Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Duree #42 üzenetére

    Bennem éppen az merült fel, hogy a grafikát leszámítva miben különbözik ez a "régi idők FIFA-ájától"!?

    Én legutóbb rendszeresen az EURO 2000-el játszottam, futólag pedig talán a 2002-eshez, vagy 2004-eshez volt szerencsém... Nagyon nem tetszett. Úgy vélem, hogy a "plusz dolgokkal", az élethűségre való törekvéssel (a játékmenetben) éppen a lényeg veszett el: a játék.

    Meg vagyok győződve, hogy rossz irányba fejlesztették a játékot. Részemről a grafika huszonhatodrangú dolog, az viszont szinte biztos, hogy a FIFA97 teremfociját, a Road to World Cup kieséses rendszerének izgalmait, és a World Cup '98 (amit a legjobb FIFA játéknak tartok) színvonalát nem éri el egyetlen új rész sem.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz velizare #46 üzenetére

    "jó hangulata volt, de tele volt irreális mozdulatokkal. a kapusnak akár félpályáról is lehetett pattogós labdával gólt rúgni, mert idiótán hátrafelé vetődött, át a gólvonalon."

    Az utolsó változat, amelyben fél pályáról gólt lehetett rúgni, az a Fifa97 volt. Az újabbakban pedig a komolyabb nehézségi fokozatokban még egy gólt rúgni is kihívás volt egy menő csapat ellen, nemhogy 12-t.

    A Fifa97 teremfocija, a "Road to World Cup" kieséses rendszere, a World Cup 98 "tartalma", és a Fifa99, valamint EURO2000 játékmenete jelenti számomra az ideális focijátékot. (Utóbbi kettőben szerepelt először az a segédfunkció, hogy a játékos lába alatt egy nyíl jelezte az indítható csapattárs irányát, és az "extra" cselek is 1999-ben jelentek meg.)

    Én a labdarúgásért 30+ éve rajongó emberként sem értek veletek egyet abban, hogy egy focijátéknak a valódi játékmenetet kell visszaadnia.
    Szerintem éppen a túlbonyolítás, a túl sok taktikai lehetőség, "kapcsoló" veszi el a lényeget; ami a szórakozás volna.

    A fentebb említett, régebbi részekben szerintem már bőven megfelelő volt a taktikai húzások tárháza, és a cselek is.

    Persze "ízlések és pofonok"... Én maradok a klasszikus játékmenetnél. Nem véletlenül tartom minden idők egyik legjobb focijátékának a C64-re kiadott "Microprose Soccer"-t. (Forrás: www.c64-wiki.com)

    Hogy azzal milyen sokat játszottunk...! :K Az egyszerűségében rejlett a nagyszerűsége. (És legalább bosszút állhattunk benne a ruszkikon az 1986-os vereségért. :P )

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák