Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    válasz berVi #77 üzenetére

    Tudom :) De ez a kifejezés... "jogsértő hordozó", mintha fogná magát a cd, és a tudatmódosító artisjus matrica hiányában önállósítaná magát, és zenét írna magára. Mert már azzal jogot sértünk, hogy nincs rajta matrica...

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • tkazmer

    addikt

    válasz berVi #75 üzenetére

    angliában egyébként van tv-adó is.
    igen, van. cserébe a BBC finanszírozása nem hogy megoldott, de van egy halom csatornája, és az egyik legszínvonalasabb hírforrás a világon, számos műsort gyárt, és úgy általában véve nem az jut róla az ember eszébe, mint mondjuk az MTV-ről.
    nem véletlenül ők voltak az egyik legnagyobb média azok között, akik elutasították a fizetős webportálok modelljét. én azt hiszem, hogy jól van ez az angol tv adó ahogy van:)...

    (#78) speedyx86
    csinálj mondjuk egy blogot, egy facebook fanpage-et illetve groupot, valami hasonlót az iwiwen is, terjeszd az igét 1-2 hónapig és jelölj ki egy dátumot, ha elég jól terjesztetted az igét, sokan lesztek:)

    [ Szerkesztve ]

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • fekeandras

    őstag

    válasz berVi #83 üzenetére

    Mutasd már meg nekem légyszíves hol írtam le azt, hogy itthon minden szar... :U Nem rugózom rajta., de ennyi erővel ha veszek egy artisjus címkével ellátott írható lemezt és a saját privát dolgaimat írom rá akkor az állam engem megkárosít azzal az összeggel ami a jogvédőkhöz kerül. Egyébként nyers még vágatlan, konvertálatlan videók veszteségmentes lementésére (kameráról) kell. 1sima 4,7gb dvd lemezre alig fér több 20percnél. ,,Ritek" lemez 100as zsugorfóliában 5300 forintra jön ki. A 100 darab!! Mennyi is lenne ez itthon? Tudod (nem panaszkodás képpen de) én is mint bárki más pénzből élek... Ezen tudok spórolni. Ez van. Gondolj amit akarsz de ÉN továbbra sem fogok rohadt drága artisjus-os lemezeket venni mikor a saját dolgaimat írom rá! :(

  • siriq

    őstag

    válasz berVi #82 üzenetére

    Akkor kell fizetned a TV licence-t ha hasznalod is a TV-t vagy pl. arra alkalmas eszkozod van(tv tunner stb.). Magyaran nem hasznalod=nem fizetsz. Nem csak a BBC-t lehet nezni ,hanem sok mas adot is(digitalis adokrol itt tudsz tajekozodni). Igaz hogy nem tunik olyan olcsonak de 1 evre azert ki lehet fizetni. Igazabol mi sem nezunk valami sokat TV-t(tortenetesen nalam kimerul kb 15 oraban evente kb :D)

    Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

  • Syl

    nagyúr

    válasz berVi #82 üzenetére

    Ilyen tv-adó nálunk is van ám! Csak nem nekünk kell befizetnünk (2002 óta), hanem a kormány teszi az MTV zsebébe (amit végső soron mégis csak mi fizetünk, de ebbe ne menjünk bele).
    És bizony ilyen adó az államok nagy részében van. Természetesen készülék után kell fizetni (ha jól emlékszem úgy volt, hogy 1 előfizetés az 1 tévé és korlátlan számú rádió) akkor is ha nem nézel tévét! Elég fiatal lehetsz, ha nem tudsz arról, hogy kb. 10 éve még volt az adóbevalláson olyan rész, hogy fizetsz-e tévé üzemben tartási díjat (vagy hogy nevezték).

    Persze attól még ez az artisjus egy gerinctelen rabló banda. És persze egy kormányváltással nem fognak megszűnni, elvégre mindkét oldal vezető emberei a zsebükben vannak.

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • tkazmer

    addikt

    válasz berVi #82 üzenetére

    ugyanannyi logika van benne, minthogy az artisjus-nak hatalmas lóvékat csengetni az el nem követett jogsértésekért.

    nem. ezt fel lehet úgy fogni, mint "tv adó", nem (channel hanem tax:) ), amelynek ráadásul célja is van, ennyiben tehát inkább az Mo-i szja 1%-hoz hasonlítható.
    az artisjus viszont egy halom pénzt szed be, aminek a jó részével senki sem tudja hogy mi lesz és hogyan lesz az a valami, ami azért biztosan lesz.

    azért fizetsz, hogy fenntarts egy nívós intézményt, amely ráadásul ellát hírekkel is cserébe. az, hogy te ezt nem használod ki, nem szerencsés. továbbá nyilván neked nem, de egy angolnak érték, hogy a BBC finanszírozása megoldott. legalábbis akikkel én beszélek, boldogok, hogy így van ahogy van, és a magam részéről én is boldog lennék, ha mondjuk egy ilyen minimális tv adóval egyszerűen megoldanák az mtv finanszírozását.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Új hozzászólás Aktív témák