Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Penge_4 #58 üzenetére

    Felejtsd már el ezt a baromságot. A zeitgeist nagy része csúsztatás és hazugság, melyre egy kis utánajárással te is rájöhetnél. Szomorú, hogy még mindig hisznek emberek ilyen baromságoknak.

    A Venus Project meg szép és jó, csak hogy megvalósíthatatlan. Azt meg végkép nem értem, hogy mit közösködnek a zeitgest-tel, mert ez aztán végképp komolytalanná teszi az egészet.

    ***

  • DJS

    tag

    válasz Penge_4 #58 üzenetére

    "Nem az emberi lustaságot, hanem a manipulációt. Már kisbaba kortól a médián nő fel a gyerek, eleve nem lesz vonzó neki, hogy könyvtárba járjon."

    Hatalmas tévedés, hogy gyerekkortól kezdve kellene a könyvtárba szoktatni a gyerekeket ahhoz, hogy elviseljék. A könyvtár nem ennyire rossz hely. Csak meg kell tanulni használni, ennyi az egész. Azt meg a magyar állam elitje egyébként beleíratta a tantervbe is, és középiskolában meg egyetemen oktatják. Erre persze lehetne jobban is figyelni, de ma már mindenki jár középiskolába, és olvasni is tud majdnem mindenki.

    "Amúgy Drábik János közgazdászt is hülyének és tudatlannak tartod?"
    Hogy tudatlan-e, azt nem tudom, de sajnos biztosan hülye. Amikor először hallottam róla, azt hittem, jókat írt. Azután láttam vele egy-két interjút:
    Riporter: - Üdvözlöm Drábik János jogászt, közgazdászt, a Szabad Európa tudósítóját
    Drábik ekkor fölkel, és elkezd habogni: - Amerikai jogász is vagyok.

    Akinek a médiában eltöltött húsz év nem volt elég arra, hogy az ilyenekről leszokjon, az sajnos hülye, legyen bármilyen elkötelezett bolygónk jövője iránt.

    Ez persze még nem jelenti azt, hogy a könyvei tartalmilag hibásak lennének. De Drábikra hivatkozni eleve gyanús: értelmes ember egy se áll ki emellett az ügy mellett?

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz Penge_4 #58 üzenetére

    "Eddig még senki nem cáfolta meg például a Venus Project-et érdemben."

    Mert olyan nagyon sok megcáfolni való konkrétum nincs. Az egyetlen konkrét állítás, az az, hogy a javak szűkössége okozza az emberiség problémáit: márpedig ennek az állításnak a hamis voltáról bárki meggyőződhetett, aki egyetlen részt is látott a Dallasból :)
    Ezen kívül csak rengeteg üres szöveg van, látszik, hogy olyan nagyon nem gondoltak bele a konkrét mechanizmusokba, az implementációs buktatókba, egyáltalán, abba, hogy mégis mi a csudától működne az egész, attól aztán meg tényleg fényévnyi távolságban vannak, hogy ténylegesen is kipróbálják azt, amiről annyi mindent sikerült összehordaniuk.
    Talk is cheap.

    "Amúgy Drábik János közgazdászt is hülyének és tudatlannak tartod?"

    Igen, Drábikot konkrétan annak. Mellesleg nem közgazdász, lövése sincs a dolgokhoz, látszik, hogy hallott vagy látott pár szakkifejezést, amiket nem nagyon sikerült megértenie, és erre a rendkívül stabil alapra épít mindenféle légvárakat.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák