Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz azbest #13 üzenetére

    részben egyet is tudnék érteni veled de:

    " Nem hallomásból, hanem személyesen az a nő mesélte el."

    én a nő szeretője voltam, én mesélem el neked hogy az oroszok voltak :DDD

    "hogy az USA-ban legális szenátort vagy elnököt venni"

    máshol meg illegális, ettől még pont olyan mint a gyorshajtás. ha elkapnak mégis, hát lesz egy kis ejnyebejnye, de ettől még senkit nem állított meg a nokiásdobozok tologatása. semmivel se rosszabb az a rendszer mint bármelyik másik ebben a vetületben, sőt jobb is, mert ott legalább tudni lehet hogy melyik cég lobbizik -ami ott megint engedélyköteles, regisztrált móka-. a világon mindenhol él és virul a döntéshozók 'jó irányba terelegetése" csak a legtöbb helyen nem is deríthető ki kik azok akik hátulról báboznak. nem mai kép igen találóan.

    de az tény, hogy igen gusztustalan módon -már ami kiderült eddig- tettek keresztbe kormányoknak, hatalmaknak, és politikai erőknek ha épp nem úgy és arra haladtak amerre ők szerették volna, de ez valahol olvasatomban összefügg a világhatalmi státusszal. nézd meg kik a klubb tagjai és hogy intézik a dolgaikat. oroszoknál beszólogatsz a hatalomnak nyílt utcán halsz meg. kínában bár kezdenek nyitni, az általunk ismert demokrácia kisebb nyomokban fedezhető fel mint snickersben a hal. persze ez nem mentség és igen komolyan rá kéne lépni a lábukra, de amíg az eu mint olyan nem egy nemzettudattal, céllal és eszközzel veszi fel a kesztyűt -ami megint egy olyan dolog amit el nem tudok képzelni az elkövetkező 50 évben- addig gyakorlatilag esélytelen bármi.

    "A mostani kampányhoz a kezdő pénz felét még kevesebb, 158 család adta össze. Ezek a szupergazdag családok Amerikai legexkluzívabb környékein élnek, tipikusan fehérek, leginkább pénzügyekből vagy olajból szedték meg magukat"

    az összes nyersanyag kitermelésben valaha is érdekelt országban egy maréknyi család kezében van az összes jól tejelő üzletág. ez az ipari forradalom óta így van, és még nagyon sokáig így is marad, de ez egyáltalán nem usa sajátosság. ez sokkal inkább globális mechanizmus.

    szerintem ;)

    szerk:
    "Kultúrálisan az áll hozzánk legközelebb."
    azért én mondanám hogy legyünk dubai pénztárolója, kellemes medence, csurig tudnák már most is tölteni pénzzel, és nekem jobban bejön a szupersport kocsis driftelés mint az a sebességhatár amit az usákoknál vicceltek :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák