Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lippy

    csendes tag

    válasz Degeczi #383 üzenetére

    Szabad megkérdeznem honnan rendelted? Neked melyik szín tetszett meg? :U

    Sziasztok!
    Végigolvastam a fórumot... de már csak azt követően találtam erre a készülékre (és a fórumra), miután megrendeltem egy Homtom HT6-ot. Pedig arról nem láttam még magyar fórumot sem. De remélem nagyon nem nyúlok vele mellé, hisz nagy vonalakban ugyanolyan paraméterekkel és árcédulával rendelkezik mint ez a Cubot. (De hasonlóként ott van még pl. Bluboo X550 vagy a VK6050.)
    Láttam egy francia tesztelő videóit mindkét készülékről, és ugyanazon felhőkarcolós képeken a Homtom valamelyest részletgazdagabbnak tűnt. De amúgy el voltam én is ámulva az itt közzétett karórás képen.
    Ha esetleg úgy lesz és megengeditek, posztolhatok néhány hasonló tesztképet a Homtommal lőtt képekről. - Nehogy behaljon itt a topik. :)

    Egyébként közel 1 éve már voltam hasonló helyzetben, hogy több gyártó közel azonos paraméterű telefonjai közül nem igazán tudtam választani (iNew V3 plus /jó, ez picit kilóg a sorból/; Doogee DG800; Leagoo Lead 3), így vettem 3-at, gondolván hogy kézbe fogva, kipróbálva könnyebb lesz a választás. Nos, akkor főként a kamera és az üzemidő alapján mérlegeltem, de még így is nehezemre esett választani, melyiket tartsam meg. A Leagoo végül is csak a külseje miatt keltette fel a kíváncsiságomat, nem megszokott idomok és tükröződő csillogás. De abban borzalmas volt a kamera. Az iNew kezdetben több üzemidővel bírt netes rádiózással a maga kemény 1850 mAh akkujával, mint a Doogee, viszont utóbbi nagy előnye volt a különféle színes hátlapok könnyű cserélhetősége. Manapság olyan sok szürke és fekete telefon van, tetszettek a vidám, fiatalos színek, de a komor fekete hátlap is megtalálható volt hozzá. Végül az iNew-t (50e) használtam, de a Doogee is teljesen megfelelő volt a 32e körüli árához képest. Talán annyi volt picit zavaró, hogy ami itt a fórumban is felvetődött, az érintőképernyő alsó része furcsán érzékelt, ami gépelés közben volt zavaró. Na, de nem eresztem bő lére az OFF-ot, bocsesz.

    Már nem használom a netes rádiót, csak egy kis böngészés, üzenetek, készenlét... ennek ellenére elkezdett zavarni az akkuidő egyre gyengébbnek tűnő teljesítménye. Általában gazdaságosan használtam, fényerőt a remek kis Lux Lite Dash-sel levettem, de még így is örültem ha 2,5 óra képernyőidőt (kb. 1,5 nap készenlét alatt) valahogy kicsikartam belőle - általános használat mellett. Besokalltam.
    Így hát elhatalmasodott bennem, hogy kell egy üzembiztos telefon, ami 15% után nem adja be a kulcsot 2 percen belül. Más téren nem vagyok megalomán, nincsenek gigászi elvárásaim a SoC tekintetében, ez a legutóbbi választásomnál tisztult le bennem.
    Úgyhogy most nagyon gondolkozom azon, hogy az általatok írt sok jó tapasztalat által felfűtve rendelek még egy Cubot-ot is. És tök klassz volna az unokatesókkal (Bluboo, VK) együtt összevetni, csak az ember nem győzi pénzzel, meg aztán túl is kéne rajtuk adni. :))
    Mit gondoltok a Homtom-ról? :DDD Valaki más esetleg volt hasonló dilemmában és azért döntött a Cubot mellett?

    [ Szerkesztve ]

  • Lippy

    csendes tag

    válasz Degeczi #385 üzenetére

    Igen, én is ott nézem és én is aranyra gondoltam, bár nem vagyok oda ezért a színért, de egy próbát megérne. Különben érdekes, mert én ha a checkoutig elviszem az alapból France-ra állítva, ott már nem kér 2500-az a szállításért, csak 610-et. (Nekem hollandot fel sem ajánl, csak Flyt UK van 10e-ért :DDD ) De ha váltok a másik szállításra és vissza, akkor már kéri a 2500-at. :))

    Különben te olvastad, hogy az adatlap alján (de egyébként mindegyik telefonnak), az van írva, hogy
    "Note: EU warehouse's adapter can't support quick charge function,our adapter[EU ware house]
    are not original,but they are in line with EU standards."?
    Tehát ne lepődj meg, ha te sem kapod meg a Cubot gyorstöltőt, mint itt valaki, szintén Banggood-ról rendelve.

    Különben lightinthebox-nál is van, csak ott 2 dolog nagyon visszatart. Egyik, hogy csak 3 hónap :Y garanciát adnak(?) a telefonokra, illetve hogy az adatlapon nincs felsorolva az összes multi nyelv, csak német, angol, spanyol, meg tán a kínai.
    Feltettem ott erre és a gyorstöltőre vonatkozó kérdést tegnap este. És ahelyett hogy megválaszolták volna, inkább kitörölték. :W

    [ Szerkesztve ]

  • Lippy

    csendes tag

    Akinek esetleg még nem sikerült tokot szereznie hozzá, találtam két fajta bumper féleséget, amik elvileg tág határokon belül, akár 6"-ig kompatibilisek. :U
    ITT egész jó áron van, illetve van EZ a másik fajta. A másodiknál azért van Zopo ZP999 linkelve, mert pár milliméter hosszbeli eltérést leszámítva ugyanakkora mint a Cubot H1

  • Lippy

    csendes tag

    válasz Lippy #420 üzenetére

    Vagy - ezt már félve ajánlom - esetleg az első linkes eladónál akad még EZ a passzírozós tok. 2,5 mm hosszbeli és majd 1 mm vastagságbeli eltérés, meg a kamera sem biztos oda esik, illetve a felső csatlakozók nyílása is egy kis házi barkácsolást igényelne. De lent a hangszórósáv is hasonló helyen van. Elég potom áron van, ha valaki kedvet érez. :))

    [ Szerkesztve ]

  • Lippy

    csendes tag

    Sziasztok!
    Végül is, én is vettem egyet, ma érkezett meg. Veszedelmes kíváncsi vagyok hogy a néhány napja használt Homtom HT6-tal összevetve milyen is lesz.
    Elsőre nagyon szép a kijelzője. (Ami mellékelve van fólia az másnak is matt? De szeretem a matt fóliát, hogy nem tükröződik.)
    Azt mondjuk nem értem hogy a Play Store-ban keresésnél pl. a "me" vagy az "ema" beírásánál miért áll le az applikáció nálam. Másnál esetleg? :))
    Egyelőre még nincs sok élményem vele, de majd csinálok összehasonlító tesztképeket. :)

  • Lippy

    csendes tag

    válasz Lippy #457 üzenetére

    A fotó teszt nekem is várat majd nappalig, de azért pár szürkületi képet és videót próbáltam. A Homtom HT6 videóban óriásit hasalt, borzalmasan homályos és sötét.
    A Cubot hangja viszont mind videó, mind a hangrögzítő által, a beépített mikrofonon keresztül egy halkan, de folyamatosan hallható sípolást produkál. (Mikrofonos fejhallgatóval nem.) Ez egy picit böki a csőrikémet.
    Holnap még csinálok képeket és feltöltöm videóval együtt.
    (Frissítettem R16-ra, a Play Store-os anomália most már nincs, de a sípolás R15-nél is volt.)

  • Lippy

    csendes tag

    válasz pikko #461 üzenetére

    Oh, hát köszi. Majd töltök fel videót, azon hallható lesz. Ilyen halk sistergés, mint ha a háttérben működne a kotyogós. :D Csak egy telefonnál pont egy ilyen probléma hát ööö... :W :C Végül is nem halok bele, csak feltűnt. (Hasonló volt régebben egy autós kameránál, azt visszaküldtem, majd a kínaiak is visszaküldték. Amíg a kijelző világított, volt egy marha idegesítő sípolás a felvételen, de ha kikapcsoltam a kijelzőt, megszűnt. De ez a telefonnál nem ilyen, de nem is annyira zavaró mint a dashcam-nál volt.)

    [ Szerkesztve ]

  • Lippy

    csendes tag

    Mai "szuper" élményem...
    Eddig már pár alkalommal eldobálta a 2. micro SIM foglaltból a GSM kártya hálózatát, volt hogy hívás közben. Na mondom, majd hazajövök, ma kiveszem, beteszem újra, talán csak furán csatlakozik.
    Mit ne mondjak, imádni való ez a SIM kártya foglalat... az 1-es foglaltban lévő netes kártyám már az első alkalommal alig bírt kijönni belőle (normál SIM adaptert kellett használjak).
    Vissza beraktam őket, erre a hálózatok valamiért közösen nem akartak működni. Ha mindkettő bent volt csak az 1-es működött, a 2-re azt írta nincs is benne. Ha 1-est kivettem, a 2. jó volt. Megcseréltem a micro SIM-eket, jó volt egyesével.
    Erre beteszem mindkettőt, 2-es működik, 1-es semmi. Eddig az volt a jó, most mi van? Hát megint kiveszem (meglepően normálisan kijött), és amennyire látom, szerintem letört a jobb felső pöcök az 1-es slotból. Hurrá. Most mit csesszek vele? :O :W

  • Lippy

    csendes tag

    válasz pikko #515 üzenetére

    Úgy látom ez egy ilyen szerencsés napja a Cubot H1-eseknek. :(

  • Lippy

    csendes tag

    válasz Lippy #516 üzenetére

    Mit gondoltok, az 1-es SIM slot letört érintkezője miatt lehetne garanciáztatni (Banggoodnál)? Szerencsére még nem volt ilyen problémám, azért vagyok tanácstalan ezt illetően.

Új hozzászólás Aktív témák