Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz lesaux #31 üzenetére

    Oszinten szolva az alapjan, amit buntetougyekkel foglalkozo ugyved ismerostol hallottam, a magyar igazsagszolgaltatas nagyjabol ugy mukodik, hogy akirol a rendorok "ugy gondoljak", hogy elkovetett valamit, azt az ugyeszseg ezzel megvadolja, a birosag meg eliteli. Ez a formula max egyes vadlottak (es nem ugyek - lasd pl a mori fiaskot) eseteben nem mukodik, ahol van eleg penz es kapcsolat az ugyek elsimitasara.

    Egyebkent meg megertem Viszlatekat, mert nekik a szeretetet es a konnyebb ut keruleset megis csak eloirja a vallasuk es - lassuk be - nem az aranyos ovisokat v a kedves oregeket, hanem az atlagos bortontolteleket szeretni az igazi kihivas.

    DRM is theft

  • Vakegérke

    veterán

    válasz lesaux #31 üzenetére

    Olvastam a történteket. Én is remélem, hogy rács mögött van, vagy lesz a brutális elkövető.
    Tegyük fel, rács mögött van X. Tegyük fel, nézője volt az előadásnak. Mondjuk énekelt is.
    Komolyan gondolod, hogy nem szenvedett (volna) közben?
    A jó szándék mellett egy ilyen rendezvény bizonyos értelemben büntetés is. Ráébreszti a bűnösöket arra, hogy amit netán nyeglén vettek tudomásul, kegyetlen valóság. Nincs család, nincs szabadság, csak a nagy reménytelenség van.

    Nagyon szélsőséges hasonlat, egy vicc következik.
    A szadista kikötözi a mazohistát, aki megadóan pihegi: jó, akkor üss, ahogy csak bírsz. A szadista széles mosollyal mondja: neeeeeeeem...
    Érted már? A gyengédség, törődés lehet sokkal nagyobb büntetés, mint a brutalitás.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák