Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    válasz *Ropi* #290 üzenetére

    Szépek a képek nagyon.

    Nem kolléga, én ceremóniamesterként dolgoztam mintegy 180 lakodalmon. Ja, és én egy nagyon-nagyon fotósbarát cm vagyok, ugyanis:
    - Mindig egyeztetem vele röviden a forgatókönyvet;
    - Minden helyszín előtt megkérdezem az igényeit (pl. gratulációknál hova "állítsam" az ifjú párt, és merről jöjjenek a zemberek, vagy honnan hozzuk a tortát);
    - Minden esemény előtt szólok neki, és megkérdezem, hogy megfelelők-e a fények, vagy a lehetőségekhez képest alakítsunk rajtuk;
    - Amikor a szertartás előtt megkérem a násznépet, hogy fáradjanak be a templomba/terembe, felkérem őket arra is, hogy telefonjaikat kapcsolják ki, és lehetőség szerint mindenki a helyéről ülve fotózzon, ne zavarja meg a szertartást, tartsa tiszteletben az ifjú pár központi szerepét (meg persze nem másszon bele a "hivatásos" fotóiba, de ezt nem szoktam mondani).

    Néha néznek, de ha ezt elmondom, akkor Pista, a keresztapu is belegondol, hogy talán a rövidújjú izzadt ingében a kompaktjával nem kellene belemászni a Tisztelendő Úr és az ifjú pár arcába.

    És persze van olyan fotós, aki nem érti, mi a f.szt buzgálkodok, de a java része mindig azzal köszön el tőlem, hogy megköszönik a segítséget.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák