Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hsrasus

    aktív tag

    sziasztok!

    tegnapelőtt vettem egy ilyen jószágot, de csak most tudtam rá külső vinyót kötni. csak a download mastert raktam rá, de látja a TV és a gép is. a letöltési sebesség jobb mint korábban gépen volt, uh én meg vagyok ezzel a részével nagyon elégedve. letöltöttem a gépre is a download master nevű progit, de mikor kiválasztom, h ez kezelje a torrentet csak annyit csinál, hogy megnyitja a router torrent kezelő felületét. a kérdésem az lenne, hogy nem rakja be automatikusan a letöltési listába ilyenkor? mindig nekem kell majd kézzel hozzáadni? :F

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz OldAkita #126 üzenetére

    3 filmet leszedtem a próba kedvéért, de nekem semmi gond nem volt sem a le- sem pedig a feltöltéssel. esetlegesen azzal van tapasztalat, hogy max hány torrentet tud kezelni?
    én sem vagyok nagy torrentes, ez csak egy kényelmi dolog sztm, nem hiszem, h olyan nagy ördöngősség lenne rendesen megírni nekik a PC-re a dm alkalmazást, h ne kellejen még bohóckodni..
    amúgy 2-őt meg is néztem tegnap, uh van már tapasztalat a wifijét illetően. a ház egyik sarkában van a router a másikban 3 fallal odébb pedig a TV. egy 7GB-os 720p-s film 5GHz-en néha megszakadt, mert ott már valszeg nem volt elég a térerő, de mikor átraktam 2.4-re már azzal sem volt gond. majd még próbálgatom ezt, lehet átnevezem a wifit ugyanarra, h 2 csatornás legyen. majd beszámolok.
    egyébként nagyon faja cucc. egyenlőre meg vagyok vele elégedve gyári fw-el is, csak kíváncsikodok. :C

  • hsrasus

    aktív tag

    sziasztok!
    kb 1 hónapja vettem meg ezt a routert hosszas morfondizálás után, hisz azért mégem 5 eFt, amennyibe egy átlag router kerül (pontosabban amennyit sztm érnek), igaz többet is tud annál. mikor megvettem kicsit úgy éreztem, mintha a fogam húznák és tartottam is tőle, hogy rossz lóra tettem. alapvetően a cél az volt hogy külső vinyót rákötve torrentezésre tudjam használni és a letöltött tartalmat elérjem smart TV-vel. elég sokat olvastam a témában, mert sajnos semmi ilyen jellegű tapasztalatom nem volt korábbi routereimből kifolyólag
    (kb 10 éve vettem még egy GIGABYTE GN-BR01G-t akkoriban 10 alatt nem is lehetett routert kapni, nem volt olcsó, de jó sem ugyanis kb 1 év után előjött olyan probléma, hogy állanóan bontotta a netkapcsolatot és nem csatlakozott magától újra, sajnos túl sok firmware nem készült hozzá, így ma is a szekrényben pihen. illetve kb 5 éve vettem át egy barátomtól egy szabvány TPLINK-et - 841N a típusa azt hiszem-, ami neki nem működött, akkor felraktam rá a legújabb gyári fw-t azóta nem volt vele problémám)
    ahogy hazaértem egyből beüzemeltem, nekem is a 3.0.0.4.374_158 fw volt rajta. mivel ekkor találkoztam először kétcsatornás hálózattal, külön nevet adtam nekik, ami lehet nem volt olyan praktikus, mindenesetre mobil vinyó rá, DM szintén és már próbáltam is ki a torrent részt.
    az ahogyan a DM működik, az megér egy külön misét, mert pl ha már van egy progi a gépre, akkor az már miért nem tudja egyből be tenni a routeren a letöltendők közé? de ezen túl tudom tenni magam, nem töltök le naponta 100 állományt. igazából azért is vettem ezt a routert, mert nem is törlöm az állományokat, amíg van szabad helyem, had legyen elérhető másoknak is, és féltem ha gyengébbet veszek, majd nem bírja. (az asztali gépen kb 200 torrent van berakva utorrentbe). jelenleg csak egy 320-as vinyó van bekötve a routerbe és csak hd filmeket töltök le, uh nem hiszem, h 50-nél majd több torrent lenne bent, kíváncsi vagyok tudja-e majd kezelni.
    szóval a kissé bőre eresztett előtörténet után jöjjenek a tapasztalataim:
    többeknél olvastam, hogy nem elégedettek a DM-el, mert nem tölt nekik vissza, ilyen jellegű problémáim nekem nem voltak, mert 2-4x es arányt csinált, pedig a netem nem túl acélos (30/3).
    a jelerősség is egész jó, ugyanis a router a ház egyis sarkában a TV pedig az átellenesben van és 3 fallal van elválasztva. azért nem ment minden flottul, mert először 5GHz-es csatorán csatlakoztam a TV-vel és volt hogy a film megszakadt, pontosabban kilépett. aztán váltottam 2.4-re azután nem volt ilyen problémám. úgy voltam vele, h addig nem is frissítem a fw.t amíg minden megy flottul (ami jó minek megbolygatni?).
    viszont pár napja nagyon furcsa anomáliák kezdődtek. konkrétan laptoppal 2.4GHz-en nem tudtam csatlakozni, csak az 5GHz-ment, plusz valamiért nem értem el a külső vincseszter tartalmát. a vinyót a gépre kötve megrökönyödve láttam, hogy az összes eddig letöltött és rámásolt film eltűnt róla, aminek egyszerűen nem értem az okát!! :Y :W :O :((( kicsit sajnálom az elveszett filmeket, de sztm tudok majd így is tovább élni. szóval ezt megelégelve felraktam a legújabb fw-t és beállítottam a ugyanazt a SSID-t mindkét csatornára. ujra felraktam a DM-et is, viszont médiaszervert nem állítottam be, ahogy korábban sem. mindenesetre mikor a TV-t újra csatlakoztattam nem találtam a TV menüjében, hogy 2 csatornás wifi és melyiket használja, ez csak azért rossz, mert filmnézés közben újra megszakadt a film és ez elég frusztráló, főleg, h TV-n alig lehet tekerni.
    a túl hosszú hozzászólásom lényege az lenne, h megkérdezzem találkozott-e már valaki hasonlóval, h eltűntek az adatai, illetve h megkérdezzem mi az a transmission amit it már többen is emlegettetek?
    respect, aki elolvassa :R :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz OldAkita #154 üzenetére

    hali!

    nekem egy 320-as 5400-as NTFS samsung laptop vinyó van USB2-es rackbe téve, azt dugtam az USB3 portra és egy szabadon létrehozott könyvtárba másoltam 1-4 gigás filmeket Total commanderrel. a másolási sebességem nekem is ennyi volt. visszamásolással még nem próbálkoztam.

    [ Szerkesztve ]

  • hsrasus

    aktív tag

    sziasztok!

    ismét megosztanék pár tapasztalatot, illetve köszönöm korábban mindenki válaszát.
    az adateltűnés többet nem jelentkezett (kopp-kopp), de nem is próbáltam visszaállítani, hanem egyszerűen formáztam a vinyót és kész. felraktam a legutóbbi gyári fw-t és újra összeillesztettem őket. egyébként NTFS-ben hagytam, mert szükséges ha kiszedem, gépre is rádughassam a vincsit. amúgy nekem is az USB3-ban van, de azóta nem tapasztaltam semmilyen problémát a vinyó elérhetőségével kapcsolatban.
    viszont érdekes módon hálózati problémáim voltak, ugyanis csinálta jópárszor, hogy egyszerűen elment a wifi, (pontosabban ledobott a hálóról és nem tudtam visszacsatlakozni) de volt, hogy kábelen sem volt hálózat. egyenlőre úgy látszik, ez megoldódott:
    korábban úgy döntöttem kipróbálom, ha a 2.4 és az 5 GHz-es hálónak ugyanaz a neve. nem tudom, ez volt-e a gond, de emiatt megint elkülönítettem a 2-t, illetve szétnéztem a környéken egy wifi monitorral és láttam hogy csak 2.4-es van és mindenkinek a környéken és mindenki 11-es csatornán állt köztük én is. mivel korábban auto-n hagytam, ezért arról átraktam a 7-esre (illetve van olyan, h a backup csatornák, ez alatt vagy felett legyenek, ami tök jó) és úgy tűnik azóta nincs ilyen gondom..

    elég sok eszköz van a hálón:
    kábelen: asztali gép, nyomtató
    2.4-en: iMAC, 2 laptop, telefon
    5GHz-en: 2 telefon, TV

    nekem a torrentre nincs panaszom a gyári fw-al, megfelelően vissza tölti a filmeket és már 10 film bent van a listában, egyenlőre úgy tűnik bírja. illetve röccenés nélkül nézek bármilyen kódolású filmeket, uh teljesen meg vagyok vele elégedve ebből a szempontból. viszont nem tudom, hogy hogyan lehetne azt beállítani, hogy a torrent mekkora sávszélt haszáljon, ebben esetleg tudna valaki segíteni?
    illetve megkérdezném, hogy mi az a sokat emlegetett Transmission és mire való?

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz MC Pite #218 üzenetére

    nem tudom, hogy próbáltad-e ntfs fájlrendszerel, de nekem úgy van rákötve a vinyó és a gyári szoftverrel nincs semmi problémám...

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz ariel96 #864 üzenetére

    Illetve van DM alkalmazás PC-re, (és azt hiszem androidra is, de nekem BB-m van, uh azt nem ismerem) aminek az újabb kiadása már egész jól sikerült, mert ha rákattintasz a torrentfájlra (persze csak ha azt az alakmazást teszed alapértelmezettre torrent fájlok kezeléséhez), akkor automatikusan berakja a letöltendők közé és már szedi is lefele a filmet a neted sebességétől függően. a legnagyobb királyság (amellett h folyamatosan seed-ben marad a torrent amíg akarod), h a letöltött tartalmat utánna SMART TV-vel simán eléred és meg is tudod nézni. nekem eddig a maximum torrentek száma olyan 50 körül volt (nem emlékszem pontosan), azt is simán kezelte, nem éreztem semmilyen problémát.

    [ Szerkesztve ]

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz ariel96 #865 üzenetére

    nem kell semmilyen klienst letöltened. gyakorlatilag az a kliensed! tehát a kiválasztott fájlnak torrent fájlnak kell lennie, majd rányomsz az alkalmazásra és már működni is fog. szal jó helyen kapirgálsz :K , de az álatalam javasolt módszer szerintem egyszerűbb.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz ODGx #1366 üzenetére

    Szia!
    Hasonló felállás miatt vettem meg ezt az eszközt.
    Konkrétan van egy 320-as külső vinyóm és egy smart TV-m és gondoltam milyen jó lesz majd, mert a TV látja a tartalmat. Időközben lecseréltem a családban a laptopokban a vinyókat SSD-re és a sakkozás végén lett még egy 320-asom ehhez vettem egy külső rack-et és inkább ezt kezdtem el használni a fenti célra.
    Őszintén szólva a legelső gyári Fw-el voltam a legboldogabb, de igaz, hogy akkor még máshol laktam.
    A tapasztalataim röviden:
    Eleinte, családi házban a router TV távolság legalább 10 méter volt és 3 fal választotta el őket, de 5Ghz-en is látta a TV az eszközt és elég jó volt a jel, bár kétségtelenül néha meg-meg akadt. 2.4-en semmi probléma nem volt.
    Aztán jött pár hónap kényszerszállás, akkor nem igazán használtuk a dolgokat, pontosabban akartuk, de mindig volt valami gubanc.
    Most, új helyen a router egy az egyben a TV mögött van és így is van, hogy nem látja az eszközt elveszti a hálózatot ilyesmi. (Bár ez lehet a TV hibája is, mert azóta történt rajta valami frissítés és jobb biztos nem lett tőle az mondjuk tuti)
    De nem csak a TV nem látja, hanem a PC-k sem alkalmasint és még nem tudom az okát. Azért hozzáteszem, hogy maga a rack amit vettem a vinyónak is elfáradt, a kábel megrepedt, de ha gépre kötöm tudom olvasni rendesen, igaz nem várhatunk nagy dolgokat 3Mátyásért, de van olyan rack-em ami már legalább 5x annyi idős és még mindig nincs semmi baja és nem magasabb kategóriás (sőt még ez volt drágább).
    Kipróbáltam már a gyári 320-as külső vinyómmal és bár nem volt olyan hosszú a tesztidőszak, de úgy tűnik azzal ment rendesen.
    Szóval kicserélem majd a vinyókat, frissítek firmware-t újra mindenen aztán meglátjuk, hogy tudja-e azt nyújtani a szett amit elvárok.
    Elvileg igen, mert már volt egy fél éves problémamentes időszakom a szettel, de valamiért az összeállítás valamely tagja (vagy tagjai) úgy tűnik elfáradt, nem használhatatlanra, csak pont annyira, hogy ne ússzam meg azt, hogy mókolni kelljen vele és pont ennek elkerülésére vettem..

    [ Szerkesztve ]

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Laca0 #1369 üzenetére

    Azért nem kábelezek, mert szolgáltatót ért villámcsapás miatt ment már tönkre routerem és azon keresztül NAS is. sajnos nem csak nekem egyik barátom is járt már így. természetesen a szolgáltató nem fizet, a biztosító is csak a felét, az adatokat meg lehet bottal ütni. uh nem kívánom, h véletlenül a TV is így járjon, kicsivel drágább mulatság lenne...

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz rento #1454 üzenetére

    Nálam ami érdekes, hogy a TV kezdetben ment rendesen, majd valószínűleg (najó tuti, mert emlékszem, csak nem tudom már mikor) volt egy szoftver frissítés a TV-n, ami miatt egy csomószor nem látta a médiaszervert. nemrég jól berágtam mert van van egy félszar vinyóm egy félszar tokban és rendszeresen nem látta a TV, ezért elsőnek a TV-t frissítettem és azt kell mondjam, azóta a TV-vel nem volt bajom, szal mostanra leszűkítettem a hibát a vinyóra meg a tokra. Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy ha lehet frissítsd a TV-ket, mert könnyen lehet, hogy a hiba ott van.

    [ Szerkesztve ]

  • hsrasus

    aktív tag

    sziasztok!

    egy olyan kérdésem lenne, hogy azt meg lehet csinálni, h mindkét USB portra rádugok egy vinyót és letöltésre használom, mert jelenlegi tapasztalatim szerint nem igazán akar így működni. :O
    valakinek vannak ezzel kapcsolatban tapasztalatai?

  • hsrasus

    aktív tag

    Sziasztok!

    Úgy látom itt igazi feketeöves szakértők is írnak a fórumba, uh gondoltam felteszem a kérdésem. Arról lenne szó, hogy a routerre dougott vinyóra szoktam kikölcsönözni a filmeket és amikor azokat nézem a TV-n, akkor rendszeresen leszakad. A legutolsó hivatalos Asus firmware van rajta és igazából amióta ez van, azóta néha többször, néha kevesebbszer, de ezt játsza. sajnos elég idegesítő, van, hogy egy filmet 3-4szer is megbont, ilyenkor átdugom a TV-be a vinyót, h legalább meg lehessen nézni a filmet. Régebben ezzel nem volt gond. Annyi, h 5GHz-en csatlakozik a TV a routerhez és kvázi ott van mellette. ha bárkinek bármi tippje volna esetleg, azt nagyon szívesen fogadnám. :R

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Savageboy #3815 üzenetére

    Szia,

    Köszönöm a választ, tegnap áttúrtam az összes beállítást 2x, de ilyet egyszerűen nem találtam. Hozzáteszem, nekem magyarul van a menu, de akkor sem találtam :( Valamit nagyon elbénázok. Esetleg tudnád pontosítani, ha megkérlek?

    @HUNited

    Sajnos ez nem opció, mert nincs több LAN helyem :(

    [ Szerkesztve ]

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #3820 üzenetére

    Nem akarok Switch-et. Eleve azért nincs NAS, mert a routerrel akarok megoldani mindent. Csak 1 eszköz. Arról nem is beszélve, h a TV a 2.4 GHz-es és az 5GHz-es hálózatot is látja, akkor minek kötném össze kábellel? (Igaz egy ideje 5 GHz-en van, lehet ez lesz a gond, ha hazamegyek átrakom 2.4-re) Egyébként az utolsó hivatalos Asus fw van a routeren.

  • hsrasus

    aktív tag

    Sziasztok!

    Mivel most épp ez a téma és nemrég voltak problémáim leírom nekem mik a tapasztalataim. Már 3 éve teljesít nálam szolgálatot ez a router van, h problémamentesen, de sajnos nem mindig. Kb 1 hónappal ezelőttig csak gyári fw-t használtam és őszintén szólva csak a legelső 1 hónapban ment flottul minden, akkor volt egy érdekes anomáliám, ami szerencsére nem jött elő többet. Aztán fél évre rá volt egy költözés és valamiért frissítettem a fw-t is; nos azután soha többet nem működött minden flottul. Mindig a legújabb hyárit használtam egészen a múlt hónapig, amikor is már nemcsak kényelmi problémáim adódtak, hanem konkrétan a router nem adott netet. mindezt egyik napról a másikra. Akármivel próbálkoztam nem segített, ezért úgy döntöttem, h elég volt a gyári fw-el a szenvedésből és kipróbálom a Merlin-t. Azóta rendben teszi a dolgát, ez a fentebbi problémám is megszűnt, sőt a másolás sebessége a routerre kötött vinyóról majdnem hozza a 30 MB-ot (huszon teteje). A vinyó továbbra is 320-as, az USB3 portba van dugva és NTFS-re van formázva. Igaz most még csak kb 10 torrent van bent, majd kíváncsi leszek hogy fog megbírkózni az 50-el, de egyelőre nagyon ígéretes. Egy problémám van csak, h valamért az új download master progi, amit Windows-ra adtak ki nem működik. Egyáltalán. Próbáltam megkereseni neten a régit, mert az bár fapados volt, de legalább működött, de sajnos mindenhol csak az új verzió van fent, ami nekem 2 WIN10-es gépen sem megy, így mindig be kell lépni a felületre. Ezügyben esetleg tudtok valami tippet adni?

    Üdv:
    Hs

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz hsrasus #4021 üzenetére

    Azért ennyire nem akartam megölni a diskurzust... :Y :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz odipapa #4024 üzenetére

    Nem azt mondom, h nem jó, csak elég kényelmetlen mindig belépni a felületre és ott hozzáadni a torrentet. Egy korábbi DM verzióban már elég volt csak a letöltött torrentre rákattintatni és utána csak OK-ot nyomni és már jött is le a film. Az se volt tökéletes, de ahhoz képest a felületre belépni sokkal kényelmetlenebb. Csak ezért kérdeztem.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Shader #4321 üzenetére

    Hali, nálam azt hiszem a 380.68 2-es Merlin van fennt és nekem használja rendre mind2 magot. (hol egyiket jobban, hol másikat) Egy 4 TB-os USB 3-as Seagate van rákötve és másolás (igaz kábelen) felfele olyan 30 MB körüli, lefele meg olyan 40 MB körüli. Bár azt azért hozzátenném, h nekem 2 vinyómat már tönkrevágta (igaz egyik sem volt mai darab, de akkor is) az évek alatt. Szóval az új vinyó nemrégóta van és még csak 35 torrent van betéve, dezt tudja kezelni. A régi vinyón 50 körül volt a torrentek száma (320-as volt, több nem nagyon fért rá) és kívncsi vagyok, h mennyit fog tudni kezelni a gyári kliens. Valakinek esetleg van tapasztalata, h mi volt a max? Mindenestetre most legalább megfelelően működik. Egy dolog zavar csak, h mindig 200MB feletti a használt memória, de azért együtt tudok vele élni. Úgy döntöttem nem fogom frissíteni egy darabig, mert ami jó azt nem kell megjavítani...

    [ Szerkesztve ]

  • hsrasus

    aktív tag

    Sziasztok, 4 év után vettem egy másik eszközt (ha lesz időm befejezem az elkezdett logout bejegyzést erről és majd megosztom itt is) és arra gondoltam, hogy az AC56U-t meg öcsémnek adom, úgyis régóta rágja már a fülem, h csináljam meg náluk a hálózatot, mert elég gyér a náluk a Wifi. Mivel ők családi házban laknak és van egy nem olyan nagyon szarnak tűnő szolgáltatói eszköze (Sagemcom F@st 3686AC - bár nem ismerem), ami ugye nagyon nem fedi le az egész házat, ezért a tervem az, h az AC56U-t repeater módban fogom beállítani. Én már régóta Merlint használok most is a legújabb van rajta, gondoltam így viszem majd el. Azt tudom, h simán tudok majd az 5GHz-es Wifihez csatlakozni és akkor még a sebesség is teljesen vállalható lesz (csak 100-as net van náluk), mert ezt már próbáltam. Viszont volna pár kérdésem, ami lehet hülyeségnek fog tűnni, de ebben nem vagyok biztos: Be tudom állítani ugyanazt a csatornanevet mind 2.4-en mind 5 GHz-en és megfelelően fogja majd kezelni mind2 eszköz (tehát fog majd úgy működni mint egy kiterjesztett hálózat)? pl a telefonjuk arra vált majd át, amelyik erősebb? Ugyanarra a csatornára kell raknom majd az ASUS-on is mindkét hálózatot, amin a szolgáltatói eszköz van (mint WDS esetén), vagy itt pont h nem szabad? (falu, uh egyéb csatornák-Wifik nem zavarnak be)

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz silentkiller #4937 üzenetére

    Szerintem sem érdemes már ilyen routert venni, noha a maga idejében szerintem az egyik legjobb ár-érték arányú cucc volt. Az igaz, h sok belépő kategóriás eszköznél még mindig jobb, de már nem jön ki rá újabb firmware (legfeljebb Tomato vonalon, azt sajnos nem tudom). Illetve használtan nem tudhatod, h mije fárad el fél év alatt, mert benne lehet a pakliban. Én az egyenes ági leszármazottját venném, ha most vennék és hasonló kategóriában keresnék.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz nrg_52 #4960 üzenetére

    Nekem az utolsó (asszem 384.6) Merlin van fent már jó ideje (mert ugye nincs is már rá frissítés). Furcsállom a sebesség problémádat, nekem ilyen sosem volt (igaz maga a Wifi jel erőssége nem a legacélosabb, de sebességgel sosem volt gond). Igaz már másik eszközt használok, de még a családban van és akkoriban nem is volt 1000-es netem, ezért a kábel sebességem irreleváns, de 5GHz-es Wifin meg volt a 400 körüli érték mindig.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Goose-T #5022 üzenetére

    Én régebben próbáltam ugyanazon a néven használni a 2,4 és az 5GHz-et és viszonylag sokáig erőltettem is, s bár nem emlékszem már a hibajelenségekre, de arra igen, h elég sok fajta problémát produkált, ami mind megszűnt, mikor különvettem, uh gyakorlatilag nem lehet ugyanazt a WiFi hálózat nevet használni mindkét csatornán. Legalábbis ha az ember jót akar magának, akkor nem erőlteti. Két külön névvel tökéletesen működik és egyébként ugyanúgy eléred a teljes hálózatot. (Mondjuk kíváncsi lennék, h az újabb asus routerekben vajon ez már működik?)

    [ Szerkesztve ]

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz kushwavez #5025 üzenetére

    Szia,

    Elég hasonló hibajelenségre lettem figyelmes, gondolkodtam is rajta, h leírom itt, de mivel némileg tetszhalott állapotban volt a topic (meg amúgy sincs túl sok időm mostanában), ezért nem erőltettem a dolgot. Szóval esetemben konkrétan eltűnt a 2,4 GHz-es sáv. Kábelen és 5 GHz-en minden működött rendben, de a 2,4 GHz alakalmasint eltűnt, de olyan szinten, mintha nem is létezne, holott a router szerint szórta (legalábbis ezt hitte magáról). A felhasználásom is hasonló, mert nekem mind az USB3-as mind az USB2-es portra van kötve egy-egy vinyó (rendre 240 és 120 GB) és ami az USB3-ason van arra download masterrel torrentezek is és természetesen mind2 vinyó meg van osztva, így (majdnem) NAS-ként is funkcionál az eszköz. Nekem egyébként Merlinnel játszotta el azt, többször is (kb. 2-4 havonta, nem mértem mennyi idő telt el), h eltűnt a 2,4-es sáv.
    Nálam a megoldás a következő volt ilyen esetekben: router kikapcsol, vinyók lehúzása, router visszakapcsol (2,4GHz működik), majd a vinyók újracsatlakoztatása. Nekem ez egyáltalán nem kényelmetlen, mert könnyen elérhető helyen van a router, ráadásul csak egy eszköz lóg 2,4-en, ami pont az enyém, így látom, ha gond van. Mindenesetre kísérletképp most épp saját fw fut rajta, mert a legutóbbi hibajelenség után kicseréltem, ugyanis ki akarom próbálni h ezzel is lesz-e ilyen gond.
    Szóval próbáld ki a fent leírtakat, hátha nálad is működik majd újra. Tudom kicsit kényelmetlen, de legalább nem végleges a hiba (legalábbis nálam és remélem nálad sem).

    Üdv:
    hs

Új hozzászólás Aktív témák