Új hozzászólás Aktív témák

  • ntomka

    nagyúr

    válasz FTeR #68 üzenetére

    "éjjen, intel meg nem rég dobta. sony is most szabadulna és gyak az összes netbookgyártó is leadta már. de sebaj, majd AMD elhozza a linux évét : )"

    Az Intel mindig is előkelő helyen kezelte a többi gyártóhoz képest a Linuxot, most sincs ez másképp, elsősorban amiatt is, hogy teszt és fejlesztési rendszernek tökéletes a számukra. Nemtom hol olvastad ezt a hülyeséget: [link], [link].

    A Sony nem nagyon érdekel, sosem a nyíltságukról voltak híresek, szóval meg sem lep. De különben is, eddig mit tett le a Linux mellett? Szerintem vajmi keveset...
    De gratulálok, megint sikerült bebizonyítanod, hogy nem látod meg a lényeget a hozzászólások között, csak arra válaszolsz, amire jól esik. Az AMD-vel azt akartam sugallni, hogy baromság, hogy felsorakozott itt szinte minden gyártó a Linux mögött kb. 10 éve. A valóság az, hogy az utóbbi pár évben kezdtek el nyitni. Az AMD egyből a nyílt driverek fejlesztésébe tolja a szekeret (amellett, hogy a zárt Ati meghajtót továbbra is kódolja). Az Nvidia is kezdi a nyílt meghajtókat preferálni a zártak fölött. De továbbra sem beszélhetünk felsorakozásról, ha egyszer egy egyszerű hangkártya drivert is reverse engineeringgel kell megírni.

    "routereknél meg hasonlóknál éphogy senkit nem érdekel, h mi fut rajta"

    Legfeljebb téged, mert kényelmetlen rá válaszolni a sok openszórsz fóbiás válaszod után.

    "mondjuk azt aláírom, h ezeknél számít, h mekkora. arányokról viszont nemtok ezen a területen. így ezzel nem vitatkozok."

    Helyes, ugyanis a felsorolásból kimaradtak a szerverek is.

    "sajnos már nem emléxem a nevére."

    Pedig jó lenne, mert így elég üres. A Linux kernel fejlesztését a mai napig főleg Linus Torvalds végzi és ő maga koordinálja. Ha valakire nincs szüksége, annak megvan a jó oka szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    ツ Headphones on - World off

Új hozzászólás Aktív témák