Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz MaUser #38 üzenetére

    "Van ám már számos olyan streamer szolgáltatás is, ahol nem hogy az mp3 minősége elavult, de a cd felbontású flac-é is."

    Az már más kérdés, hogy igazából se a 32 bitnek, se a 192 kHz-es mintavételezésnek nincs túl sok értelme a gyakorlatban, de cserébe sokkal nagyobb tárhelyet, sávszélességet igényelnek a nagy semmiért. Szép nagy számok, amik nagyon jól hangzanak (a HC audiofileknek pláne), de gyakorlatilag nem fogják jobban leírni a hanghullámot, bármennyire nehéz is ezt elfogadni. Nekem is az volt valamelyest :), de az észérvek végül meggyőztek.

    Persze mindig lesznek, akik hallani fogják a (jó eséllyel nem létező) különbséget - úgy meg pláne, ha kétszer lejátszod nekik ugyanazt, azt állítván, hogy az egyik egy 128k-s joint stereo mp3, a másik meg egy 32 bites, 192 kHz-es wav volt ;].

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz MaUser #42 üzenetére

    Tesztet - érthető módon - csak a saját fejhallgatómmal végeztem, azt is már jópár évvel ezelőtt. Nyilván vannak jóval jobb rendszerek attól, mint amire egy egyetemistának futotta :). Nem azt mondom amúgy, hogy nincs, illetve nem lehet különbség (semmiképp sem tesz jót, ha a bitrátán/mintavételezési frekvencián változtatni kell), csak azt, hogy a különbség meglepően kicsi is lehet. A szubjektivitást meg nagyon nehéz kizárni, bármennyire is törekszik rá az ember. Ezért kell a vak, de még inkább a kettős vak teszt. Én is véltem már 32 bites (ráadásul interpolálással készített, ha úgy tetszik, "upscale"-elt) felvételt jobbnak hallani a 16 bitestől, de talán csak nem voltam objektív. Ha rákérdeztek volna, hogy hány bites felvétel, valószínűleg azt mondtam volna, hogy "sima" audio CD (16 bit/44,1 kHz), egy jobb masterrel.

    Nyilván van, "létezhet" olyan összeállítás, aminél kijön a különbség (másmilyen a térérzet hangfalakkal, mint fejhallgatóval), de a legtöbb valós esetben (erősen limitált anyagi körülmények) sajnos (?) nem ez a helyzet. Fél éven belül remélhetőleg már majd saját, normálisabb hangfalakkal is ki tudom próbálni, hogy van-e különbség, addig egyelőre marad a korábbi teszt erősen meglepő emléke :). 13 kHz amúgy már nagyon magas hang :), bár valamelyest elmarad az átlagos 16-18 kHz-es limittől.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák