Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chiftain

    aktív tag

    Azz nem fogom sose megérteni hogy miért van az hogy egy apple topikban mindig jönnek fikázni az emberek! Azért mert nincs valakinek 470 ezer forintja erre az nem jelenti azt hogy egy túlárazott szar! Ha valaki nem tudja megvenni az az ő saját problémája és nem az apple-é! A másik sírnak itt az emberek hogy nem lehet otthon szerelni meg bővíteni, kit érdekel? Volt 1 pár apple cuccom, soha egyik se romlott el! Egyikben se kellett semmit se cserélni és egyiket se kellett szervízbe vinni! Aki meg annyira sötét hogy 50-60 gigás rar pakkokat akar egy ilyen gépen kicsomagolni, vagy lightroom-ba tolja be a 76 gigapixeles fotóit és ezen kezdi el feldolgozni annak csak gratulálni lehet! Az bőven meg is érdemli. Nem lehet felfogni hogy ez a gép mire való csak fikázni lehet! Még jó hogy nem csak és kizárólag ez a gép van forgalomban az egész világon.

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz ivana #87 üzenetére

    Annak idején mennyi is volt a 13"-es retina macbook pro? Amikor megjelent jó 70-100 ezer forinttal volt drágább! Gondolom esély sincs rá hogy ez is később olcsóbb legyen... Mint mondtam azért mert valaki erősebbet vagy olcsóbbat akar ennél az nem jelenti feltétlenül azt hogy ez egy szar!

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz vodkaboy22 #88 üzenetére

    Igazad van nem vagyok mérnök! Soha nem is leszek! Viszont lehet hogy pont emiatt nem is érzem a kényszert arra hogy otthon nekiálljak "barkácsolni"! Feltudom mérni magamnak hogy mire van szükségem és hogy előreláthatólag meddig fogom használni és hogy elég lesz-e! Megveszem kinyitom használom és ha eléggé elavult cserélem! Nemtudom mire gondoltál mérnöki szempontok alatt amiket esetleg oltottam? Talán hogy nem lehet bővíteni vagy javítani? Vagy esetleg a javíthatóság hiánya miatt nem elég környezetbarát? Hát ha elromlik kicserélik a rossz alkatrészt pedig olyanok kezelik tovább akik értenek hozzá és/vagy kötik valamilyen szabályok őket a kezeléssel kapcsolatban! Nyílván ez sokkal rosszabb mint amikor az átlag ember belevágja a kukába otthon!
    Túlárazott? Lehet, de ettől még nem szar és sokkal inkább választanám ezt mint bármely más gyártó termékeit, a saját rossz tapasztalataim miatt!

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz ivana #91 üzenetére

    Ami jóval erősebb igen! Na és akkor mivan? A macbook meg vékonyabb könnyebb és passzív! Ja ez nem ér annyit mint a nagyobb teljesítmény, gondolom...

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz t72killer #93 üzenetére

    Pontosan ahogy mondod ízlések és pofonok! Az a szerencse hogy ennyiért vehetsz olyan gépet ami megfelel neked munkára is meg bármi másra! Ha már itt tartunk akkor miért nem vesz az ember ipadet arra amire ezt is tudja használni? Továbbra se mutatott nekem senki olyan leírást ahol ezt kifejezetten munkára ajánlja az apple! Vannak olyan emberek is akik mondjuk egyáltalán nem dolgoznak a számítógépükön! Lehet hogy ez furcsa valakinek de attól még van ilyen!
    A másik az apple nyílván úgy tervezte meg ezt a gépet hogy pont a garancia lejárta után dagadjon meg az akksi meg haljon meg a forrasztott ram! Ha hozza azt a megbízhatóságot amit eddig az apple termékeitől láttam akkor nem hiszem hogy aggódni kellene!
    Ahogy nézem megkérdőjelezitek ennek a gépnek a létjogosultságát! Mert ennyi pénzt szerintetek nem ér! Továbbra is lehet venni olyan gépet ami jobban kielégití az igényeiteket! Ettől még ez a gép létezik és meg is fogják venni azok akiknek elég a teljesítménye, és mondjuk jobban érdekli őket hogy könnyebb vékonyabb mint a többi!

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz t72killer #95 üzenetére

    Valóban feltételez ilyet, de ez baj? A 12 ezer forintos kínai okostelefon is ugyanazt tudja mint az iPhone, mégis inkább az iPhone-t használom egy pár olyan tulajdonság miatt amiről némelyik gyártó nem is hallott! De említhetnék mást is. Van ára igen, de koránt sem biztos hogy mindig ennyibe fog kerülni.
    Az meg hogy amit ezzel meg lehet csinálni azt meg lehet csinálni 1/4 ennyiből is az szerintem nem érv... A trabanttal is eljutsz a-ból b-be mégis kevesen vesznek manapság trabantot. Nyílván mindenki fan mert 70-80 szoros áron vesznek autót amivel nem csinálnak mást csak elmennek a-ból b-be.

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz Tikakukac #97 üzenetére

    Az összes többi is amit sorolsz sarkítás és nagyon rossz párhuzam, mert alapjaiban hibás az összevetésed.

    Kifejtenéd nekem hogy ugyan miért?

    Jó mondjuk hogy nem 12 ezer az a kínai okostelefon! A lényeg azon volt hogy sokkal olcsóbban veszel okostelefont amivel mindent meg tudsz csinálni amit egy iPhone-on is! Mégse látom/hallom hogy minden 2. ember olyat használ! Lehet hogy okkal...

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz t72killer #100 üzenetére

    Tikakukac
    Szóval amikor én hasonlítom a kínai okostelefonokhoz az iphone-t akkor az alapjaiban hibás. De amikor az előttem szóló hasonlítja a macbookot egy 300 dolláros convertible-höz az már rendben van, sőt még talán szakmai is...

    t72killer
    Ahogy mondod. Számomra jelen pillanatban egyetlen alternatíva van! Nyilván figyelemmel követem az újabbnál újabb készülékeket de egyikre se mondanám azt hogy lecserélném rá az iPhone-t vagy az MBA-t. Elég csak körül néznem pl a kollégáim körében akik nem iPhone-t használnak, mi megy nap mint nap. Ja itt jegyezném meg hogy kösz hogy szóltál eddig még nem is hallottam androidról windows phone-ról vagy blackberryről. Hála neked kinyílt előttem a világ ilyen téren. Na de visszatérve amikor a Note 3 a saját felvett videóját akadozva játssza le, meg amikor az asus táblagép 4 hónap alatt 6x köt ki a szervízben, akkor azt hiszem nincs miről beszélni. Hozzátenném van aki a sony telefonját 2 éve használja és egyszer sem fagyott le nála és soha nem volt gond a sony-tól származó eszközeivel. De én hangsúlyozom Én eddig sokkal több hibát illetve idegesítő dolgot láttam a nem apple termékek között! Innentől kezdve nekem az apple jobban tetszik és sokkal jobban illik az igényeimhez mint bármelyik másik gyártó.

    Viszont arra kíváncsi lennék hogy ti használtatok már core M-es készüléket? honnan tudjátok hogy mennyire használható? A tesztekből? Gyenge a core M? A broadwellhez képest? Ja hogy a kettő nem egy kategória az mind1 nem számít. Az mennyire okos összehasonlítás hogy macbook pro vs sima macbook? Ugyanannyi az ára? Na és akkor mivan? Nektek ez miért fáj? Ja és ugyanannyiért dupla akkora tárhely van benne. Ja persze ez kit érdekel mert a macbook pro sokkal erősebb.

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz ivana #104 üzenetére

    Tikakukac
    Ja jólvan neked ez a szakmád te rálátsz a piacra, szóval a macbook egy szar... mivel neked ez a szakmád ez nyilván ténymegállapítás volt. Bocs nem tudtam...

    ivana
    Akár tetszik akár nem afelé haladunk hogy minden vezeték nélküli legyen és az emberek a dolgaikat a felhőben tárolják. Nem mondom hogy elfognak tűnni teljesen a külső perifériák de hogy visszafognak szorulni azt szinte biztosra veszem. Ebbe teljesen beleillik az hogy nem tudsz beledugni sd kártyát meg pendrive-ot. Hogy külső monitort nem tudsz rákötni az megint olyan hogy van akinek szüksége lenne rá van akinek meg nem. Akinek szüksége van rá az gondolom megtudja nézni a neten hogy hogy lehet megoldani és ha látja hogy kompromisszummal jár akkor választ másik laptopot. Ugyanígy akinek van 6 külső háttértárolója az is megtudja nézni hogy jééé ezen csak 1 darab USB-C van, na akkor ő se fog ilyet venni. A harmadik embernek nincs se monitora se pendrive-a mert van pénze macbookra és belefér neki hogy vegyen az icloudba plusz helyet így a 256 gigán és az x giga felhőben meg kényelmesen elfér. De persze eltudom képzelni hogy szüksége lesz valamikor pendrive-ra, ezért szerencse, hogy pont van rajta egy csatlakozó amibe majd betudja dugni.
    Aztán kitudja lehet hogy megnéz 2 youtube videót és a második már akadozni fog mert visszavette a proci az órajelet, ennek következtében meg jól kivágja az ablakon de akkor meg minek neki a sok pendrive meg monitor otthonra? Mert ahelyett hogy vett volna magának a saját felhasználási szokásainak egy megfelelő gépet inkább megvette ezt mert ez a legtrendibb.

    Azt hajtogatjátok nekem hogy ez a gép nem jó! Mert nem akarjátok elhinni hogy valaki márpedig tudná használni és még talán ki is elégítené. Aki ilyet vesz az nem dolgozni fog rajta, ha meg igen akkor így járt megérdemli. Ja hogy neki ennyi pénze van arra hogy youtube videókat nézegessen a kávézóban meg facebook chateljen? Hát istenem nagy kaland. Nem mindig mindenből a lehető legolcsóbbat veszi az ember, legalábbis szerintem...

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz t72killer #106 üzenetére

    Egy pár esetet tudnék említeni de ebben a formában nem ide való! Plusz leírtam azt is hogy van aki viszont szerencsére megelégedéssel használja a sony androidos telefonját szintén évek óta.

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz Tikakukac #111 üzenetére

    Akkor most szépen befejezed ezt a stílust mert nem vagyok a diannás haverod akinek az intelligencia hányadosát megbecsülheted vagy minősítheted...
    Ha tetszik ha nem más a véleményem mint a tiéd jöhetsz itt a szakmáddal önigazolásként de engem ez mind nem érdekel.

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz vodkaboy22 #115 üzenetére

    Rendben szerinted nem jó termék szerintem meg igen! Más dolgok alapján ítéled meg te és más dolgok alapján én. A másik minősítését nem hiszem hogy én kezdtem el. Nyugodtan írd meg te is a véleményedet meg más is, de hogy ebből amit itt leírunk leírtok az apple nem fog semmit se tanulni az szerintem teljesen biztos! Biztos az apple-t érdekli hogy itt Magyarországon páran egymásnak feszülnek hogy márpedig rossz/jó az ő termékük.

    Az pedig hogy jó vagy nem jó elég szubjektív. Neked nem jó mert... nekem pedig jó mert...! Ha neked fontosabb a bővíthetőség meg az erő akkor neked nem felel meg. De ettől még nem lesz rossz egy termék! Csak azért mert Te vagy más azt mondja hogy rossz. Az megint más hogy szerinted nem lesz így működőképes mert mondjuk a végzettséged miatt láttál már ilyet belülről meg közelről vagy mondjuk szereltél már hasonlót vagy ne adj isten terveztél ilyeneket. Hozzátenném az is hihető hogy az apple-nél hozzá nem értők dolgoznak és mindenféle tesztelés és számítás nélkül egyszer csak elkészül egy ilyen laptop gyorsan piacra dobják és mivel mi vagyunk az apple a sok hívőnk majd jól megveszi. Nem számít hogy a kurzor mozgás akad mert sajnos túl gyenge a processzor, vagy hogy a második youtube videó alatt lefolyik a felhasználó lábai között a cucc mert túlmelegszik, vagy pedig az arcába robban az akkumulátor mert az is túlhevül.

    Aláírom legnagyobb részt a profit vezérli ezeket a cégeket ezt kár vitatni. De mindig mindenben a gonoszat keresni hogy a csúnya nagy apple megint megcsinálta a nagy semmit és ezt pofátlan módon pénzért adja el az embereknek. Ráadásul vannak olyanok akik meg is veszik amikor vehetnének töredék áron ugyanilyet vagy jobbat. Ami megint csak szubjektív hogy jobb-e ugye hát ez az amit nem fogok megérteni. De nyílván én tapogatózok sötétben és aki mondjuk nem így gondolja az pedig a fényben jár és nem hagyja magát becsapni a csúnya gonosz multik által...

    [ Szerkesztve ]

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz Plasticbomb #117 üzenetére

    Remélem azért nem baj hogy többre tartom az apple készülékeket más gyártók termékeinél! Korábban utaltam rá hogy a saját tapasztalataim amik ugyan régebbiek az okok arra hogy ne legyen nekem alternatíva más gyártó termékei! Mivel az apple-nél megtaláltam azt amire szükségem van! Jöhettek itt fanboy szövegel meg apple köddel! Nyílván nem érdekel titeket hogy mit használok mégis ez a sokadik hozzászólás ahol megkapom hogy elvakult vagyok! Lehet de ezzel kinek is ártok? Az meg hogy neked nem ér annyit az apple az nem jelenti azt hogy másnak se érhet annyit! Inkább kifizetek többet egy apple laptopért vagy telefonért mert nekem hangsúlyozom nekem soha nem kellett csalódnom benne! Mindig minden működött rajta ahogy azt elvártam! Korábban pedig a windows 95/98/ME/XP tapasztalataim meg katasztrófálisak voltak! Igen tudom régiek a 7 meg a 8 nem is említhető egy lapon velük de nekem elég volt ahhoz hogy lejöjjek a windowsról, és mielött valaki felhozza hogy én voltam a béna meg csakis user error lehetett. Valóban megvan rá az esély nem kétlem, de mivel az OSX alatt nem találkoztam egyik problémával sem csak kinyitom és működik nekem elég meggyőző ahhoz hogy továbbra is apple-t használjak! IPhone-om azóta van amikor még az android nem volt piacon tehát azzal nincsenek első kézből való tapasztalataim de mivel az ios szintén mindig úgy működik ahogy elvárom nem éreztem szükségét a váltásnak!
    Amikor azt mondod hogy sokan nem is tájékozódnak mielött megvesznek valamit akkor az kinek is a hibája? Az apple-é nem igazán hiszem! Ha valaki nem néz utánna és otthon veszi észre hogy nem tudja rádugni a saját monitorát akkor szerintem az bőven az ő hibája!

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz t72killer #120 üzenetére

    Az almás cuccok általában jó minőséget képviselnek, ha vki laikusként besétál xy boltba és levesz a polcról egy laptopot, akkor jó eséllyel a MAC lesz az, ami 2 év után nem fog széthullani a keze alatt.

    Mivel egy terméket a minősége is meghatároz valamilyen szinten ezért mondom azt hogy márpedig ez a macbook egy jó gép. Amivel persze nem kell egyet érteni főleg hogy nem ez az egyetlen szempont ami alapján lehet jó vagy rossz. De az eddigi tapasztalataim alapján használhatóságban se lesz egy hulladék. Csak látni kell hogy mi az amire lehet használni és mi az amire nem. Aztán lehet hogy tévedek és a coreM tényleg elrontja majd az élményt teljes egészében.

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz t72killer #123 üzenetére

    Nahát ezaz a mostani MBA-ba amit használok core2duo proci van. Nem nevezném éppen erőműnek, és mégis az ssd miatt nem érzem lassúnak még most sem. Nyilván erőforrás igényes dolgokat nem erőltetek mert csúnyán elhasal. A coreM pedig a 2011-es macbook air teljesítményét hozza amiben sandy bridge volt. Szóval ehhez képest nekem ez is előrelépés volna talán.

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz t72killer #125 üzenetére

    Ja nem mondtam hogy ilyet fogok venni. :D Eddig azt hittem arról van szó hogy ez a gép jó-e vagy sem. Nem azt mondom elbírnám fogadni meg tetszik is. De jelen pillanatban nem állok gép vásárlás elött. Mire oda jutok szerintem kijön ebből a második generáció ami meg még jobb lesz. Vagy ha azt nézzük akkor sokak szerint jobban fog közeledni a minimum használati értékhez. :D

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz t72killer #127 üzenetére

    Ez se volna olyan rossz mondjuk ha nem kellene egy idő után leszabályozni a procit. Hanem passzívan is különösebb melegedés nélkül hozná a max teljesítményét.

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz t72killer #129 üzenetére

    Hát igen csak nagyobb házikóba akkor már nem ilyen procit rakok. Pont emiatt a processzor miatt lehet ennyire kicsi. A hűtőpad pedig nem is rossz bár egy ilyen ultra kis géphez ami a hordozhatóságról szól vinni magammal egy ilyet. Igaz ha már kompromisszum akkor már legyen kövér. :D

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz t72killer #131 üzenetére

    Meg persze sokkal erősebb. Még a végén kiderül hogy tényleg értelmetlen ez az egész jelen pillanatban. :D

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz t72killer #133 üzenetére

    Nem is vettem erőltetésnek. Továbbra se gondolom hogy ez egy rossz gép csak mielött az ember megveszi tisztában kell lenni a saját szükségletekkel és azzal hogy ez a gép képes-e ezt kiszolgálni vagy sem.

    A sok felkiáltó jelért meg bocs! :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák