Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz fastleslie #71 üzenetére

    Szia Laci!

    Írod: Win7 Acer Emachine gépen... Tök új a gép! Limpus Linux volt rajta, most Win7 tesztelődik, bírja e a Celeron 900?

    Nekem egy HP 2133-asom van egy Via C7 procival, 1 G RAM-mal. A Windows 7 (RC) nemcsak hogy simán felment, de azóta is elfogadható sebességgel megy. Sőt! Mellé tettem dualboot-ban egy Ubuntu 9.10 Remixet. Hát az biza lassabb. Nem is kicsit.

    Korábban Debiannal, majd egy 9.04-es Ubi remix-szel cseréltem le a gyári SLED 10-et, az ment a legjobban, de Windows is kellett a munkámhoz, és ha már telepítettem, akkor a 9.10-es Ubit raktam mellé. Utólag ez nem bizonyult teljesen jó választásnak a szerintem elbaltázott új menürendszere miatt. Ha jobban értenék hozzá, magam levakarnám. Amint megjön az új Campus csomagom, újra telepítem a magyar Win7-tel a masinkát, csak azt nem tudom még, milyen Linuxot rakjak mellé.

    De vissza a kérdésedhez. Ha nem akarsz HD videókat szerkeszteni vagy nézegetni, nem akarsz virtuális gépeket futtatni, egyszerre három-négynél több alkalmazást futtatni stb., akkor bírni fogja. Legfeljebb kicsit lomhának találod majd. :K :K

    dr. Nagy Gábor

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz sfdrakex #165 üzenetére

    Kedves sfdrakex!

    Próbáltam a Puppy Linuxot. Tetszik is. Nagyon! Egy gondom van csak vele, mégpedig az, hogy nekem az OpenOffice használatát kell tanítanom a munkahelyemen, és a Puppy nem tartalmazza, és azzal is kicsit vakarózni kellene, hogy felmenjen rá.

    Olyan disztrókat kerestem, ami simán felismer mindent a gépben és használni is tudja a fedélbe beépített webkamerát (Skype és hasonszőrűek), a beépített kártyaolvasót, a beépített WiFi adaptert. És amihez könnyen el tudok készíteni Windows alól egy indító és telepítő pendrive-ot, mert a HP 2133-as mininek se flopija, se CD-je.

    Ami működött, ha döcögve is:
    1. SLED10 - gyárilag volt rajta, 2.3-as OOo-val (mi a 3.x-et oktatjuk és nem lehetett frissíteni!)
    2. Debian - jól kezelte a 1280x768-as LCD panelt, imádtam a képernyőit és a menüit, programjait, de bajaim voltak egyes hardverelemek kezelésével
    3. Puppy 4.31 - Nincs OOo, nem kezelte a webkamerámat és a WiFi adaptert stb.
    4. Ubuntu 9.04 netbook remix - ez volt a legjobb! Kicsi, gyors, mindent kezelt. Lehet, hogy visszateszem.
    5. Ubuntu 9.10 netbook remix - most ez van, de le fogom cserélni mert lassú.

    dr. Nagy Gábor

Új hozzászólás Aktív témák