Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz julius666 #125 üzenetére

    Én az imént tényleg csak a logikát próbáltam megfejteni. Ne keverjük most ide az egyéb témaköröket. Azt nem értettem, hogy lesz munkahely a 2000 oem windows 7 -ből...

    De akkor vigyük tovább a történetet... ha igaz lenne hogy mindenféle munkahelyek szűnnek meg azért mert te letöltesz egy programot, akkor az it iparnak már régen meg kellett volna szűnnie. Ehhez képest évről évre növekszik a piac, milliárdos extra bevételeket könyvelnek el, és az olyan viszonylag kis cégek is mint az opera, vígan megélnek belőle...
    Említhetném a zeneipart is, melynek számtalan szereplőjét éppen az internet tette népszerűvé.. Szerintem 100 - 150 évvel ezelőtt egy zenész bármit megadott volna azért, hogy minimális erőbedobással hatalmas ismertségre tegyen szert. Ma pedig tűzzel vassal küzdenek az internet ellen, ám a szélmalomharcot ritkán lehet megnyerni. (a részletekkel Don Quijote de la Mancha szolgálhat :) )

    Ez az egész helyzet már régen nem a jogokról szól. Annak idején a kiadók kiharcolták, hogy NE legyenek a maihoz hasonló szerzői jogok, hogy kiadhassanak adathordozókat értékesítésre. Időközben legfőképp egymás ellen hangolták be a megfelelő jogi megkötéseket, ma pedig mindezt a felhasználók ellen vetik be, amitől azt remélik, hogy visszatérnek a régi idők, leginkább az a korszak, amikor is egy egy technológiai váltással hatalmas pénzt lehetett bekaszírozni (pl kazetta -> cd). De ezek az idők már elmúltak. És ne velem akarják megfizettetni azt az extra profitot, amihez hozzászoktak. Ez az iparág jelenleg nagyon rossz irányba tart. Lassan már a rablógyilkossággal említik egy lapon ha meg merek hallgatni egy zeneszámot, amit esetlegesen a lakhelyemen be sem lehet szerezni, csak irreálisan magas összegért cserébe. Ez csak arra jó, hogy a fogyasztó, és a zeneipar véglegesen eltávolodjon egymástól. Nem jogharcosokkal kell pénzt kizsarolni az emberekből, börtönnel fenyegetőzni, milliárdos pereket akasztani a zenekedvelők nyakába, vagy éppen abszolút fals számokat köpködni mindenkire, fals statisztikák alapján. Meggyőződésem hogy igazából csak azok fogyasztanak digitális termékeket, akiknek van némi érdeklődésük az internetes megoldásokkal kapcsolatban is, és általában ezek az emberek "töltenek" is olykor ezt azt maguknak, és nem feltétlenül azt amit éppen a nyakukba akar sózni az "zenetévé". A kizsákmányolt műadóból viszont azok kapnak.
    Folyt köv. nemsokára...

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz julius666 #125 üzenetére

    Látjuk nagyon csődbe akar menni az MS, Bill Gates is csövezik már, párizsira se futja... De a kiadók is akkor szarban vannak hogy már csak társadalmi munkában, ingyen foglalkoztatják a habzó szájú ügyvédeiket, és a politikusok lefizetésére se futja már...

    csak nem tartom helyesnek azt hogy nem tiszteljük más munkáját, ráadásul divatból.
    Én se tartom helyesnek hogy annyira nem tisztelik a magyar emberek munkáját hogy nem fizetnek nekik annyit mint az amcsinak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák