Új hozzászólás Aktív témák

  • idegen lény

    őstag

    válasz f(x)=exp(x) #440 üzenetére

    A keresztényeknél nem lehet azt mondani, hogy tilos, hiszen a kereszténység túlnyomó többségét kitevő katolikusoknál biztos, hogy nem tilos. A reformátusoknál valóban tilos még a feszület is, de teológiailag és dogmatikailag náluk is az Isten helyetti tárgyimádat elkerülése miatt, azt nem tudom, hogy illusztrációként használható-e, de nem hiszem, hogy egy református könyvben ne lehetne benne az egyik képen mondjuk Baál napisten aranybikája, ahogy a zsidók bálványozzák, mint a bibliai történet szemléltetése. Azt helyesen teszik, hogy a templomaikban nincsenek szentképek és feszület (fakeresztek azért előfordulnak), ennek oka is a bálványimádás elkerülése. A Tízparancsolat valóban tiltja bálványok készítését, azonban magát az ábrázolást nem, ha annak nincs bálványként való felhasználása. Hiszen ellenkező esetben nem lehetnének képek, szobrok, semmilyen művészeti alkotás. Ezeket a "csak bibliai alakokat" nem értem, hiszen alatta idézed a szöveget: "Senki mást ne tekints Istennek, csak engem. Ne csinálj magadnak faragott képet vagy hasonmást arról, ami fent van az égben, vagy lent a földön, vagy a vizekben a föld alatt. Ne borulj le ilyen képek előtt és ne tiszteld őket" Egyrészt akkor még nem is volt Biblia, másrészt, hogy a katolikus lexikont idézzem: "bálványimádás, bálványozás (gör-lat. idololatria): teremtmény istenként való tisztelete, bűn az első parancsolat és a vallásosság erénye ellen. A szó szoros értelmében az élettelen tárgyak (pl. égitestek, totemek), állatok, ember (pl. az ősök) istenítése." [link]

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Új hozzászólás Aktív témák