Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pepe76

    csendes tag

    Na ebben már lesz Spotify Connect támogatás, hurrá! Milyen kár, hogy azok a lúzerek - mint én - akik tavalyi modellt vettek, szintén Spotify támogatással ezt már nem élvezhetik. Hiszen a tavalyi modell már régi, velük már nem kell foglalkozni, vegyenek újat!

    Aki nem érti annak megmagyarázom. A Spotify sima elérése és a Spotify Connect technológia nem ugyanaz. A tavalyi modellben (AVR-X3000) menüből elérem ugyan a szolgáltatást, tudok zenére keresni és látom a playlistjeimet. De ennyi, az új spotify feature-ok, mint a hozzáadott zenék, albumok már nem láthatóak, a Denon firmware-je bugos, lassú, nincs discovery, nincs rádió indítás, nincsen böngészés, stb. Firmware frissítés március óta nem jön, a Denon sz@rik bele. A mobilos Spotify alkalmazás nem látja az AVR-t, nem tudja simán átdobni neki az éppen játszott zenét...

    A Spotify Connect tecnhológia ezzel szemben egy chipet takar amit beépítenek az AVR-be, és ezzel a mobilos Spotify alkalmazás már látni fogja az AVR-t, és át tudja dobni neki az éppen játszott stream-et (nem a telefon sugározza át a zenét, mint mondjuk DLNA-nál vagy Bluetooth-os hangátvitelnél lenne, hanem az AVR fogadja a spotify-tól). Tehát nem kell a Denon alkalmazása, hanem a hivatalos Spotify alkalmazás, annak minden feature-e elérhető. Zárt technológia, nyilván a másolásvédelem és amiatt, hogy ne streamelhesse ki bárki a zenéjét a netre. Ezzel nincs is bajom, de már így kellett volna kezdeni és nem kiadni a tavalyi változatot, vagy legalább a chipet bele kellett volna rakni akkor is ha még nem volt szoftver hozzá. Ha ad is majd ki firmware frissítést a Denon, valószínűleg mindig sokkal limitáltabb lesz a spotify támogatása mint a Connect esetén.

    És ez még csak egy dolog, akkor még nem írtam a Google zeneszolgáltatásáról amit szintén nehézkes átszenvedni az AVR-re, arról, hogy nem képes a Denon egy standard podcast-ot hozzáadni a radiodenon.com szolgáltatásához, a japcsiknak írt angol leveleimet válaszra sem méltatják, a bugos internet rádió szolgáltatásról, a szintén bugos remote szoftverükről, stb.

    Szóval az olyan nagy AVR gyártók is mint a Denon még igencsak hadilábon állnak a szoftveres résszel. Óvatosan vásároljatok bármit is, manapság nagyon utána kell nézni mindennek, én is ezt tettem és mégis belefutottam ebbe, hogy egy számomra fontos feature-ről a tavalyi modelben kiderült, hogy zsákutca!

Új hozzászólás Aktív témák