Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vipnolf

    aktív tag

    válasz zsirfecske #17 üzenetére

    Egyetértek... szerintem sem olyan gáz az minőségre ha jó a headset...
    Jó is, hogy említed a mozgást. Sokszor elnézem az edzőteremben, ahogy szerencsétlenkednek a drótos fülessel... nekem meg pólóra van csíptetve az MW600 a telefon meg lerakva egy fix helyen. SZtem kényelmesebb.
    Stúdióba biztos jobb a drótos megoldás, de sem a 86-os buszt, sem a munkahelyemet nem nevezném stúdiónak B-)

    [ Szerkesztve ]

    XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

  • kolosanyi

    veterán

    válasz zsirfecske #17 üzenetére

    Rendszeresen sportolok telefonba dugott fülessel. Van egy titkom. Elmondjam hogyan csinálom? Elmondom. De pszt ám, nehogy mások is megtudják! ;)
    Nem szenved nagy csorbát a hangminőség? DE! Könyörgöm, aki szerint ilyen baromi jó minőséget produkál egy vezeték nélküli füles, próbáljon már meg egy azonos árkategóriában levő vezetékest. Józan paraszti ésszel is ki lehet következtetni. Ha azonos áron csak egy hangkeltő eszközt kapsz extrák nélkül, akkor több marad magára a hangkeltőre, a hangminőségre. Ha ugyanannyiért még Bt vevőt, DAC-ot, gombokat, kijelzőt, NFC-t, FM rádiót meg ki tudja még mit kell rátenni, akkor olcsóbb driver kerülhet csak az eszközbe, szarabb minősége lesz. A hívás fogadása meg nem egy olyan bonyolult dolog, hogy egy vezetékes, felvevőgombos füles ne tudja. Kismillió típus közül lehet válogatni, csak utána kell olvasni, hogy honnan érdemes beszerezni és milyet. Továbbra is az a véleményem, hogy átlag felhasználási körülmények közé értelmetlen dolog vezeték nélküli fülest venni. Drágább és szarabb minőséget kap a user, meg egy csomó felesleges extrát. A gyártó meg dörzsöli a tenyerét, mert sikerült eladnia egy feleslegesen túlárazott valamit.

    Ennek ellenére léteznek nagyon profi vezeték nélküli megoldások. Színpadtechnikában régóta használják, nyilván a fülmonitorok vezeték nélkül kapják a jelet, de ott nem is lehet máshogy ésszerűen megoldani. Akár 10-20 métert is bejárhat egy előadó, ott muszáj, hogy ne korlátozzák a mozgásszabadságot a kábellel. Ugyanígy igaz ez egy diszpécser központra is, ott is mozoghat az alkalmazott, miközben beszél, oda szintén előnyösebb egy vezeték nélküli megoldás. Az már megint más kérdés, hogy a profi eszközök nem kékfoggal dolgoznak, mert az nem elég oda. Egyszerűen nem produkál elég sávszélességet hozzá (hiába van meg az elméleti, a gyakorlat nem ezt mutatja sajnos). Elég megnézni a méregdrága "high end" vezeték nélküli fejhallgatókat, van jópár. A legtöbb nem bluetoothos, hanem valamilyen wifis megoldással operál. Persze azok már nem rosszak, egy 130-140 ezres fejhallgató azok közül már felveszi a versenyt egy 30-40 ezres vezetékessel.

    Jó, befejezem, mert látom, hogy nem tudjátok elfogadni, amit írok. Én a hangminőséget preferálom az egyéb csicsa helyett. Nekem az számít, hogy azonos áron mire képes egy hangkeltő, nem az, hogy mennyire van benne NFC, vagy nem. Ok, akinek ez fontosabb, mint a zenei élmény, az vegye, használja boldogan.

    (#31) blackmajesty
    Jól van, erre még azt mondom, hogy talán van értelme, kicsit kényelmesebbé teszi. A kérdés, hogy ezért mennyi extrát számolnak fel, megéri-e. Ha nem drágább, akkor jogos, kit zavar? :)
    Az SE215-höz meg elég drága a mikrofonos kábel, bár még mindig olcsóbb így. Ráadásul legalább tartalék kábeled is van, szóval igen, így is lehet. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák