Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrGonzo22

    őstag

    El kéne felejteni a magassarkú cipőket. Amúgy járni bennük szerintem nem annyira nehéz, de iszonyatosan idegesítő. Jó 10-15 éve, amikor épp akkora volt a lában, mint egy átlagos nőé felpróbáltam nagyanyám magassarkú cipőit. 5 percig nagyon szórakoztató volt, utána pedig jött a megdöbbenés, hogy a nők erre, mint lábbelire gondolnak, nem pedig mint extrém sportra. Hosszútávon nem tudom hogyan lehet elviselni.

    Ráadásul az eleve magas nők nevetségesen magasak lesznek tőle. A hosszú, vékony lábú, és főleg vádlijú nők, minden más testfelépítésű nőn eleve ronda, pedig általában magasak. Igazán csak az alacsony, de hosszúkás és vékony combú, vádlijú nőkön mutat egy ilyen cipő, ők pedig nagyon kevesen vannak, ráadásul a groteszk testtartás ellen, amibe egy ilyen cipő kényszeríti a hordóját ők se tehetnek semmit, szóval rajtuk is inkább ront...

    És, hogy még tovább rontsam a magassarkúak reputációját, az egész az acélipari forradalom eredménye. 20. század eleji találmány, 20-as, 30-as években terjedt csak el. Az más kérdés, hogy az 50-es évek óta a filmek, rajzok, fotók segítségével, mintegy visszadatálták ezt a típusú cipőt egész a 17. századig. Nem kell ennek bedőlni, ez egy modern, és agyament találmány, amit jó lenne a sírba küldeni - borzasztóan megcsúnyítja viselője lábát, hosszabb távon egész testét (gerincferdülés, törpülés, stb.)

  • DrGonzo22

    őstag

    válasz Magnum_ #19 üzenetére

    Pedig nagyon egészségtelen. Egyik nagyanyám főként magassarkúakban járt, meg lehet nézni mi lett a vége. Rengeteg lábfej-probléma és deformitás, hátfájás, görnyedtség viszonylag fiatal korától fogva (50). Idős korban (70+) pedig mindez a köbön. Összes többi nőrokona problémamentes, a kilencvenhárom éves anyja azt se tudta, mi az, hogy hátfájás. Kár volt egy amúgy kifejezetten szép magas, és vékony női alakot idő előtt tönkretenni.

Új hozzászólás Aktív témák