Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz Misály #24 üzenetére

    Vagy te majd jol tudod mi kell a felhasznalonak elvegre GUI tervezo vagy

    Nem a gui tervezőjének, hanem a felhasználónak kell tudnia, hogy mi kell neki, és hogy mi a kényelmes. A gui tervezőjének meg ezt kell(ene) figyelembe vennie. Az nem úgy van hogy amit ő megálmodik az "biztos jó"...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz emvy #87 üzenetére

    Igazan attoro otleteket nem lehet demokratikusan 'feltalalni'.

    Már hogyne lehetne. Erre vannak a teszt csoportok. Az ms -nél valaki kitalálja hogy hideg burkoló lapokat akar a képernyőre, és ezt meg is mutathatja rengeteg embernek, akik hétköznapi feladatokat végeznek el velük, majd elmondják hogy tetszik -e. Ebből le lehet vonni a következtetéseket.
    Most viszont mint ha úgy zajlott volna a dolog, hogy valaki kitalálta hogyan működhetne a windows tableteken, és hogy ne kelljen kettőbe szedni a termékvonalat, ezért ezt az új valamit, ráhegesztették a winwows 7 -re, aztán had szóljon... A biztonság kedvéért pedig, hogy muszáj legyen vele foglalkozni mindenkinek, levakarhatatlanná tették, és igyekeztek elmosni a határvonalat a buta metro appok, és a rendes programok között....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz emvy #93 üzenetére

    Igy van, az MS-nek van a legkifinomultabb telemetria/tesztrendszere a desktop szoftverekre.

    Akkor meg miért lett ilyen sz@r az egész kezelőfelület? Mert ha annyira állatira kifinomult és jó ötlet lenne ilyen módon keresztezni a két megoldást, akkor most mindenki ódákat zengene róla, hogy milyen fantasztikus. Ehhez képest, még a legkevésbé rossz véleménnyel lévők is azzal szoktak érvelni, hogy nem muszáj használni a metro --t, és hogy ők sem nagyon nézik azt.... na bumm.. ekkora a siker. Maga az igazi újdonság legtöbbeknek vagy problémát okoz, vagy egyszerűen nem is érdekli őket.

    Nem vagyok én az új dolgok ellen, mert ha bármilyen feladatra valaki mutat nekem csak egy kicsivel is jobb megoldást annál mint amit akkor épp használok, akkor gondolkodás nélkül váltok amennyiben nincs egyéb akadály. De ebben az esetben tényleg fura ez az öszvér, és ami engem illet, inkább akkor lehessen választani lovat, vagy szamarat, de az öszvér valahogy nem akar megfelelni a célnak.

    Persze biztos lesz akinek ez így is tetszik, de nézz körül a neten hogy mennyi embernek nem. A vista ellen koránt sem volt ekkora ellen, pedig ott leginkább az akkori gépeken nyújtott katasztrofális teljesítmény volt a gond az első változat megjelenésének alkalmával. Viszont legalább a funkciókészlet rendben is volt, és a javításokat követően teljesen jól használható rendszer lett belőle. Itt viszont a felület marhaságai garantáltan maradnak, mert ilyesmit csak újabb változattal szokás javítani, amire meg még kell majd várni három évet minimum. Na nem mint ha ez égetően sürgős volna, addig vígan ellesz a nép a hetesen is, ha nem jön be neki a 8. (ettől persze még táblán lehet a cucc jó, bár a winphone sikertelensége azért mutat valamit abból, mennyire is tetszik az embereknek ez a felület)

    Arra vagyok nagyon kíváncsi, hogy az előtelepített cuccokon túl hogyan alakulnak majd az eladások. Ez fogja ugyanis megmutatni milyen is valójában az a bizonyos siker, ha egyáltalán lesz olyan.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz fordfairlane #100 üzenetére

    Komoly paradigmaváltást igénylő fejlesztést nem a meglevő felhasználóbázison kell tesztelni, ők épp a változás ellen hatnak.

    Nem is azt mondtam hogy azon, nekik majd ott lesznek a mindenféle előzetes kiadások. Én arra gondoltam, amikor kicsiket, nagyokat, fiatalt, meg öreget beráncigálnak egy terembe, és ott mutatnak nekik "valamit". Aztán megmondják nekik hogy mire lenne az való, és akkor a start után lehet használni azt, és elmondani a véleményüket arról, hogy akkor az most milyen is. Ha egyöntetűen azt mondják hogy sz@r, akkor meg mehet vissza a tervezőasztalra, mert az még nem jó. Mittudomén... mondjuk ráültetnek téged a szögletes kerekű biciklire, mert "mostezleszamenőésezajövő", te meg nem bírod tekerni mert nem vagy elég trendi gyerek, akkor megmondod nekik hogy ez bizony nem valami frankó... és a termék nevét sem kell ismerned, ami lenne belőle, pont elég az, hogy az ötletről elmondod a véleményedet, és ebből ők le tudják szűrni hogy akkor az most jó, vagy időpocsékolás az egész....
    Én erre a fajta tesztre gondoltam, nem arra, amit te említesz.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz pzstm #327 üzenetére

    felhőztets jó dolog alapvetően, leginkább kényelmes. Ha szereted ha nem, ez az irány a jövő.

    Ez egy ilyen idétlen önbeteljesítő jóslat... ha te azt hiszed hogy ez lenne a jövő, akkor majd lehajtott birkafejjel mész bele úgy, ahogy azt elvárják tőled.... ha viszont nem, akkor nem ez lesz a jövő.

    Nem ezek a cégek döntenek erről, hanem a felhasználók. Ezt nem árt ha tudod. Árulhatnak ezek akármit, ha te nem veszed meg. Akkor majd árulnak mást, amit majd megveszel. Érted? Nehogy már aszért kelljen elfogadni valamit, mert a hülye marketingesek azt állították, hogy látják a jövőt. Ez a legrosszabb amit tehetsz.
    Mint a szavazásnál... "úgyis azok nyernek"... persze hogy azok, mert te nem mész szavazni.... - mondtam akkor egy ismerősnek -....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Jim Tonic #346 üzenetére

    A cloud (klúd.. :) ) -ról nekem is olyan véleményem van, mint neked. Nem nagyon akarok lemondani semmiről sem, ami az enyém. Márpedig pont most akarják a nagy amcsi cégek az eu -ban is felpuhítani az adatvédelmi előírásokat, amiknek megléte esetén sincs garancia az ég világon semmire, de ha meg nincsenek is ilyen előírások, akkor meg pláne nem.

    Olyan dolgokra akarják manapság használni ezt a technológiát, amire egyáltalán nem való, vagy legalábbis nem igazán előnyös, és inkább csak rengeteg veszéllyel, és megkötéssel jár, tehát végső soron egyáltalán nem tesz jót a felhasználónak, ha benyeli a marketinget... de ez a téma messzire vezet, és különböző társadalmi vagy világpolitikai témákba is bele lehet menni vele, így azt hiszem most inkább abba is hagyom.... Maradjunk a winnyócnál.... :) (a cikkeket meg tényleg érdemes elolvasni, én is ajánlom mindenkinek)

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz NZKK #355 üzenetére

    "Erre most itt a Metro, ami nagyobb változást hoz kezelésben, mint ha Linuxra váltanának." - Nolám, erre tudsz valami hivatalos statisztikát is linkelni nekem?

    Milyen statisztikát akarsz tőle? Olyat ami százalékos arányban kimutatja az eltérést egy win7-kde4 és egy win7-win8 között? :D Ugye tudod hogy hülyeséget kértél?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz NZKK #359 üzenetére

    Írd már le hogy milyen statisztikát akarsz és hogy miről..... tényleg kíváncsi vagyok...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák