Új hozzászólás Aktív témák

  • dlaj

    őstag

    válasz pikko #185 üzenetére

    Köszi az ötletet, kikapcsoltam. Kíváncsian várom az új eredményt.
    Egyébként már több mindenre gondoltam a magas fogyasztással kapcsolatban.
    Lehet, hogy az aksim gyengébb az átlagos/névleges Cubot H1 aksiknál?
    Vagy hibás lehet valamely hardver és az fogyaszt többet?
    Sajnos az aku teszter programok nem mutatnak indokolatlan fogyasztást. És az R12-es és az R15-ös frissítéssel is ugyanez volt a helyzet, root előtt és root után is. Kár, hogy Kecskeméten vagy környékén nincs Cubot H1 tulaj, agy napra kicserélhetnénk az aksikat, és az aksi problémát kizárhatnánk.

    Egyébként (mint már többször írtam) ennek ellenére így is jóval többet bír, mint bármelyik eddigi telefonom.

    (#182) Yag, Egy ekkora aksihoz kell 2A-es töltőfej. nem véletlenül adtak ehhez ekkorát.
    Én még a kezdetekkor otthon "félrenyúltam", és véletlenül az asztalon levő szintén fehér, de 1A-es Nokia töltött vittem magammal 2 napra. Csodálkoztam is, hogy mi ez csigalassú töltés.

    (#186) Keeperv85, Köszönöm a szakértő kiegészítést.
    Én mértem a töltőket kíváncsiságból vagy egy éve, amikor Kínából rendeltem egy 2A-es töltőfejet, hogy gyorsabban töltsem a telefonomat, amihez 500 mAh-es töltőt adtak. Természetesen nem sikerült gyorsabban töltenem, de akkor (méréssel) meggyőződtem róla, hogy tudja azt ami rá van írva, és nem csaptak be a kínaiak. Akkor a háztartásban lévő összes töltőre rámértem, és egyikben se csalódtam.
    Az azóta szerzett tapasztalataim pedig a következők: Ha egy telefonhoz gyárilag 2A-es töltöt adnak, akkor azzal kell tölteni. Lehet kisebb teljesítményűvel is, de lassabb lesz a töltés. Ha a telefonhoz 1A-es töltőt adnak, akkor pedig nagyon valószínű, hogy nem lesz gyorsabb a töltés egy nagyobb teljesítményű töltővel sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák