Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    ,,Hatótávolsága egy termen belül körülbelül 10 méter, a falakkal azonban nem igazán képes megbirkózni, két szoba között drasztikusan hamar elkezd szaggatni a hang."

    A Bluetooth technológiának a falak nem jelentenek akadályt, sőt éppen ellenkezőleg, segítik a jel terjedését. Azonban a víz az nagy mértékben rontja a jelet, ide tartozik a testünk is, így érdemes arra figyelni hogy ne rontsuk a testünkkel a jelet a BT-n egymáshoz kapcsolódó készülékek között a jelerősséget. Tehát ha mondjuk a BT fülhallgatónknál jobb oldalon van a BT vevőegység, akkor ugyanazon az oldalon hordjuk a telefont, különben a testünk sokat ront a jelen.

    Szerk.: és minél jobb a jelerősség, annál kevesebb energia kell a BT kapcsolat fenntartásához :)

    [ Szerkesztve ]

  • micafighter

    nagyúr

    válasz szentkuti11 #7 üzenetére

    Nem csak elméletből mondom, 3 minőségi BT fülhallgató/headsetem van: Jaybird Freedom, ami nagyon hasonló a cikkben említett headsethez, illetve egy Jawbone Icon, és egy Motorola Command One. Azt, hogy figyelni kell melyik zsebedbe teszed a telót, azt is személyes tapasztalatból irtam, illetve épületben elég sokat telefonálok a Motorolával és a Jawbone-al főleg, és ha átmegyek a szomszéd szobába, és a telefon illetve a füllhalgató közé esik a fal, nem romlik a térerő. A két készülék közötti távolság növekedésével értelem szerüen gyengül a jel. Továbbá ha a fülhallgatót és a telefont összekötjük egy képzeletbeli egyenes vonallal, és én a testemmel úgy állok, hogy ez a vonal áthaladjon rajtam, akkor hirtelen sokat gyengül a BT jelerőssége. Ezt többször is teszteltem úgy, hogy telefonálás közben járkáltam az épületben, a telefont egy fix helyen hagyva. Tehát személyes tapasztalatból is mondom, hogy a faltól nem gyengül a jel, a távolság növekedésével fokozatosan gyengül, és a vizes akadályoktól jelentősen gyengül.

    Tehát röviden annyira kell figyelni, hogy ha letesszük a telefonunkat és mászkálunk közben, akkor ne menjünk messzire, és ne álljunk a két BT készülék közé. A cikkben említett headsetnél pedig leginkább arra kell figyelni, hogy melyik zsebben hordjuk a készüléket. Ki kell próbálni hogy a headset BT vevő egysége hol lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • micafighter

    nagyúr

    válasz TRIvidore #9 üzenetére

    Igen, ezeknek megkérik az árát sajnos. A Jaybird-emre végül nem sajnáltam 24ezret 2-3 évvel ezelőtt (ami jó ár volt egyébként érte), mert a gyártó élettartam garanciát vállal cseppállóságra, és ez fontos szempont volt nálam, mivel a hasonló kialakítású Plantronics BackBeat 903+ sztereó fülesre elég sok panaszról olvastam, hogy sportolástól beázott és tönkrement, aztán azt vagy cserélték garanciába, vagy nem, de többnyire nem (akkor még nem volt BackBeat GO 2 és BackBeat FIT). Egyedül a Jaybirdnél vállalt a gyártó élettartam garanciát a cseppállóságra, ezért végül arra esett a választásom, és nem bántam meg. Nagyon jól szólt, BT headsettől nem vártam volna ilyen jó hangzást. Egyedül a telefonálás minősége volt kifogásolható, mert a másik fél mindig azt mondta, olyan mint ha távolról beszélnék. Szerintem ennek a kialakításnak a mikrofon/telefonálás a gyengéje.

  • micafighter

    nagyúr

    válasz vtechun #11 üzenetére

    Mint azt az előbb írtam, a Bluetooth jelerősségét a víz nagy mértékben gyengíti, vagyis nem vagyok benne biztos hogy létezik használható (értsd: nem dobja el a jelet folyton) Bluetooth sztereó fülhallgató, amiben úszni lehet, ráadásul még olcsóbb is lenne.

    Olyat már láttam, hogy nem bluetoothos sztereó fülhallgató beépített memóriával, amivel úszni is lehet. Én amúgy se látom sok gyakorlati hasznát egy úszós sztereó BT fülhallgatónak, mert akkor

    a) vagy magaddal viszed a telefont a vízbe, tehát a telefon vagy
    a1) vízálló
    a2) vízálló tokban viszed magaddal
    b) otthagyod a közelben a telefont.

    Egy uszodában én nem hagynám ott a telefont, de a vízbe se vinném magammal, még ha vízálló akkor sem.

    Szóval több értelmét látom az úszós esetre a beépített memóriás megoldást :)

    Egyébként amikor eddzéshez kerestem magamnak sztereó bluetooth fülhallgatót, akkor első körben én is olyat kerestem, amivel úszni lehet. Nem akartam vele úszni, de annak biztos kellően jó a szigetelése izzadsághoz, esőhöz is. De nem találtam ilyet, csak az említett beépített memóriás kivitelben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák