Keresés

Aktív témák

  • The DJ

    addikt

    Én nem dohányzom, nem is dohányoztam és nem is tervezem, de mint passzív dohányos azért nekem is van részem a dologban. Párom (cikkíró) már jóval a megismerkedésünk előtt dohányzott és engem nem is zavart, mert megváltoztatni eszemben sem volt. Persze hozzá kellett szokni pár dologhoz, de ez könnyen ment, mert ő is partner volt benne. Nem fújta a képembe a füstöt és igyekezet úgy elintézni, hogy ez rám a legkevésbé se legyen negatív hatással.

    Most viszont mióta megvettük az elektromos cigit feltűnt jó néhány dolog ezzel kapcsolatban, főként csak pozitívak. Én, mint passzív dohányos nem kell, hogy meneküljek a "füstje" elől, legyen az bármilyen közel is. Ennek nincs kellemetlen szaga sem esetlegesen fojtó érzése, sőt egészen kellemes is (a használt patrontól függően). Mások nem érzik utána a ruhámon esetlegesen a jellegzetes cigiszagot és nem kérdezik meg a régi ismerősök, hogy te cigizel? A szobába visszatért a kellemes illat, a család többi tagját és a vendégségbe érkezőket sem zavarja a füst.

    Szerintem ez egy tagadhatatlan előny bárki bármit is mond. Káros ez is persze, hogy ne lenne az, mikor nikotin van benne, de itt már régen nem arról van szó, hogy mi nem káros, hanem, hogy mi a lehető legkevésbé az? A betiltás pedig egy vicc. Tiltsuk be akkor az internetet, a facebookot, a kólát (szétmarja a fogakat), az autós közlekedést (veszélyes) és a mackó sajtot (mert nincs benne brummogás). :) Lehet rosszul gondolom, de ha én lennék döntő pozícióban és veszélyeztetné valamelyik új termék egy jól bejáratott régi slágercikkemből származó bevételeimet, akkor én sem hagynám. Ergo, hülye lenne az állam behozni a "zöld cigit" jóval olcsóbban, mikor itt a valódi, amire szépen jól ráfügghetünk és a végén akár bele is halhatunk. A legjobb biznisz a világon. Lehet kövezni, én így gondolom. (Ha valaki ebből kihozza, hogy bajom van a dohányosokkal, akkor harapok).

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

  • The DJ

    addikt

    Gratulálok emberek... elkeserítő, ahogy egyesek képesek megnyilvánulni, de komolyan. :(

    Alig akadnak páran, akik értékelik a szándékot és megköszönik a tesztet vagy meglátják mögötte a tartalmat, legtöbben ide is csak fröcsögni és kötözködni járnak. Aki annyira szereti a cigit az szívja és ne itt ossza az észt. Én se megyek a francia autós topikba köpködni, mert nekem német gépkocsim van. Annyira alap dolgok lennének ezek, de manapság már ezt se lehet elvárni. Viszont! Az értelmes beszélgetéssel és kritikával semmi baj se lenne, csak sajnos ez is olyan ritka, mint a fehér holló. Ez úgy, megy, hogy: "Köszönöm a cikket, de nem értek egyet azzal, hogy..." vagy esetleg "Én nem tudnék lemondani a cigiről, de örülök, hogy megismerhettem egy másik szemléletmódot is." Azt könnyű leírni, hogy sz*r, értelmes véleményt formálni már nehezebb. Akinek ettől nő az e-penise, annak már régen rossz. Persze, akinek nem inge ne vegye magára, csak néha már simán csak olvasgatva is felforr az ember agyvize.

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

  • The DJ

    addikt

    válasz Gergő_ #137 üzenetére

    De ezzel az erővel, akkor most minden fiatal lány fel akarja töltetni a száját meg szilikonmellet fog csináltatni, csak mert minden nap látja fő műsoridőben VV Szandikát? :) Nem így megy ez azért egészen.

    Hidd el, a fiatalokat tömérdek helyről éri tömérdek káros hatás, nem hiszem, hogy pont ez lesz az, amely miatt majd tömegesen felvásárolják az E-cigi készleteket és csoportos pöfékelésbe kezdenek :) De egyébként még mindig azt mondom, hogy ha szívni akarnak valamit mindenáron, akkor inkább ezt szívják.

    Abban igazad van, hogy mint kb. mindenből, ebből is van már kínai, gyengébb minőségű másolat, de aki azt veszi meg az így járt. Az Adidos sem Adidas, csak oda kéne figyelni és észre kéne venni, hogy ha valami gyanúsan olcsó, akkor az nem azért van, mert hű de szerencsések vagyunk.

    A fiataloknak pedig egyáltalán nem kellene még cigizni, főleg 18 éves kor alatt, de van aki meg bírja állni, van aki nem. Én speciel életemben egy szálat nem szívtam el, de ettől még nem írom le a dohányosokat. Ezer oka lehet, amiért rászokik valaki, csak általában azt felejtik el megemlíteni nekik akkor, hogy leszokni jóval nehezebb. Ez itt egy alternatíva a komolyabb gondok megelőzésére és nem egy újabb kihagyhatatlan (káros) promo ajánlat. Mindenkinek szabad joga van eldönteni, hogy hasznos-e számára vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

  • The DJ

    addikt

    válasz D1Rect #145 üzenetére

    Runner_fxr-nek is szól:

    Persze, mindig volt és lesz is egy olyan réteg, aki egész egyszerűen akkor érzi jól magát, ha követhet és utánozhat valamit, legyen az egy eszme vagy mondjuk egy általa nagyra tartott egyén. A csordaszellem is nagy húzó erő. Valamivel ki kell tűnni és ha mással nem megy, hát akkor ezzel. Ha neki ezzel jobb lesz, akkor csinálja. Mindenki másban és másképp teljesedik ki. A saját életével minden egyén rendelkezhet és rendelkezik is.

    Ez megint egy teljesen más téma, de ez is érdekes. Lehet ezeket az embereket jellemtelennek vagy akaratgyengének is hívni, hiszen maguktól képtelenek kitalálni mik/kik is ők. Viszont ha leutánoznak valamit, akkor máris megszűnik a belső frusztráció. Mindenesetre úgy gondolom, hogy a többség azért képes mérlegelni és normális döntést hozni, egyelőre pedig ez a lényeg.

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

  • The DJ

    addikt

    válasz wxppro #154 üzenetére

    Félreértettél és én sem fogalmaztam egyértelműen. Nem a dohányosokról írtam a fentebbi kis szösszenetet, hanem azokról a fiatalokról, akik például a TV-ben látott "celebek" viselkedését másolják és ezt tartják követendő példának.

    Persze a dohányosok között is vannak akaratgyengék, akik ezért nem tudják letenni, de távol álljon tőlem, hogy beskatulyázzak bárkit is. Minden ember más, ezért az általánosítani legtöbbször értelmetlen és felesleges is.

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Aktív témák