Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geri|

    aktív tag

    Hát fene tudja, én nem vágyom sem nagyobb lakásra, sem két kocsira, sem másra. Én csak azt szeretném elérni, hogy mindenki annyit kapjon, amennyit megérdemel. Például a sok 'vállalkozó', akik életükben nem dolgoztak, szaladgálnak a német szépautókkal, villában laknak, stb. Pedig se nem szenvedtek meg a tanulással, sem a munkával-esetleg mindkettővel meg aztán pláne...
    A becsületes ember meg még-már elnézést- a f%szára is akaszt egy lámpát, hogy éjjel is dolgozzon. És mire jut azzal, hogy tanult 2X éves koráig, meg mellette dolgozott,vagy utána?
    Lízing suzuki, hitellakás...és élete végéig él hónapról hónapra: számláról számlára.

    Akkor senki nem dobbantana Mo-ról, ha tegyük fel: érettségi-egyetem-munka-esetleg másoddiploma-munka eredménye lenne egy polgári lakás/ház, kellemes autó (nem audi/mercedes/bmw/lexus!)esetleg majd 50éves korára akár még egy kisautó, később egy picike nyaraló, gyereket/gyerekek pedig tisztességesen felnevelni.

    És szerintem ha ezeket elérnénk, akarna a fene audival meg bmw-vel mászkálni. Én nem akarnék többet és többet. Csak kapjam meg ami jár a becsületes munkáért-tanulásért. Engem nem érdekel, ha szépen lassan, érjük el a céljainkat, csak legalább legyen rá esélyünk...
    Mert ha így lenne, akkor szerintem nem vágynánk azokba az országokba, ahol a egyetemi munkával többet kereshettem egy hét alatt, mint itthon rendes munkában egy hónap alatt. És most nem kell az árszintkülönbségekkel jönni, mert ez rég nem arról szól...

    [ Szerkesztve ]

    LiveStrong

Új hozzászólás Aktív témák