Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    válasz razzorr #86 üzenetére

    Szerintem meg induljunk ki a gyökéroktól.
    Miért léteznek adócsaló cégek Magyarországon?
    Mert magas az áfa. Pont. Emellett hatalmas a korrupció az állam részéről.

    Úgy gondolom, hogy egyikről sem mi, egyszerű emberek tehetünk.

    Hibáztatni az embereket óriási marhaság. Az egyik legrosszabban kereső EU-s országban van a legnagyobb adóteher, és még csodálkozunk, hogy az emberek megpróbálnak spórolni? Nevetséges.

    Aki meg azt hiszi, hogy mostanában (az utóbbi ~5 évben) javult a helyzet, óriásit téved.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz razzorr #93 üzenetére

    A gyerekülés csak egy kisarkított példa volt.

    Alapvetően egyetértek a gondolataiddal. Az lenne az ideális állapot, hogy ha mindenki tisztességesen adózna, tisztességesen tudnának működni a cégek, nem lenne korrupció, stb. Gondolhatjuk, hogy ilyen sosem lesz.

    A gondok ott kezdődnek, hogy egyre több ember jön rá, hogy itt hatalmas átverések vannak, ezért egyre többen próbálnak kerülni. Minél többen kerülnek, annál korruptabb lesz a rendszer, annál kisebb lesz az adóbevétel. Ez egy öngerjesztő folyamat.

    Hogyan lehetne visszafordulni? Fogalmam sincs. Az ember csak azt látja, hogy az irány nem, hogy rossz, hanem egyenesen katasztrófális. Engem pl. kísértetiesen emlékeztet az 1948-50 közötti államosítás időszakára.

    [ Szerkesztve ]

  • MageRG

    addikt

    válasz razzorr #93 üzenetére

    Tök felesleges az embereket okolni.
    Ha az EU-n belülről meg tudod rendelni úgy, hogy kiszállítással is olcsóbb, akkor miért ne tennéd? Racionális döntés.
    Ráadásul teljesen legális is, és ugyanúgy tönkrevágja a becsületes magyar vállalkozót.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • ancsa983

    újonc

    válasz razzorr #90 üzenetére

    Teljesen igazad van, kár, hogy itt sokan nem akarják ezt elfogadni. Hozzáteszem, a vállalkozók is tettek/tesznek azért, hogy a vevők bizalmatlanok legyenek feléjük, és itt ennyivel egészítem ki, minden mással abszolut egyet értek. Én is egy vállalkozónak dolgozom, és látom a nyomtatók/másolók/laptopok/és minden egyéb számtech eszköz nagyker árát és kisker árát a neten. Elárulom, valóban temérdek cég van a neten, akik nagyker ár alatt adják oda a végfelhasználónak az árut, ingyenes kiszállítással.
    Kérdezem én itt a fórumozókat, ha ebben a cipőben járnátok, mégis mit tennétek? szerintetek ez normális? hogy egy 25 %- os árrést nem lehet rátenni egy 20000 ft-os beker áras termékre, mert végig kell néznem a vevő infarktusát, amikor kimondom az árat? 31750 ft bruttóra "asszondja" hogy dehát ő azt meg tudja venni 24765 ft-ért és még járkálni sem kell! és 25 %-ról beszélünk, ami annyit tesz, hogy ha csak kereskedelemmel foglalkozol, havi 4000 000 ft-ot kell árulnod, hogy egy kis céget üzemeltetni tudj, és még csak nem is vállalkozói fizetésed lesz! Ilyen piaci helyzetben te mit tennél, kedves "leszarom, de itt olcsóbb" vevő? tudom én, hogy pont nem érdekel senkit a másik helyzete és úgy oldja meg ahogy akarja és egyéni szociális probléma és nehogy már sajnáljuk és különben is akkor keressen más szakmát és stb-stb. Na de ez nem így működik. Igaza volna Razzorr barátunknak, ezt így lehetne egyedül megoldani, de mi nem akarunk a másikon segíteni mert nem tudjuk kiverni a kis buksinkból a "dögöljön meg a szomszéd tehene" gondolkodást és így valóban csak a süllyedő hajó marad nekünk és az élhetetlen ország.
    Én is megnézek minden forintot, és nem mondom, hogy más esetben nem vásároltam volna én is onnan. Meg valahol nem is várom el, hogy megértsetek egy sort így abból amit írtam, csak rossz látni ezt a rengeteg széthúzó, orránál tovább nem látó embert. Majd amikor összeestek az utcán, aztán a kutya oda nem megy hozzátok, hogy segítsen, talán majd akkor leesik, hogy ezt mi, együtt hoztuk össze!Mert ilyen fokú önzőség csak ilyen világhoz vezethet! Mert Te is hagytad, meg Én is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák