Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Gabcseee #68 üzenetére

    nem értem minek pazarlod feleslegesen az erőforrásokat! a DOS 6.2 egy 33MHz-es 386-oson is remekül tudott futni, sokkal gyorsabban, mint ez a phosh(sic!) XP... teljesen feleslegesen jössz ezekkel a modern fasságokkal, mint az XP, egytől egyig szemétre való mind!
    ja, ráadásul a DOS sokkal biztonságosabb, a modern vírusok egyike sem fut rajta, nem is kell rá aktív vírusvédelem, ráadásul az a phosh(sic!) registry sem kavarhat be.

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Gabcseee #68 üzenetére

    Ne nekem mondd, én használ(gat)om ezeket évek óta (mondjuk nem a full kiherélt verziót)

    A nagy kérdés AZ hogy minek szenvedni ezekkel feleslegesen, ha a géped elbír modernebb OS-t is érted? Lehet járni szekérrel is persze, de ha van lehetőség mondjuk egy R8-assal is vonszoltatni az irhám, akkor miért használjak (kizárólag) egy közel 12 éves OS-t?

    Egyébként: egyik gépemen van egy ilyen herélt XP is (eXPerience TinyXP rev 11) és húdegyors, meg jó. Feltettem kíváncsiság képpen a ugyanarra a gépre (XP mellé) a hivatalos Windows7 ThinPC-t és nagyságrendekkel gyorsabb, ráadásul azóta nem hallom a winyót kerregni soha.

    Régi gépekre jók ezek a "karcsúsított" XP-k, sokszor gyorsabbak és kevesebbet zabálnak, mint egy gyári Win98Se (ami szintén nem egy mai darab, de összehasonlítottam őket poénból) viszont pl. a winyó kezelése az XP-nek, meg az új hardverek kezelése messze elmarad a modern OS-ekétől. Lehet, hogy elindul egy 1000 éves PC-n ez, amit linkelgettél és lehet mutogatni érdekesség képpen, de ezen túlmenően nem sok előnye van mindennapi használat közben. Amit meg az XP gépigényéről írtál, az a 266Mhz+64(? már nem emlékszem) mega ram stb. azok a gyári XP 2001-es, SP1 nélküli verziójára voltak értendők és akkor is csak "minimum gépigényként". Érted, mit beszélek? Érdekességnek hűdejó, használni már nem annyira. Én csak akkor teszem fel valakinek, ha ősrégi gépe van, nem akar újat venni és kéri (pl. az idősebb generáció ilyen felfogású)

    "WinDOS" egyébként a WinMe nevű szörnyszülött óta nem dohog a winekben, csak virtuálisan, mert NT alapú.. (már ha érdekel)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák