Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #58625024

    törölt tag

    válasz (An)Dante #45 üzenetére

    Itt már a rajtuk lévő operációs rendszer az Asha Touch nevet viseli, ami múlt évben debütált! :F

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz (An)Dante #45 üzenetére

    S40-et még nem láttam belülről, gondoltam az is assembly, bár szerintem s40v3-ig az is volt. Amivel van tapasztalatom: Samsung, SE középkategóriás feature phone-ok, azok assembly-ben írt rendszert használnak, de CPU-juk annyira nem gyenge, a korai Nokia s60 vonalra hasonlítanak hardverben, erősebbek mint az n-gage QD. Gazdaságilag Magyarországon biztos nem lesz kifizetődő az Asha a Nokiának, inkább veszik a népek az olcsóbb laghuszár koreai vackokat, vagy a belépőszintű bugos és gyenge droidot. Utána pedig szívnak rendesen, biztos megéri az a pár ezer HUF... Ha azt nézzük ezen modellek reális ellenfele pl a Samsung Star 2, esetleg a Monte, de az már kikopott a kínálatból. Érintős normálisabb,(meg nem érintős se nagyon) telefont mostanában nemigen gyártanak. Jobban jár az ember egy 3-4 éves kímélt modellel és új akkuval. Többet tud, és még volt benne üzlet, tehát nem rontották el direkt. Most van nálam egy W710, jó kis nosztalgia, az általam ismert legkomolyabb játékokkal sincs gondja (3D golden warrior, Rally master pro, Powerboat challange), nomeg minden szépséget tud. 2006-os és viszi a QVGA videót, ez durva, még egy Nokia 5310sem, vagy SE K550se erről volt híres. Persze 15FPS, de OC nélkül a W705-ös SE W705 is annyi, most OC-vel 24-et visz felvételben és lejátszásban, stabilan. Sokkal jobb. Egy bajom van vele, kihagyták a képnagyítást, pedig az még a w200amban is bennevan. Egyébként roppant informatív a 2 kijelzőjével és egyáltalán nem lassú, sőt szépen animál. Lehet az Apple tőlük vette az előreugró ikonokat menübelépéskor :F
    A javaME-nél arra gondoltam hogy a hardver és az emulátor közt nincs layer, se egy, se több, nem úgy mint PC-n.
    Viszont nyugaton lehet sikere a cuccnak, ha szeretnek az idősebbek, középkorúak érintőt használni, de megőrizni a mindig stabil, gyors, egyszerű, letisztult és ismert rendszerüket, akkor tökéletes választás. Alkalmi e-mail olvasáshoz, és netezéshez jobb partnerek mint Samsung társaik netfront és dolphin böngészőikkel.
    A WP-ről nem tudok mit mondani, még nem tudom feldolgozni azt a traumát amit a WP7 megjelenése és a winMO eltörlése okozott. Olyan jól ment az a rendszer 200MHz-en 64mb rammal, érintővel...nem értem miért kellett kinyírni.
    Az S40 natív támogatása szerintem nem lesz meg. Az lett volna a Meltemi Qt-vel. Attól S40 hogy zárt, és 5 irányú D-padot kezel. Több nem maradt meg az első generációjának különbségeiből.
    Symbian... Teljesen újra kellene írni az alapoktól. Most, hogy nem maradt klasszikus mobil OS piacon, csak herélt multitaskmentes gyengus valamik, azt mondom megérné. De iszonyatos erőforrások kellenének hozzá, amit valamiért a Nokia sem lépett meg. Viszont a Nokia számomra elhozta a csodát ARMv6-ra a Bellével. Ennél jobbat nehezen lehetne alkotni erre az öreg platformra. Csak ez már kevés...
    (#46) Mike1988 : talán az X3-02 az egyik utolsó S40v6 alapokon, érintőpanellel. Erre ráhúzták a swype-ot, ami tök jó, de attól én még kíváncsi lennék a rendszermagra is.

    [ Szerkesztve ]

  • JR.CSé

    senior tag

    válasz (An)Dante #45 üzenetére

    Ez elég hasznos infó volt. Remélem hajlanak majd a jó szóra a nokiánál.

    "A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

Új hozzászólás Aktív témák