Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dominó85

    veterán

    Nekem is van négy macskám. Igaz ők nem a lakásban, hanem a kertben és a környéken bóklásznak. Az autótól és motortól félnek így vigyáznak az úttesten való közlekedésnél. Sajnos a legidősebb macskám a Cila leukémiás lett és májusban elvitte a kór. Szegény nagyon sokat szenvedett. Viszont 2 éve szilveszterkor hazajött velem egy kis cicus, nem tudtam levakarni magamról. Így befogadtuk. Mici lett a neve, majd a testalkata után Mandarin, Manó, Mici-Manó beceneveket kapott. Kegyetlen egy természete van. Csak akkor engedi a simogatást, ha kaja van nálad, ha ő úgy akarja vagy hideg van és melegedni akar. :D Kedvenc hobbija a kerítés tetejéről az emberek nyakába való ugrálás (szomszéd, postás, apum, hugom esett már áldozatául többször) De ha csak szimplán beáll valaki az oszlop mellé, akkor szépen komótosan átsétál az ember nyakába és leül a fejére. Pff :DDD Elég hamar lekölykezett, így (akkor még 5-re) 4-re bővült a létszám. Két kandúrral (Jack és Koma), valamint egy szép lánycicával (Poci) egészült ki a család. Jack a kandúrok szégyene, megrezzen egy ág és világgá fut, ugyanakkor hatalmas szíve van és nagyon intelligens. A téliesített helyük a volt tyúkól lett, amit egy rácsos fémajtó választ el a kerttől. Ha be van csukva lusta átmászni, így leül az ajtó mellé, nyávog egyet és várja hogy kinyissuk. Ha valaki kinyitja neki, akkor pedig purrog egyet (megköszöni) és bemegy. Simogatáskor becsukja a szemét és lehajtja a füleit, egy tünemény. A Koma kandúr a másik fele. Tipikusan hosszúkás testalkata van, jó izmos, nagyon gyors macska. A környéken vadásszák is rendesen a galambokat (halleluja, amikor a kert tele van galambtollal és szedheti össze az ember), gyíkokat, madarakat, rágcsálókat stb. Kis korában a fogai begyulladtak és a tisztítás után csak a "kardfogai nőttek", valamint elharapta a nyelvét tartó ínt így nyelve néha igen durván kilóg. Brutálisan cuki látvány. A Poci cica pedig imádja a tejet, szereti nyalogatni az ember kezét és simogatáskor a földig nyomja a hasát. :) A Tekergő becenevet adtuk neki, mert ha simogatod vagy csak 30-40 cm magasban tartod a tenyeredet, akkor felágaskodva a fejét belenyomva bújik. Ha szeretnétek, teszek be róluk képet albumban.

    Ja és a cikket is végig olvastam és nagyon tetszett. Akár kutya, vagy macska van a háznál, az ember szívét mindig meg tudják melengetni. :B :K

    * Péter - 06302461862 *

  • Dominó85

    veterán

    Macskásoknak külön létrehozott album: [link]
    Most hirtelenjében ennyi képet találtam a cicukáimról. Figyelem 528 kép! Végignézése növeli a macskák iránti szeretet érzését. Megtekintés előtt kérdezze meg kezelő orvosát gyógyszerészét vagy kérje ki állatorvosa véleményét. :C

    * Péter - 06302461862 *

  • Dominó85

    veterán

    Én csak annyit kérek, hogy aki flame wart szeretne, az keresse meg a dühöngő topikokat. Hogy szépen fejezzem ki magam... Pofa be a kutya-macska vitában már. Ez a cikk a cicákról szól. Tessék csinálni egy kutya topikot, de ne itt marakodjatok már. Kinek a pap, kinek a paplan. Hihetetlen, hogy egyesek ezt nem képesek felfogni. Olyan szép sztorikat olvasni itt, erre jönnek a flamelők... :W

    * Péter - 06302461862 *

  • Dominó85

    veterán

    válasz sanci777 #90 üzenetére

    Nem emlegetem, hanem látom. A humornak örülök. Mind a cicás, mind a kutyás sztorik jól esnek az olvasónak. Csak arra kérem mind a két felet, hogy a több ezer éves marakodást ne itt folytassák le. Pont az általad is említett humornak, érdekes történeteknek van itt a helye. :R

    * Péter - 06302461862 *

Új hozzászólás Aktív témák