Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz AusWolf #6 üzenetére

    Az usa kapcsán mindig úgy kezdődik a történet, hogy ő először visszaütött. Akár megelőzőleg és gazdasági érdekből. Nálunk a nemzetbiztonság nem a direkt katonai vagy fizikai erőszakos fenyegetés ellen véd, hanem a gazdasági biztonságukat vigyázza.

    Ha egy ország nem hagyja, hogy tönkretegyék a helyi cégeket és helyükre usa nagyvállalatok gombokért bevásárolják magukat, akkor ott bizony terroristákat meg kommunistákat találnak azonnal. S a nemzetük biztonsága érdekében felfegyverzik, pénzelik a helyi szélsőségeseket. De van, amikor direktben küldenek bérgyilkosokat a másik ország legitim vezetőjének kiiktatására akár.

    Nem, ez nem összeesküvés elmélet. Nem is titkolják 70 évig, legfeljebb 1-2 évtizedig. Utána pedig dokumentumfilmekben és szórakoztató filmekben mutatják be, hogyan döntöttek meg kormányokat. Múltkor is ment natgeo-n olyan műsor, amiben bemutatták azt a hölgyet, aki Castro szeretője volt. A cia meg kicsinálta a magzatát, majd bemesélte neki, hogy Castro volt. A nő meg lelkesen beleegyezett, hogy merényletben megöli őt, csak hát túl ügyetlen volt, így erre nem került sor. Nem hallomásból, hanem személyesen az a nő mesélte el.
    Előzmény: a gonosz kubánál a propaganda azt a részletet nem erőltette, hogy éppen kicsinálták volna gazdaságilag, amit a hatalomra kerülők megakadályoztak. Ha szép szóval és fenyegetéssel nem megy, akkor mindig ott a haderő. És az a durva, hogy ez már nem aktuálpolitika, hanem történelem, ami rendszeresen megismétlődik. De persze minden hatalom kihasználja az erejét, akár nyugat, akár kelet.

    Szóval, amikor arra gondolsz, hogy az usa azért figyel meg minket, mert itt nincs rend, akkor ne feledd el, hogy a rumlihoz is köze van. Amikor óvó tekintetét az EU-ra veti, közben a saját gazdasági pozícióját is erősíti a megszerzett információk felhasználásával.

    Az ipari kémkedés kapcsán pedig nem elhanyagolható szempont, hogy az USA-ban legális szenátort vagy elnököt venni [link], szóval elég direkt módon lehet céges érdekeket érvényesíteni más országokkal szemben.
    "A mostani kampányhoz a kezdő pénz felét még kevesebb, 158 család adta össze. Ezek a szupergazdag családok Amerikai legexkluzívabb környékein élnek, tipikusan fehérek, leginkább pénzügyekből vagy olajból szedték meg magukat"

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz AusWolf #14 üzenetére

    Itt jön ki, hogy az EU sokkal lazább szövettség, mint az USA, sosem lehet egységes kiállás, mert minden tagállam csak a saját pecsenyéjét sütögeti. Az EU tudna diktálni, ha nem lehetne megvesztegetni a széthúzás miatt az egyes tagállamait különutas megállapodásokkal, gazdasági előnyökkel.

    A megfogalmazás nem tetszett nekem: a nemzetbiztonság ebben a formában egy hazugság. Nem védelmi vonal, hanem információs támadóerő. Generálnak egy lassan világméretű problémát, amire hivatkozva korlátlan betekintést követelnek más országok információáramlásába. Arrogáns, nagyképű banda, aki mindig bajt kever. Ő a verekedős dagadt gyerek az iskolában és neki sír legjobban a szája, ha néha ő is kap egy fülest.

    Persze, ha választanom kéne, hogy amerikai, orosz, arab vagy kínai fennhatóság alá kerüljünk, akkor valószínűleg az amerikait választanám. Kultúrálisan az áll hozzánk legközelebb. Végülis főként innen kitelepült rosszéletű emberek leszármazottai.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák