Új hozzászólás Aktív témák

  • SylverR

    senior tag

    válasz bteebi #27 üzenetére

    Én mindig is röhögtem ezen a flac rosszabbul szól dolgon. Mivel DIGITÁLIS anyagról van szó, ami nem lehet sem jobb, sem rosszabb. Hacsak nem hibás a forrás, illetve ejt hibákat rippelés közben. A különbözbő jitter corection cuccok meg szerintem már régesrég a filléres kategóriát képviselik, és bármilyen eszközben megtalálhatóak. Szóval ugyanúgy rippeli le egy dvd író, ahogy lejátssza egy hifi cd lejátszó. Ha valami különbséget tapasztalsz, ott valami mókolás van.

    Én pedig azonos forrásból kiindulva próbáltam ki a wma, mp3, és ogg vorbis kb 5 évvel ezelőtti verzióját, és a végeredményben az jött ki, hogy az az átkozott wma fej-fej melletti minőséget produkál az ogg vorbissal, bucira verve szegény mp3-at. ;) Minél lejjebb veszed a bitrátát, annál jobban kijön a különbség. 128-on mind a wma, mind az ogg azonos minőséget produkál kb, míg az mp3 már élvezhetetlenné kezd válni. 128 alatt az mp3 hallgathatatlan, míg az ogg és wma egészen 64-ig bírják. Természetesen attól függően, mit tömörítünk. Sima vokál, mint egy audio-book, 32 kbpsen is tökéletesen hallgatható lenne, míg mp3-on mást se hallani mint fémes torzítást. Ami fáj a fülemnek.

    Nem!

Új hozzászólás Aktív témák