mert ennyi erővel lemondhatunk a tévéről, a mikrosütőről, a személyautókról, a legtöbb otthoni számítógépről és még kismillió dologról ami nem más mint valamilyen szinten pazarlás. Elvégre a tévé a dvd meg a többi nélkül is meglehetne élni. Sőt nagyon sokáig meg is éltek nélkülük.
    Vagy mondok jobbat, menjünk vissza a középkorba és akkor egyáltalán nincs szükség elektromos áramra.

    A fejlődésnek és az életvitelünknek egyszerűen velejárója az, hogy energiát fordítunk olyan dolgokra is ami valójában nem létszükséglet.
    És az a gond, hogy itt nincs köztes út. Mert azt mondod, hogy a pazarlás elvben kizárt. Akkor nem mondhatom azt, hogy na a 72 centis LCD tévé még belefér, de a 120-as már pazarlás kategória, hiszen a valóságban mindkettő pazarlás. Egyikre sincsen szükség.
    Ugyan így az is pazarlás, hogy minden negyedik családban van egy autó. Hiszen az emberek többsége megtudná oldani tömegközlekedéssel és vagy gyalog az ügyes-bajos dolgait.
    Szóval akkor tiltsuk be a tévéket, gyakorlatilag az összes szórakoztató elektronikai eszközt, az összes kényelmi eszközt ami áramot használ, meg mondjuk az autók felét.
    Sőt pazarlás energiát fecsérelni a házak díszítésére, szinezésére, sőt a legtöbb festés sem más mint pazarlás, azt is tiltsuk be. Egy háznak a szép vakolatszürke szín is megfelelő, ahogy egy autó is működik metálfény nélkül...
    De szerintem még vagy két oldalnyi ilyet tudnék sorolni, ami mind mind pazarlás és szerinted mindről le kéne mondani... Hát hajrá :)
    Nem hinném, hogy az lenne a jó megoldás, ha mindenről lemondanánk ami egy kicsit is pazarolja az energiát. Pont ezért olyan megoldást kéne találni ami összhangban van a természettel. Nem olyan egyszerű ez.

Új hozzászólás Aktív témák