Új hozzászólás Aktív témák

  • legiaap

    nagyúr

    A párom és én is most augusztusban voltunk ott. Mi Sliemában szálltunk meg a The Place***** hotelben.
    Egy-két infót amit kimaradt én is megemlítenék:
    A nyár a lehető legrosszabb idő nyaralásra Máltán, főleg augusztus. Bazi meleg van. 50 faktoros naptej nem véd meg a leégés ellen! Az ottani emberekkel beszélve tudtuk meg, hogy a legjobb idő szeptember és még talán október. Akkor nincs nagyon meleg, de még sem hűl le annyira az idő, hogy ne lehessen napozni, úszkálni a strandon. A meleg miatt elég sok kisebb árus csinálja, hogy reggel kinyit, majd dél környékén bezár majd este újra nyit.
    Meglepődtünk de nagyon sok a magyar. A mi szállodánkban is volt egy tucatnyi alkalmazott.
    Magyar turistákkal is találkoztunk, de azok kisebb számban voltak jelen. A luggage porter is magyar volt. Ő skóciában élt előtte és költözött ide. Elég sok infót tudtunk meg tőle. Pl. hogy a vizet a tengerből nyerik ki. Nálunk a szállodában fel volt tüntetve, hogy nemigazán jó ivásra, de szerintem semmi baja nem volt. Szóval az ilyen figyelmeztetéstől nem kell megijedni.
    Sok utazási iroda hírdet úgy is, hogy jegyet/belépőket is ad ne hogy lemaradjál valamiről. Nem szabad előre venni semmit sem, mert helyben olcsóbb. Rengeteg jegyárus van a parton és minden méteren leszólítanak (ami az első pár nap még vicces volt) kezedbe nyomják a prospektust és kezdik a rizsát, hogy itt a kis füzetben ennyit ír, de most csak neked, csak most olcsóbban adom.
    :)
    De még abból is lehet alkudni kicsit.
    A strandnál vigyázni kell, mert nagyon csúszik. Ilyen mészkő jellegű, amire rátapadtak a tengeri növények és mezitláb mászkálva rajta rosszabb, ming a jég. Ahol meg nem csúszós ott éles, vágós élűek. Kiváncsi lennék, hány ember törte össze már magát itt. Érdemes beszerezni cipőt ha valaki a starndon akar úszkálni. Ja és a sziklás talaj baromi meleg, égeti az ember talpát rendesen. Plusz még arra is figyelni kell, hogy az esti tengerparti sütögetés, ivászat után van azért bőven szemét, törött üveg!
    A busztúrát érdemes kipróbálni. Nem drága és sok helyre elvisz. Tuti a cikk írója is azzal ment a blue grottóhoz, mint mi.
    :)
    Itt megjegyezném, hogy a buszon van magyar nyelvű tájékoztató is. Azt hiszem csak a busz nyitott tetején. Adnak ingyen fülest (nem kell visszaadni) de olyan is. A jack csati az ülések hátulján van. 14-es csatorna a magyar. Amúgy semmi értelme nincs, mert hiába volt max. hangerőn semmit nem hallottam a menetszél miatt és a füles sem a legjobb fajta. A buszon fent ülve addig izgalmas amíg a városban van az ember. Jól esik a melegben a szél, viszont a városon kívül nem ajánlott a nagy szél miatt. Napszemüveg nélkül halál. Én sajna nem vittem és a huzat kivitte a szemem rendesen. A sofőr meg úgy tolta, mintha az élete múlna rajta.
    Érdemes kipróbálni a Captain Morgen hajózást. Az út kb 2 órás és körbevisz a kikötőben és bevisz az összes öbölbe. Idegen nyelvű mesélés van a hajón. Angol, német és olasz nyelveken. Érdemes 10-12 közt menni, mikor durrogtatnak. Mi pont akkor mentünk és elmentünk amellett, ahol akcióztak. Egy élmény volt.
    :)

    Nagyjából ennyi jutott eszembe.

    [ Szerkesztve ]

    How are U today? Just kidding...I don't care!

Új hozzászólás Aktív témák