Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10726912

    törölt tag

    Gratulálok a munkához!:)
    De két észre vételem lenne mindezzel kapcsolatban, ha megengeded:
    Előtte egy kis eszme futtatás:
    Akkor hatékony a fűtés, ha bélelt (hőszigetelt) kéményed van és mindehhez egy huzat szabályzód. Ha a kémény bélelt, akkor kevés energia kell a huzat létre jöttéhez, ezáltal nem kell nagy huzattal fűteni, a meleg levegő a fűtő egységben marad elég ideig ahhoz, hogy leadja a hőt a helységben, másrészt kevesebb tüzelő kell, mindemellett egyenletesebben tudsz fűteni. Akkor hatékony a fűtésrendszered, ha 130 fok körüli füstgáz távozik a kéményen. Mindez azért érdekes mert így nem lenne túl nagy hő pangás a kályha feletti részen, kevesebb huzattal kisebb lánggal elégetett tüzelő mellett a hő nagy része a kályhában maradna, nem jutna a füstcsőbe, és az oldalra "sugározná" a hőt.
    Még annyit hozzá fűznék, hogy a hődob alkalmazása pont a rossz kémény miatt elvesző hő vissza nyerése miatt javasolt.
    Ha így hagyod a kéményt(nem olcsó a jó kéményt megcsináltatni, 100k felett van sajnos :(( ), akkor két dolgot javasolnék:
    Az egyik az, hogy két csövet vezess le a felépített falakon belül, a csövek végei a mennyezettől kb 20 centire legyenek, és a padló szint felett kb ugyanennyire végződjenek, párhuzamosan a padozattal: így sokkal hamarabb megforgatná a levegőt a helységben, nagyobb lenne a kényszerített levegő áramlás, másrészt még a kályha is fűtené ezt a csövet (a közelsége miatt), tehát sokkal nagyobb lenne a hőtartalma a csőből kiáramló levegőnek.
    A másik, hogy csinálj egy hődobhoz hasonló készüléket a füstcsőbe. De a hődobban vizet keringetsz a szoba levegője helyett egy szivattyúval, erre mehet két 150 cm-es lapradiátor. (két helység fűtését kb megoldhatod így.) Van ilyen készülék, keresgélem, belinkelem, ha megtaláltam, 80 ezertől indul a gyári 10 kilowattos teljesítményű (ha otthon csinálod meg, negyed áron megvan (persze ez az anyagár, a munka (vágás-hegesztés, stb ) nincs benne).
    Ezzel is vissza csökkented a füstgázzal kiáramló hőveszteséget.
    Mindezek csak tanácsok és észre vételek a fűtés hatékonyság további növelése érdekében, de az ötlet mindenképp jó, a kivitelezés is tetszik, még egyszer gratulálok :)

    [ Szerkesztve ]

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #10726912 #46 üzenetére

    Megleltem végre:[link]. Ilyet otthon is csinálhatsz (van ismerős, aki csinált és működik).

  • #10726912

    törölt tag

    válasz biker #48 üzenetére

    Nekem központi fűtésem van, ezért nem fogom tovább a tovább fejlesztett verziót megépíteni az alap ötletedet tuningolva....pusztán ötletek az ötlet mellé:) A linket pedig elküldtem a második post-ban.
    A kémény akkor rendben van, így csak a fentről szívó lent meleget kifúvó ötlet marad, a többi szinte tárgytalan, mert az a legjobb, ha el se jut a hő a kéményig, a te kémény rendszerednél pedig ez eléggé megvalósítható, ha jó a huzat szabályzás:)

  • #10726912

    törölt tag

    válasz finest #50 üzenetére

    Ha ingyen van az áram, akkor nem rossz megoldás a porszívó, feltéve, hogy a zajszintje 30dB...eredeti ötlet, ja :U

Új hozzászólás Aktív témák