Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz adrian360 #372 üzenetére

    Sajnálatos hogy rendes érv helyett csak így kiforgatod, de igen, ez a helyzet.

    Ha most iskolás lennél, akkor bizony winen kellene tanulnod, ofiszt meg stb-t, infó szakon ez van általános és középiskolában is. Van választási lehetőséged, hogy az iskolában tanulj más rendszeren? Nincs.

    Tegyük fel kötelezően linuxot/BSD-t és barátait kéne használnod, akkor sem lenne választási lehetőséged, de több, mint most a ms termékeivel, és az legalább nem kerülne milliárdokba évente.

    Az OSX más tészta, azt valahogy valamiért nem erőltetik rá senkire. Amúgy meg célirányosabb munkára használható, pl. Pro Tools – a windows verzió kevésbé optimalizált.

    "ha van egy projected és kérsz több ajánlatot cégektől, nem csak azt nézed hogy mennyibe kerül, hanem hogy mi van mögötte. és nagyon sokszor előfordul hogy a legjobb választás nem a legolcsóbb."

    Igen ez így van, de a legjobb választás nem is feltétlenül windows alapú.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz adrian360 #372 üzenetére

    Tipikus hozzászólás itt a topicban, tipikus adag odaszúrással, vélt vagy valós alapokkal, olyasmikről amik nem is igazán kerültek elő. :)

    Amúgy mikor én jártam középsuliba, ott sem volt pisztoly, de az órákon úgy ment a tanítás, hogy: cpu = Pentium4, operációs rendszer = Windows, szövegszerkesztő = Word, táblázatkezelő = Excell, stb. Egyszer láttam az ott töltött 5+2 év alatt másik oprendszert, mikor a tanárom FreeBSD-n tolta a Starcraftot a saját laptopján. Néha elejtett pár megjegyzést a nem MS cuccokról, de ennyi volt az össz.

    Őszintén szólva valószínűleg sosem próbáltam volna ki Linuxot, ha a fősulin és ezzel egy időben az ITCafe-n megjelent cikkekben nem találkozok vele. Nem tudom mennyire róható fel a diákoknak, de nem fognak maguktól utána járni a dolgoknak, ha a seggük alá van rakva valami. A suliban használják, utána meg letorrentezik azt jóság van.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák