Új hozzászólás Aktív témák

  • cappa72

    nagyúr

    Viszont itt is csak négy szín van a SIM-ek színezésére. (V970-ben volt valami szolgáltatófelismerő okosság, vagy színezés. Tudod mire gondolok Cappa?)
    Sajna azt már nem hiszem, hogy át tudnám dolgozni malisonX szkriptjéből… Meg ugye azt még ki is kellene próbálni. Azt meg készülék nélkül ugye..

    Ha a Beállítások->Megjelenítés->Jelenetekre kattintok, azonnal leáll A(z) Indító alkalmazás... (máskor meg a com.android.launcher ugyanerre kattintva) De a google naptár megy, ellenben a gyári romon.

    A gyári launcherben lehetett állítani az ikonok számát oldalanként, és a sorrendet is, itt ez nincs. majd keresek olyat, ami tudja. A Zeam az, amit annyira megszerettem az évek alatt, kicsi puritán, minden felesleges animáció kikapcsolható, hogy a vas ne i
    zzadjon. (persze ez a penge esetében érthető is volt, itt erősen kérdéses, hogy indokolt-e a dolog )
    Hát a gyári launcher az nem a leginkább testre szabható, én is mást használok (lehet, hogy Zeam-mal kellett volna eleve kiadni? ;) )
    Én megpróbáltam alulskálázni a v970-et, de elég akadozós lett tőle; ennek a processzornak

    Ami a gyári felületben tetszett, hogy az értesítési sávon 5 fül volt, egy az energiamenedzsment részére, ahol a procit vissza lehetett venni 800-1000-1200 lépésekben, szerintem akár jó hatással is lehet az a készenlétre. (mondom ezt úgy, hogy szokásom szerint az usb-re kötöm szegényt, ha nem kér enni, akkor is)
    Igen, a Lenovo rom nagyon sok hasznos dolgot tartalmaz, szerintem ha a magyarítás készen lesz, akkor – értelem szerűen – job lesz, mint a sufnitunning-os 4.0-v4 ROM, ami hát úgy néz ki azért bug-zik itt-ott.

    majd ha a forrásunkból készül riliz, na arra leszek nagyon kíváncsi.
    Na arra én is, de nagyon!
    Kérdés még ebben az, hogy a folyamatos frissítéseket hogyan lehet majd lekezelni.
    Mert ha a kernelcserén kívül más egyebet nem tartalmaznak a frissítések, akkor egyszerűen a boot.img cseréjével megtartható a régi – immárom teljesen magyarított – rendszer. De ha mindenféle lib-ek cseréje/frissítése is történik, akkor más lehet a helyzet.

    Nekem sajnos eddig tartott az erőm (meg a készülék), további dolgora már nem tudok vállalkozni.

    @(#343) osztraksajt
    1. flasheljem a teljes romot
    2. ha a cappa féle recovery és a v4 mókolt rom van rajta arra is elég csak a módosított system.img-t ráflashelni?

    Szerintem először tényleg ments CWM-mel.
    Utána pedig csak a boot.img-t és a system.img-t flash-eld, azok összetartozóak. (kernel és rendszer)
    A „DA DL checksum...”-ot mindenképpen jelöld be.

    Ha flash után a telefon blokkolja saját magát indulás után, akkor úgy jártál, ahogyan én is többször (amikor csak önnálló fájlokat próbáltam meg beküldeni neki), de nem kell aggódni, mert az orosz oldalról letöltött gyári rom-nak nevezett 130-as rom cakkumpakk feltehető a preloader-rel együtt. Kipróbáltam, és valóban szépen visszarakja a kétnyelvű rom-ot (EN-CN).
    Szóval nem veszélytelem művelet, de menthető.
    A másik ötletem, hogy a már említett orosz 130-as rom-ot lemented egy könyvtárba, a system.img-t és a recovery.img-t pedig kicseréled a lefordított verzióra, és firmware-upgrade-del teszed fel. Ez még veszélyesebb, mint az előző, mert csak ötlet és nem tudom már letesztelni.

    --- más ---

    Sajnos van olyan ember, akinek a 4.0-v4-es rom angol változata (4.1-v1) installálás után nem indul. Ami azért fura, mert nekem meg működik... szóval egyre bonyolódik a dolog.

    Mivel egyre kevesebb időm van bármire is (sem IT-s, sem fejlesztő nem vagyok), azt hiszem, hogy családom érdekében fel kell függesztenem eme tevékenységemet.
    De ha valaki tovább tuná vinni, akkor a többieknek tenne jót vele :K
    Én úgy érzem túlságosan kapkodtam...

    Pedig még volna néhány ötletem, különösen az átparticionálást illetően, ami ugye eddig kudarcos kísérteletek tudhat magáénak (blokkolt boot, magyarul féltéglásított kísérleteket).

    És igen, hiányérzetem van a telefont illetően... :O

    Meg némi tudást is fel kéne szednem a további mókoláshoz. (meg még egy kis angol nyelvlecke sem ártana)
    (Különösen, mert a github-ra feltettek mtk-s kernelforrást!)

    Bocs, ha hosszú voltam és csapongó... (még tegnap este kezdtem el írni)

    B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

Új hozzászólás Aktív témák