Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mumukuki

    aktív tag

    Sok éve motorozok, főleg hosszú távokon túrázás.

    Egy bizonyos szint fölött már nem igazán van különbség a sisakok közt, pl. Schubertre is van jó pár egyező negatív tapasztalat a társaságomban. A lényeg, hogy egy csendes sisak nem váltja meg a világot, mint ahogy a marketingesek mondják, füldugó mindenképp kell. Sisakvásárlásnál végre itthon is kezd elterjedni, hogy vétel előtt leteszed az árát, és elviheted próbakörre. Nekem most pl. így lett más sisakom, mint amit kinéztem, ráadásul pont az olcsóbb volt csendesebb (Shoei xr1100 helyett Shoei Qwest)

    Egyébként csupasz motoron egy jó sisak sokkal csendesebb, mint idomoson ahol motoronként változik, hogy a plexi milyen jellegű örvényt kelt. Sokféle motoron próbáltam többféle sisakot, mindig a hagyományos, "nagy kerek lámpa, két kerek órával, plexi semmi" naked nyert. Esetleg a budiajtó plexis monstrumok megfelelőek.

    Egy darabig én is különféle 3M füldugókat próbáltam, de hosszú távon nekem elviselhetetlen volt. Nem szellőzik, bezártság érzés eléggé erősen, sokszor úgy éreztem, mintha egy videojátékot játszanék totál lehalkítva, egyszerűen "nem voltam ott".

    Pár éve én is vettem motosafe füldugót, sokat hezitáltam rajta, mondván marketing.

    A kétkedőknek a megnyugtatására közlöm, hogy nekem minden fillért megérte!
    Mérföldekkel jobb, mint a sima szivacsos 3M és társai.
    Szellőzik, egész nap viselhető, kényelmes, és nyoma sincs a bezártságnak. Csak azt szűri amit kell.

    Nem fontos egyébként a drágább motosafe változatot megvenni, az alpine gyárt többfélét is, az adatlapon kiderül, hogy melyik az a nem cserélhető szűrős, de egyébként totál ugyanezt nyújtó füldugó olcsóbban. Nézzétek meg az összes változatot, érdemes.
    Mivel én a sárga, erősebb betétet használom (minimális a különbség a zöldhöz képes) így azztal megegyező másik típust néztem.

    Igaz cipzáras tok, másik szűrő nincs hozzá, a betét sem cserélhető benne, de 8e helyett csak 3.8e pl a worksafe
    alpine füldugó

    Ennyiért már igazán megveheti mindenki.

    Még egy dolog, érdemes odafigyelni, hogy kesztyűtől koszos kézzel ne fogdossuk össze, mivel igen komoly fertőzést okozhat a hallójáratban, aminek az egyensúlya nagyon érzékeny. Ezért érdemes pl. minden benzinkúton, ahol kivesszük, szappanos vízzel kezet mosni, közben a füldugót is elmosni. A szivacsos vackok nem véletlen eldobhatóak, mivel nem higiénikus a többszöri alkalmazásuk.

  • Mumukuki

    aktív tag

    válasz TayRol #22 üzenetére

    Raid 2 és Qwets közt nem sok lesz a különbség.
    Az xr1100 és qwest közt is csak alig, ha nem rögtön egymás után tesztelem, lehet alig veszem észre.
    de mivel picit jobb volt, szellőzése teljesen jó, egyformán kényelmes, így gondoltam minek fizessek plusz 30e ft-ot rá.
    Pedig nagyon azt akartam megvenni, :)

    inkább rendes füldugó, az ezerszer többet használ.

  • Mumukuki

    aktív tag

    válasz GrandeP #29 üzenetére

    A cikkben szereplő Alpine füldugó nem szivacsos, és igen, pont a szirénát és társait alig halkítja, pont a szélzajra van belőve. Próba nélkül nyilván nehéz elhinni.
    A szivacsos szarok tényleg a szirénát is tompítják rendesen.

    A gyagyi sport kipufogókat tényleg irtani kell, náluk (szsztmiklós) a sok hülyegyerek ócska civicnek tolja a gagyi 50-60-as "sportdobbal" aminek jó hangos, de legalább szánalmasan gagyi hangja van. Mindezt éjjel 2-kor is előadják tiltásig. :(

    Érdekes, nekem az Akra dobbal megoldható, hogy szépen halkan csorgok.

Új hozzászólás Aktív témák