Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aaa3

    csendes tag

    válasz Gyuri27 #137 üzenetére

    @gy: telnet+kaja sztem simán kijön 20ból -- egy embernek. csak a másokat is eltartók, és az elkényeztetett dögök nem tudnának ennyiből enni. viszont a rezsire 2x, de legalább 15öt vennék, és így már igazad van.

    amúgy ez volt az egyik legjobb/hasznosabb cikk amit olvastam

    [ Szerkesztve ]

    [off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

  • aaa3

    csendes tag

    válasz Tamás88 #279 üzenetére

    ő 60-ról írt :)
    a 45-el már nem vitatkozom

    más: élményszegénység? ruházkodni? (az utóbbit, nem elég egyszer?)

    [ Szerkesztve ]

    [off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

  • aaa3

    csendes tag

    válasz Damage401 #283 üzenetére

    szóval a mellékhelységen :). pedig ilyesmiről (is) beszéltem: hogy lehet egy hsz-ben írni éhenhalásról és kenyér+tejről! TEJ? akinek nincs pénze az nemigen vesz tejet, de legalábbis nem naponta. pár napja nálunk is volt (jó ha havonta 1x), örültünk is neki, de persze az is főzésre ment, nem csak úgy iddogálni. föl is lehet önteni vízzel, tejbegríz olcsó és mennyiségre mégis sok. ha kenyér 400, lehet, de egy kiló liszt még mindig csak 100 ft! - igaz, kell mellé más is, hogy legyen belőle valami, és időnként cukrot és sót is kell venni, de én még mindig azt mondom, h akinél még nem kötötték ki a vizet, (és másodsorban az áramot és gázt), az még nincs akkora bajban. de ha tényleg éhezel, néhány helyen zárás előtt olcsóbban adják a pékárut, és amilyen margarinárak vannak itt-ott, lehet h valami gagyi májassal, vagy piaci zsírral jobban jársz.

    mind1, azért idegesíteni nem akartalak, bocs.

    igen, ez az határon túliak lenézése, az ilyen emberek miatt mindig nagyon elszégyenlem magam :s

    u.i. - most gondolok csak bele, de ha tényleg 15ből kijön a kenyér+tej, mivel 3ezerért már van gagyi net, adsl bárhol de szerencséseknek jobb is, nem hiszem h 2k-ba lenne egyhavi vaj, ergó jut még apróságokra (wcp, szappan, msz...)

    amúgy meg elhiszem h 71 is kevés, hisz az eredeti hozzászóló is csak 30-at számolt lakbérre ami elég irreális.. cask ekkor nem a maradék 20k-val van a probléma, hanem h nem marad annyi.

    [off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

  • aaa3

    csendes tag

    válasz Damage401 #299 üzenetére

    egyszerre több hszre válaszoltam, a határontúliakat nem te írtad hanem vki korábban.

    igen, velük én sem értek egyet, 30.000 ftból sztem sem lehet megélni, bőven nem, különösen, h ők hárman voltak, viszont az én hsz-eim lényege pont ez volt, hogy pl 60-70ezerrel egyedül élő ne érezze már egy lapon magát az ilyen 30-40ezresekkel, mert szvsz ez utóbbiak azok, akik "éhen halásra is kevés" kategóriában vannak. ilyen utóbbiról szerencsére nekünk nem volt még tapasztalatunk

    (csak h megpróbáljam megvédeni a kijelentésemet, ha napi 1kg leárazott kenyeret veszek este másnapra, az legyen 150, heti egy doboz vaj 250: 4500+1000=5500. 1 szappan elég napi 1 zuhanyra sztem (pedig jó alaposan használom), ha nem lenne pénzünk mosóporra akkor a gépbe is bereszelnék 2-őt-3-at, és sampon helyett is jó. (ha nekem kéne ezt intéznem valszleg ezzel is mosogatnék). max 600 havonta. legyen 2 wcpapír és 1csomag zsepi +500. össz 6600eddig, vegyük ezt éhennemhalás+tisztavagyok szintnek. 20e-ből net 4k levon= 16, maradt 9-10e ft, az vagy naponta 300 bármire, finomság-változatosság-főttkaja-stb, vagy egyben elszórom ha valami közbejön, vagy új ez-az kell. -- ez a számítgatás ugyan nem tapasztalatból jön, viszont az h kb 70e már nem a "nyomor", az igen. amúgy van egy ismerősöm aki 95öt keres és sír h nincs kajája. sztem ő hülye)

    @319 "mi itthon vagyunk, és nem mások elől esszük el a kegyelemkenyeret, nem mások elől szívjuk el a levegőt névtelen, rangtalan bevándorlóként" - sokan nem elszívják a levegőt, hanem igenis szükségük van rájuk az adott ország gazdaságának. ha nem menne oda senki, nem lenne megcsinálva az adott meló. általában a vándormunkaerő dolog közel sem kegyelemkenyérről szól. ott nem az van mint itt, hogy nincs munka, hanem, hogy nincs munkaerő

    [ Szerkesztve ]

    [off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

Új hozzászólás Aktív témák