Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    Hónapokon keresztül sírt a YouTube tábor, hogy állítsák vissza a régi, G+ mentes komment rendszert. Nem történt semmi. Miért most? Lekezdődött egy lassú lemorzsolódás az oldalaikon, vagy mifene?

    (#25) floatr: Én alapvetően nem voltam a G+ ellen, de amilyen intézkedések követték... az elcseszett integrációs próbálkozások, nekem sem voltak szimpatikusak.

    Kb az egész olyan, mintha volna egy tucat nagyáruház, másokhoz hasonló árazással, de bevezetné, hogy csak klubkártyával léphetsz be.

  • leviske

    veterán

    válasz floatr #51 üzenetére

    Ha én fogom magam és beköltözök a házadba, fizetem a fogyasztásom, egyebek, de nem rakhatsz ki, mert akkor nem kommunikálhatsz senkivel a házadon belül, akkor az téged hol érintene negatívan?

    Mint mondtam, nem voltam G+ ellenes, még az elején próbálgattam is és míg zárt volt eléggé pörgött is az üzenőfal. Nagy potenciál volt benne. De végül igen is elcseszték az integrációt, mivel nem olyan dolgokkal kellett volna kezdeni, mint amivel kezdtek. YouTube-on még most sem látom, ha jött egy levél a Gmail fiókomba, nem tudok elnavigálni a többi Google alkalmazáshoz (G+ kivételével), de az már meg van oldva lassan egy éve(?), hogy egy kommentem egyszerre legyen G+ post is, ha akarom... Idővel jöhettek volna ilyesmik, de nem ezekkel keleltt volna kezdeni. Ez szimpla, agresszív Facebook majmolás volt.

  • leviske

    veterán

    válasz #53667584 #58 üzenetére

    "nem fizetsz"

    :C Én azt hittem, hogy a legnaivabb emberek közé tartozom itt a PH!-n, de úgy tűnik vannak mérföldekkel az én állapotomon is túl emberek. Ha én ingyen használom a Google szolgáltatásait, akkor szerinted miből termelnek ki annyi bevételt, mint a Microsoft? Szeretetből? Szerinted mire kellett nekik egy Facebook 2.0? Vagy egyáltalán miből termelt szerinted a FB 8 milliárd dollárt tavaly?

    (#59) montyx: Ó, én imádom a Facebook-ot! Mindent megosztok, like-olok, meg egyebek agyatlanul! Ezt is ecseteltem a hozzászólásomban nyilvánvalóan, ha volt élterme felhozni Zuckebergéket.

  • leviske

    veterán

    válasz Sofian #67 üzenetére

    Egy kapitalista világban élünk. Nem kell, hogy a cég a termékét az én igényeimre szabja, de ha nem teszi, nem veszem meg és keresek mást, aki az "egyedi" igényeimhez közelebb álló szolgáltatást nyújt. Amennyiben sokan vannak azon az "egyedi" igényen, mint én, akkor sokan fogják ezt tenni és idővel a cég tönkremegy, ha nem változtat.

    Én a Google-nek, Facebook-nak azzal fizetek, hogy használom és eközben megtudnak rólam dolgokat még abban az esetben is, ha nagyon ügyelek, hogy ne adjak ki magamról túl személyes információkat. Ők ezekért az információkért bőven több pénzt kapnak, mint amennyit a nyújtott szolgáltatás ér. Miért? Mert monopol helyzetben vannak az információpiacon és annyit kérnek érte, amennyit akarnak. Ha ugyanezeket a szolgáltatásokat pénzért kínálnák és nem adnák el senkinek az adatait, közelében sem lennének az aktuális bevételeknek, hiszen volna versenytárs. Egyszerűbb egy adatparkot összerakni, mint ~3milliárd felhasználó adatait nyújtani, hiszen felhasználót boltban nem veszel...

    Szóval aki azt állítja, hogy én, vagy bárki más INGYEN használja a Google/Facebook szolgáltatásait, az jobb lenne, ha pár pillanatra elgondolkodna.

  • leviske

    veterán

    válasz Sofian #77 üzenetére

    "Ez lehetne végszó is."

    Az egész topiknak is lehetne ez a végszava, mégis fog itt még az a nagyjából 5 ember vergődni, akik valamiért személyes sértésnek veszik, ha valaki kritizálja a cég egy termékét.

    "A világ legnagyobb baromsága lenne eladni az adatokat..."

    Ma, ha egy játékot megveszel, azt csak használhatod, de nem a tiéd nem adhatod kölcsön, stb. Ettől, még eladásnak hívják, függetlenül attól, hogy a forráskódját nem ismered és nem tudsz vele mit kezdeni azon túl, hogy használod. Nem tudom minek kellett volna kerülgetnem az eladás szót ez esetben.

    "ők csak beállítják a kampányukat megfelelő paraméter alapján"

    Igen, kérnék egy kiló kenyeret alapon leadnak rendelést egy, adott mennyiségű és milyenségű felhasználóra. Vásárolnak. A Google meg elad. Függetlenül attól, hogy a kenyér receptje titkos.

    DE MIELŐTT egy rendkívül átgondolt választ kapnék megint: Nekem ezzel nincs bajom, ahogy a G+-al sem volt semmi gondom. A taktikával volt a bajom, mivel mindenkinek az arcába lett tolva. Eddig ilyen taktikáról csak a Facebbook volt híres és sajnáltam, hogy a Google is erre az útra lépett.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz ngabor2 #81 üzenetére

    Szerintem az ingyen fogalmát egyszerű megfogalmazni. Az van ingyen, amit önzetlenül, cseretermék igénylése nélkül kapok. Ettől függetlenül nem gondolom, hogy a Google politikája ilyen téren változásra szorulna, csak jeleztem, hogy ugyanolyan kapitalista cég, mint a Microsoft és ugyanannyira érinti, ha elpártolnak tőle a felhasználók, mint a Microsoft-ot.

    Sőt, a Google helyzetében maximum annyi az eltérő, hogy míg egy Windows vásárlással a Microsoft-nak biztosított a felhasználóra jutó bevétel akkor is, ha emellett annak van otthon egy MacOSX és egy Linux is, míg a Google hirdetők felé nyújtott termékének értéke rohamosan csökken annak függvényében, minél több dolgot használ egy ember és ezért nagyon agresszívan próbáltak ez ellen tenni. Ez sokaknak nem jött be, köztük nekem sem...

    (#80) floatr: "integrációnak technológiai okai is voltak"
    Ezt megértem, de ettől még fel kellett volna vezetni, hogy a felhasználók részéről legyen erre igény. Erre régebben képes volt a Google, így született meg több szolgáltatása is.

    "Persze ez az egész úgy csapódott le a zemberekben, hogy elvették tőlük az anonim zsarolós videók feltöltési lehetőségét, meg a szintén anonim anyázós kommenteket."
    Ez pont a Google párti emberkék egyetlen populáris érve a Youtube feltúrása mellett. Az igazság meg az, hogy a mai napig, a relatív kevés felhazsnáló közt sem nehéz fake embert találni és míg nem kér személyigazolványt a cég, addig ez nem is fog változni. Ezen túlmenően sokan a saját nevükkel is lazán anyáznak. Ezen az nem segít, hogy minden olyan videótulajdonostól elveszem a moderáció jogát, aki nem rendelkezik G+ fiókkal.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz floatr #88 üzenetére

    "Eddig én úgy vettem észre, hogy valahányszor csinált valamit a gugli, vagy felvásárolt valamit, folyamatosan csak az ekézést lehetett látni."

    Microsoft, Apple, Facebook, Yahoo, Oracle, IBM, EA, Sony (bár ő mostanság hivatalos jófiú) és még sorolhatnám. Mindegyik nagy név kap a médiától időnként. A Google még ezek viszonylatában keveset is.

    A többit részemről túltárgyaltuk, minden érvemet leírtam a témában, ami most eszembe jutott hirtelen.

Új hozzászólás Aktív témák