Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ncc1701

    veterán

    válasz Crus #6 üzenetére

    Oszt mennyit bír ki majd? Mert muter vett ágykeretet 40 fölött, oszt 2 év után hullik szét.
    Én is magamnak gyártom az ilyesmit, igaz, nekem az összes asztalos szerszám megvan hozzá, ami kell. Igaz, én ennyi csavart nem tennék bele, amit lehet csapolok-ragasztok, mégiscsak úgy az igazi, ha az ember fával dolgozik. :) Ha az ember összeácsolta/megépítette már a saját háza tetejét, akkor onnan kb már minden ilyesmi gyerekjáték. :)

  • ncc1701

    veterán

    válasz rob210 #4 üzenetére

    Jaja, ha már fa, akkor legyen tökéletesen csiszolt. Halálom az, amikor valaki az idejét nem szánja rá. Én megveszem fatelepen a fát (negyede, mint a barkácsokban), oszt elteszem 1 évre, hogy hagy száradjon. Ebből következik, hogy mindíg van otthon 2-3m3 fa anyag. :Đ Pedig informatikus vagyok... Szóval, miután megszáradt, akkor kézigyaluval egyenesbe szedem, utána ha az ember ügyesen gyalult, akkor már csak minimális szalagcsiszolás kell (60-80-as papírral bőven jó). Ezután méretre vágom az anyagot, felsőmaróval megcsinálom a csapolásokat, összepróbálom az elemeket, szétszedem, majd rezgőcsiszolóval kap az arcára (150-es papírral). Majd lakkozás, utána rezgőcsiszoló 240-es papírral. Majd a második réteg lakkozás jön, ezután már csak a használt 240-es papírral simítom át. Eztán jön az utolsó, 3. réteg lakkozás, akkor már tükörsíma a fa. Lakknak érdemes vízbázisú beltéri lakkot használni, az hamar kiszellőzik. És végül, utolsó lépésként ragasztóval összeragasztani, összeállítani az egészet.
    Most éppen az épülő tetőterembe felvezető sk lépcső alá csinálok egy szekrényt. :)

  • ncc1701

    veterán

    válasz Kloden #16 üzenetére

    Hát, panelban, konyha asztalon vacak dolog is bármit barkácsolni, azt aláírom. Asszonynak is mindíg mondom, h azé kell a garázs, h mikor készen van a kecó, akkor tudjak hol dolgozni. Mert ugye valamit mindíg kitalál nekem. :)

    Csapolásra-ragasztásra visszatérve: megvan annak a teknikája. Régen nem volt csavar, oszt mégis egyben maradtak a dolgok. :) Nekem ez ilyen elvi kérdés, h amit csinálok fából, abban lehetőleg csavar ne legyen. Maximum ami a falhoz rögzíti plö a szekrényt. De nincs baj a csavarral sem, ha nem zavar a látvány. Amit mondjuk el is lehet tűntetni, mert van olyan szerszám fúróba, amivel be tudod sűlyeszteni, utána meg medugózod a saját anyagából, egybecsiszolod, és utána senki nem mondja meg, hogy ott egy csavar van alatta.

Új hozzászólás Aktív témák