Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • addamka

    őstag

    Jó írás lett, nálunk is kialakult az állatfarm, bár én kevésbé tiltakoztam, mert egész gyerekkoromban volt fix benti macska nálunk.
    Most van 2 közönséges házimacska, 1 törpenyúl, 2 teknős, 6 hörcsög.
    Ennyivel egy lakásba azért annyira nem egyszerű az élet, a fél éves kanapé a nappaliba úgy néz ki, mintha a lomtalanításkor szereztem volna :)
    A nyúl megrág mindent, a kábelekről most leszokott, jelenleg az ajtófélfát, küszöböt, ágykeret alját, vagy minket rág alvás közbe (nincs bezárva a ketrecébe, szobatiszta, nem rabosítjuk :D).
    A hörcsögök a végterméküket kézigránát szerűen kidobják a ketrecükből, a nyúl ha ideges kirúgja a forgácsot a helyéről, a teknősnél lehet 100liter vizeket cserélni, ha a saját helyükön kapnak enni időhiányban, nem a dedikált teknősetető lavórban :D
    A rendet mondjuk egy olcsóbb takarítórobot megoldja nagyjából, a többi meg olyan hogy ha vállaltam lenyelem a dolgot, több örömet okoznak, mint bosszúságot.

    Viszont a cikkíró nem írta ivartalanításra van-e terve. Mert lehet barbárság, de egy lakásban tartott nőstény tüzelés esetén eléggé szenvedni tud, ráadásul rájöhet a jelölgetési hullám is. Ezt évente 3-4 alkalommal alkalmanként akár egy hétig is produkálja adott esetben. Sajna tapasztalat, 2 évig a mi lány cicánk sem volt ivartalanítva, mióta meglett a dolog, jóval nyugodtabb lett.

    Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

  • addamka

    őstag

    válasz fi:zi'k #27 üzenetére

    Mi sokáig, mert párom (meg egy kicsit én is) tartottunk a műtéttől. A másik az fiú, de őt már kisebb cica korában lerendeztettük :)

    A nyúl fiú is már "mentes", mert azt olvastuk akkor idegbeteg lesz, na ennek mindegy, mert így is az.
    De mi akkora idióták vagyunk, hogy még a nyúl is az ágyban alszik, mert fázik a földön ilyenkor a rohadékja (csupa jóindulatból ofkorz) :D

    Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

  • addamka

    őstag

    válasz kisi #37 üzenetére

    Ez az ivartalanítás így teljesen jó, és az érv is.
    Mi is sokat olvastunk utána, és úgy tűnt, hogy akik régóta állatorvosok, azok preferálják a későbbi ivartalanítást. Kb. 2 éves korában történt meg, és nagyon hamar túl lett rajta.
    Az jó, ha van állatorvos ismerősötök, a fővárosban sok a hentes sajna, ha komolyabb baj van páromék anyukájához visszük le (Kunszentmárton), az ottani állatorvossal eddig elégedettek vagyunk mint emberileg, mint szakmailag, és ha a benzinköltséget is beleszámolom, olcsóbban jövök ki, mint az átlag Budapesti árral :)

    Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

Új hozzászólás Aktív témák