Új hozzászólás Aktív témák

  • kovy79

    őstag

    Na végre egy írás a hőn szeretett Máltáról! :)
    Mi már kétszer voltunk 2 hetet, de szerintem még fogunk párszor. Igazából én minden évben el tudnám ott képzelni a nyaralást. Amilyen pici ország, annyira bővelkedik látnivalóban, érdekességben, programban, még ha jópárat nem is igazán reklámoznak.
    Pár apróság: az olasz nyelvet is mindenki beszéli, mégpedig azon oknál fogva, hogy régen csak olasz tv adókat lehetett fogni (szerintem ez ma már nincs így). Az angol pedig a gyarmati időkből maradt, tehát nem túl régről.
    Vásárlásnál meglepő lehet, hogy a tejtermékek nagyon drágák, mégpedig azon egyszerű oknál fogva, hogy a szigeteken nagyon kevés a szarvasmarha.
    Az autókra nincs műszaki vizsga. Néha Kubában éreztem magam, olyan igazi tákolt csodákat láttam. Rengeteg a veteránkorú autó.
    Buszoknak mi nem integettünk, simán megálltak nekünk a kijelölt megállóban. Sajna, ahogy olvastam, az igazi, Málta védjegyé vált régi buszokat kezdik lecserélni, tehát aki még látni akarja őket, siessen! A buszokhoz hozzátartozik még, hogy délben, kora délután vigyázni kell velük, mert a vezetők simán megállnak sziesztázni 1-2 órára ott, ahol éppen kedvük szottyan hozzá. :)
    Azt a vezetési szokásokhoz hozzá kell még tenni, hogy a gyalogosokkal nagyon figyelmesek. Párszor csak botorkáltunk zebra környékén (nem tudtuk, hogy merre menjünk) és "satufékkel" álltak meg az autók.
    Az emberek nagyon kedvesek és figyelmesek. Mi busszal csatangoltunk mindenfelé. Mikor a semmi közepén botorkáltunk, sokszor álltak meg mellettünk helyiek, hogy segíthetnek e. Egyszer az Aviation Múzeum igazgatója, amikor épp hozzájuk tartottunk. El is vitt a kocsiján és személyesen vezetett körbe. A Spitfire-be be is ülhettem. :)
    Egyébként rengeteg a múzeum és nagyon szépek, rendezettek.
    Itt van pár: [link] [link] [link]
    Aki kifejezetten érdeklődik a 2. világháború után, annak Málta maga a kánaán. A tengerben a mai napig rengeteg a roncs, amiket simán fel lehet fedezni, csak nem árt előtte utánanézni, hogy merre próbálkozzon az ember.
    Sokat tudnék még írni, egyrészt, mert van miről, másrészt meg nagyon megszerettem ezt a kis országot. :)

    [ Szerkesztve ]

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

Új hozzászólás Aktív témák