Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Juliuska

    senior tag

    válasz Sefter #6 üzenetére

    "Minél komolyabb a cucc, annál kevesebb oda nem illő képessége van..." milyen igaz :K

    Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

  • daninet

    veterán

    válasz Sefter #6 üzenetére

    Márpedig ez egy erősítő + médialejátszó, ami mindenféle hangfájlokat lejátszik adathordozóról vagy hálózatról. Egy ilyen erősítőt ezért vesznek meg, és nem ujjnyi vastag ezüst kábelekkel kötnek rá Martin Logan hangfalakt. Teljesen más kategória.

    "Minél komolyabb a cucc, annál kevesebb oda nem illő képessége van..."

    Ez így igaz, de mint írtam a hifisták nem ilyet vesznek. Ez egy minden az egyben eszköz a videolejátszást leszámítva. Továbbra is tartom, hogy hiányzik belőle a funkció.

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • daninet

    veterán

    válasz Sefter #10 üzenetére

    Elhinném amit mondasz, ha nem mást mutatna a specifikációk listája. spotify meg wifi antenna? Egy hasonló kategóriás erősítő a cicoma nélkül fele ennyi pénz. Ezt pont azok veszik akiknek ezzel adják el a dolgokat.
    Nekem pl tök jól jönne egy ilyen médialejátszással, mert nincs TV-m csak projektorom amiben nincs semmi okos funkció.

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • ALBY

    senior tag

    válasz Sefter #10 üzenetére

    Ahogy mondod!

    Plusz szerintem a "filmlejátszó" a lerövidebb életciklusú komponens manapság, az erősítő meg kb a leghosszabb, (főleg ha tényleg az erősítőt nézzük) a lejátszót háromszor lecseréli az ember de az erősítő még maradhat. A video lejátszót érdemesebb elszeparálni, hogy kisebb bukóval lehessen cseréli ha nem megfellő már.
    Ezért hülyeség szerintem TV-be meg minden másba is lejátszót tenni, gyenge minőség és ótvar megvalósítás háromszor kifizetve, aztán úgyis vehetsz valami olyat ami tényleg jól működik...

    Az a plusz hogy zenét játszik az AVR az viszont egy jó lehetőség ha tisztességesen megcsinálták, a Denoné gondolom az.
    Kevés plusz hardver és software az AVR meglévő képességeihez és kész is, a zenelejátszatás nem akkor mutatvány már, kielakult egy korrekt szintre, ha viszi a nagy bitrátás flac-okat is, és értelmesen kezelhető, akkor pont jó, nem jönnek ki havonta új codec-ek. DAC-ok, minden úgyis ott van ami fontos, magát a eljátszást meg pár dollárból megoldják.
    így van értelme az egyszközbe integrálásnak is, zenéhez csak az erősítő kell.
    A telefonról irányítás is főleg zenéknél jó, bárhonnan ahova elér a wifi, pláne ha van 2. zóna. Régi gépeken kb hiába volt 2. zóna, az infrás távirányítók miatt alig használta valaki. Tévé OSD sem szükséges a csak a zene miatt, ez sokaknál számít.

    Szóval a múzikpléjer az jó benne a videó meg felesleges.

    Jó gép lehet, a kalibrálást is dícsérik. remélhetőleg a sok apró szolgáltatás(ára) nem megy az erősítő zeneiségének rovására sem.

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

  • bteebi

    veterán

    válasz Sefter #29 üzenetére

    "A München-i highend show-n a streamerek/htpc-k javarészt kiszorították a cd/LP-ket a bemutatókról (sokmilliós láncokban...)"
    Ez mondjuk elég meglepő számomra :Y, bár amúgy kifejezetten jó dolog. Így persze a kiállítóknak is kényelmesebb, ráadásul egy viszonylag újfajta bevételforma, amit meg kell lovagolniuk.

    "Szerintem van létjogosultsága a digitális formátumoknak.."
    Szerintem is, viszont az "igazi" hájendesek (a sznob audiofilek) szerintem kétszer is körberöhögnének, hogy a flac/wav az meg mi az má'. Velük ellentétben én kifejezetten hasznosnak tartom a streamelést és a modernebb fícsöröket akkor, ha csak egy kicsit, vagy egyáltalán nem mennek a hangminőség rovására (ez utóbbi gyakorlatilag lehetetlen). Nem vagyok HC/elvakult audiofil, csak törekszem a minél jobb minőségre, meg amennyire lehet, a kényelemre is. Sokkal kénylemesebb a fotelben ülve megkeresni egy adott számot, mint a CD-kkel, LP-kkel bajlódni...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák