Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz D4rkAv3ng3r #69 üzenetére

    "Ez az első böngésző aminek nem cseréltem le az alap skinjét."

    Én meg 9.5-től minden főverziónál kínlódok a skinekkel, mert az eredeti 9.2x és az előtti skin fasza, letisztult, vékony volt, normálisan módosult a padding az ikonméret változtatásával, aztán minden főverzión csavarnak annyit, hogy utána hetekig hegesszek egy aktuális leghasználhatóbbat a saját igényeimre. :D

    "A legszarabb böngésző már bocs a fanboyoktól, de lassú, több memóriát is zabál, és hiába a sok addon ha minél többet raksz fel lassul is velük együtt. Még az IE8 is előbb használnám, mint FF-et, bár a siknezhetőség az jjó dolog FF-nél."

    Azért ez erős. :D Régen az 1.5.x bugossága után sokáig utáltam, (1.0.7-től azt használtam Opera előtt) aztán 3.x óta egyre szimpatikusabb. Az indulási sebessége tényleg a leglassabb, de én általában egyszer indítom az Operát is és utána fut 40-50 órán keresztül.

    A memóriahasználata a Firefoxnak a legkevesebb. Nem tudom mit csináltak vele, de tényleg annak a legkevesebb 3.x-től, ezzel egyidőben viszont a CPU idő emelkedett meg, szóval szerintem folyamatosan kilapozza, azért csökkent le ennyire.

    Belassulni ugyanúgy belassul 50+ lapnál több órás futás után, de legalább nem kapom azon magam, hogy 1,5 gigát eszik, mint a Chrome (a 20 addonjával és az 50+ külön processzre osztott füleivel), amit ráadásul normálisan csak a saját taskmanageréből tudok kezelni, mert még a Process Explorer sincs felkészítve rá, hogy összeadja az összes processzt. IE8-al ilyesmit meg se merek próbálni, mert már 10 megnyitott fülnél érzem, hogy drasztikusan kezd emelkedni a response time és a vérnyomásom is.

    Namelesske: Pedig nekem is így van beállítva és nem felejtette még el soha, kivéve mikor valamit módosítottam rajta aztán összeomlott valamelyik pre-alfa körüli verzió aztán olyankor rendszerint elfelejti, ahogy a panel méreteit is és a többit, ha a beállítások után nem állt le az első alkalommal helyesen.

    "ez is megoldás, de Win7 integráció meg kéne folyamat sáv a tálcán, meg mail ikon mikor megjött, mert az értesíési területtől vért hányok"

    WTF? Ezek már régen benne vannak mindkettő.
    Letöltési folyamatsáv is és egy mail ikon is megjelenik, ahogy IRC ikon is a piros O betűn. Viszont csak akkor, ha a tálca mérete normál, nem pedig lekicsinyített, mert akkor nem jelenik meg sem a mail, sem az IRC ikon.

    Dakos: Mert nem "szívatják" a Microsoftot, hanem piaci erőfölénnyel való visszaélés miatt kényszerítik erre.

    Mivel az Apple globálisan olyan 5-6%, a Linux pedig desktop piacon még annyi se, így nem áll fenn a piaci erőfölénnyel való visszaélés esete. Ha ők is 90%-os piaci részesedésűek lesznek, akkor ott is lesznek ilyen lépések.

Új hozzászólás Aktív témák