Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz (An)Dante #49 üzenetére

    Ahogy látom neked hivatásod hogy nem szólsz egy rossz szót semmiről :D

    Amiket leírtál mint skype, doc, és GPS, teljesen reális, gyengébb feature phone-ok között is fordul elő ilyesmi, mint a PDF az S5230-ban, vagy a quickoffice D900-ban. Jó lenne, meg hasznos is.

    A meltemis dologgal nem egészen értek egyet, főleg azután hogy az Android minden létező ramot fékezhetetlenül megzabál. N900 userként tudom mire elég 256MB RAM+ egy kis SWAP. Fél gigával vagy többel bőven annyit tudna mint egy munkaállomás. Kis linuxot meg lehet csinálni, csak ki kell hagyni rengeteg mindent. Az mondjuk kétségtelen hogy a maemo4 színvonal mára nem biztos hogy elég lenne, de azért az 128mb pl. Viszont az igaz hogy egy jól felszerelt linux nem jó alsó kategóriába. Gépen is, ARM-en is sokat eszik. Symbian gazdaságosabb ezen a téren, és a jelenlegi szintje elég lenne 2-3 évig az alsóházban. Galaxy mini-i(S5570i) helyett szívesebben nyomkodna sok ember Nokia 500 Belle-t.
    "A Java kód könnyen adaptálható más gyártók mobiljaira is" A komolyabbak nem. Amit írtál az azt feltételezi, hogy minden mobil ugyanazokat az API-kat használja, ami marhára nem igaz. A régi SE-k mindig is többet nyújtottak bárminél, és sok alkalmazásom van ami csak rajtuk megy el, és N-gage szégyenítő komplexitása és grafikája van.
    Az asha 311-es Angry birds 100% J2ME+apache ant+Nokia frame API. X3-02-őn próbáltam mint céleszköz, de máson is elindult: videó Megvoltak az API-k. Ez csak SE-ken indul egyébként el a céleszközön kívül. Megnéztem ezt, szerintem iszonyat égő. A W200 milliószor jobb játékokat futtat. És itt most nem csak grafika, hanem játékélmény szempontból is. Igaz korlátoz a kijelző, de a multiscreen 3D játékok jól mennek nagyon (Gladiator 3D, V-rally, Rally Master pro, Asphalt 3 3D, Galaxy on Fire meg még sok, és a Prince of Persiák is kifejezetten jók lettek rá). Egyébként a videón szereplő játékok kísértetiesen emlékeztetnek arra amik S5230-ra is elérhetőek nem? 10 éves szinttel etetik a népet, hurrá.

Új hozzászólás Aktív témák