Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shield

    őstag

    válasz PHM #84 üzenetére

    Szerintem, már sokan menthetetlenek, de nem is kár értük.

    S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

  • dsg012

    csendes tag

    válasz PHM #84 üzenetére

    Igaz nem reagáltam, nem vettem észre.
    A cikk szerint a fejlesztő szándéka a károkozás volt. Az, hogy ő egy olyan ideológiába csomagolja, hogy az emberek ne okostelefonozzanak annyit az nem mentség mivel ezt kár, anyagi kár okozásával kívánja elérni. Nem gondolom, hogy erre bárki is felhatalmazva érezheti magát. Ha igen, az egy elég beteg ember lehet. Ennyi erővel bárki kilyuggathatja a környékbeli autók kerekeit is azzal a felkiáltással, hogy gyalogoljanak többet mert szerinte az a helyes. Megkérdezném páran mit szólnának hozzá ha az ő autójukkal történne mindez.
    S azt gondolom, hogy a te érveid sem állják meg a helyüket. Ne te ne én és ne mások mondják meg, hogy pl. az a szellemi fogyatékos mihez kezdjen a szabadidejében. Semmi közünk hozzá. Manapság egyébként is sok sérült ember számára nyújtanak kifejezett segítséget a tabletekre és okostelefonokra fejlesztett szoftverek (pl. Pictoverb). Lehet egy-két szerencsétlennek pont a legértékesebb segítőtársa ment tönkre és keserítette meg ez a fejlesztőnek nevezett idióta az életüket még jobban. A gyerekekről meg ne is beszéljünk. Adhatsz kezébe csattogós lepkét. Majd nézzük amikor fancsali arccal bámulja otthon vagy az óvodában/iskolában a te vagy gyerektársai telefonját és próbáld neki megmagyarázni, hogy fiam túl hülyének tartalak ahhoz, hogy egy ilyen eszközt a kezedbe adjak. Nem hiszem, hogy sok szülő bevállalná ezt. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy mekkora funkcionális analfabétát nevelünk belőle és adott esetben mennyire pokollá tesszük az életét mivel egyfajta páriát csinálunk belőle, szociálisan elszigeteljük akár.
    A primitív beugratás meg nem érv. Elég sok csaló szaladgál ezen a világon akik rafináltabb trükkel ugyan de rászednek hozzád hasonlókat is. Náluk is elfogadnád azt az érvet, hogy ott meg te dőltél be egy az ő szempontjukból primitív trükknek? S ha ők ezt így gondolják akkor erkölcsileg máris rendben van a dolog?
    Esetleg gondolj arra amikor nyugdíjasokat vernek át, kihasználva, hogy már nem olyan friss az agyuk (pl. unokás csalók) és nem olyan tájékozottak a világban. Ha a te nagyszüleiddel csinálnák ugyanezt nekik is azt mondanád, hogy nem tudod őket sajnálni?

    Na mindegy nem akarom ragozni. A primitívséget, egyszerűséget, megvezethetőséget nem tartom egy jó dolognak de nem bűn. Szándékosan kárt okozni másoknak meg szerintem az.

  • Wesder

    félisten

    válasz PHM #84 üzenetére

    Màr megcsinàltàk :p Igaz, a dekàkat szàmolja, de ugyan az :D

    I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Új hozzászólás Aktív témák