Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ra3

    őstag

    válasz kovisoft #165723 üzenetére

    Nyilván fogalmuk sincs hogy mit árulnak, meg hogy a gyártó miket írkált rá, az ilyeneket én messziről kerülném, amit linkeltem ott leglább látszik hogy tudják miről beszélnek.
    Összehasonlítás, alis Visionking / lidlis Bresser:
    -súlyra 620/860 gramm tok nélkül
    -frontlencse 42/50mm, ugye a kisebb kevesebb fényt szed össze, kevesebb részletet látsz vele, itt a praktikum oltárán nekem ennyi belefér
    -a lidlis azért kicsit gyengébb minőség, az okulár már új kora óta eléggé szabadon lötyög az élességállítón, de ha jól használod akkor nem gond, ez a Visionkingnél a tetőél kialakítás miatt nincs, mozgó alkatrész csak belül van, a szennyeződések bejutásásra is jóval kisebb az esély
    -a Bresser lassan 10 éves lesz, ez azért a pánton meglátszik, és kezdett ragacsos lenni a felülete is a gumiknál, ezt alkoholos lemosással meg lehet szüntetni, drágább távcsöveknél is előfordul
    -a tok , nyakpánt mindegyiknél jó, középen van egy vastagabb rész a pánton hogy ne vágjon ha nyakban lóg
    -a Visionkingnél az objektívvédő sapka egy gumigyűrűvel rögzítve van, de levehető, lildisnél nincs, könnyebben elveszhet.
    -mindegyik Bak4-es, az alisra ráírták hogy fully multi-coated, ez lehet hogy igaz, másik tetőél prizmással nincs összehasonlítási alapom
    Összességében én újra venném az alist ha lehet 30 dollár körül, ez a Bresser sem feltétlen rossz választás, kérdés hogy ugyanezt a minőséget lehet-e még kapni, és mennyiért.
    -méretbeli összehasonlítás:

    ''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

Új hozzászólás Aktív témák