Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Gusztáv #43 üzenetére

    Erre írtam, hogy ez kb ugyanannyi idő egy Windows esetében is (sőt WP-nál is).

    Ebben is egyetértünk, de a Windows minimum 100 - 150 $-ba kerül, ami viszont nem elhanyagolható. Erre próbáltam az elején utalni. Ha az Office-t hozzászámolom, akkor ez 3 - 400 $ környékére ugrik fel (Home verzió esetén). Ennyibe kerül egy Chromebook.

    A magyarországi 3G-vel meg nem nagyon tudom, mi a bajod, Telekom, Vodafone hálózata is igen jól szerepelt a legutóbbi felmérésekben, pl a Vodafone Magyarország a 4. legjobb a Vodafone csoporton belül.

    Ha a sebességed nézed valóban, ha az árát, meg azt, hogy 100 - 500 MB adatmennyiséget adnak nem kevés pénzért az meg annyira nem jó, azért az nagyon nem mindegy, hogy épész árban kapsz majdnem korlátlan netet, vagy 4G 300 Mb/s-el 100 MB-ot, Alapvetően az a baj vele, hogy nagyon örülök, hogy rohadt gyors, de minek? És ha hozzászámolom a fizetéseket is, akkor nem hogy jó lenne, hanem drága.

    De légyszi linkelj egy offline szövegszerkesztő programot, meg egy rendes videó lejátszót, mert amit találtam, azok nem túl funkciógazdagok egy mpc home cinema-hoz képest.

    Alapprogramok lesznek nem Microsoft Office nyilván (mondjuk gyakorlatilag az iparon felül mindenhol felesleges lett ma már), de a legtöbb feladathoz ez pont elég, programozáshoz meg nagyon sok.

    Four Of The Best Text Editors For Your Chromebook

    VLC

    Amúgy Te mit szeretnél ingyen szoftvertől? Csak kérdezem, mert nem véletlenül kerül ennyibe a ChromeOS (Ingyen van), mert nem lesz Microsoft Office rajta (Szerencsére), de azért ha megfelel egy 300 milliós ország oktatási rendszer 50 - 60 %-ának, akkor remélem nem szeretnél űrrakétát tervezni a ChromeOS-en. Szerintem a nem túl funkció gazdag az az emberek 95 %-ának bőven elég.

    Én tényleg próbálom, fenn van egy Dell Latitude D420-on, és az XPS 13-ra is felraknám, ha végre nem fosná össze folyamatosan magát a hivatalos recovery pendrive készítő plugin a Chrome-ba (3 különböző gépen, több pendrive-al próbálva).

    Én is pont tagnap próbáltan Windows 10-et futtatni egy NX HP-n de folyamatosan fagy és olyan hulladék szar, hogy az csak na, pedig a Windows 10 minden fut a microsoft szerint.

    Nem fut a chromeOS a nem kompatibilis vason. A windows sem...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák