Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz rudi #37 üzenetére

    Nyilvánvaló, hogy ez a "netezés, lájtos munka" nem egy tudományos igényességgel definiált kategória, viszont szerintem megérné rendszeresíteni valamilyen standard ph-s tesztet, hogy a júzerek nagyjából képet kapjanak arról, hogy mire számíthatnak.
    Tudom, ez inkább konzumer hozzáállás, ami elég távol van a PH cikkjeitől. De most komolyan, ha én laptopot tervezek venni, akkor nem az érdekel, hogy hány cellából rakták össze az akkumulátor, vagy hogy hány wattot fogyaszt a processzor. Ezek teljesen érdektelenek. Az érdekel, hogy átlag használatnál mennyi akksis üzemidőre számíthatok, hozzávetőlegesen.
    Nézd meg mondjuk a Macbook Air adatlapját az Applenél. Az akksiról egy darab számot közölnek: 12 óra. Ennyi. Nincsenek wattórák, nincsenek cellák, wattok, semmi. Ebben a PH tesztben van legalább egy tucat szám és mérés az akkumulátornál, amiből minden kiderül, kivéve az, hogy ha megveszem ezt a gépet, akkor kb. mennyi ideig tudom használni átlagjúzerként.

    Amúgy ugyanez van a képernyőknél is. Egy notinál két dolog érdekli a júzert: szépek-e ránézésre a színek és jól használható-e az a képernyő vagy sem? Az átlag HP biznisz notinál lehet, hogy remek delta értékeket lehet elérni, ettől még ránézésre az lesz mindenki véleménye, hogy csúnya, fakó színei vannak, mint ha poros lenne.

    A kisregényem lényege igazából annyi, hogy szerintem egy PH-s tesztben is jó lenne egy kicsit hangsúlyt fektetni a szubjektív tapasztalatokra, átlagemberek számára is érthető számokra, a jól megszokott, tudományos igényességű mérések mellett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák