Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Szerintem teljesen korrekt az a verzió amikor 1$/1Giga pluszdíjat számláznak túllépés után... az alapdíj elegendő az normál használathoz, aki meg terrabájtokat akar tölteni, az vagy drágább csomagra lép (ha úgy jobban jön ki) vagy megfizeti az extra letöltést.

  • azbest

    félisten

    válasz Fori23 #9 üzenetére

    ez mindig előjön... gondolj bele, hogy mi lenne, ha csak annyi sávszélességet adnának el, hogy minden ügyfél napi 24órás folyamatzos töltés mellett is tartsa a sebességét...

    Rendben, holnaptól limitálják a csomagokat, hogy a valós és mindig biztosítható sebességgel menjenek, tessék:

    Hirtelen ránézve a Bix diagramra, 80gbit/sec körül látom a maxot.

    Úgy hallom másfél millió vezetékes netelőfizető van az országban.

    80 000 000 kbps / 1 500 000 fő = 54 kbps/fő = 6.7kbyte/sec fejenként.

    Másik variáció, holnaptól 1 megabites kapcsolatok lesznek, amiből 80 000 ügyfélt szolgálnak ki, a többieknek kikötik a kapcsolatát. Persze ez esetben nem 5000ft lesz az 1 Mbites csomag, hanem 5000*18,75 = 93750 ft.

    Elégedett lennél? Vagy megfelel, hogy sok megabittel tölthetsz, havi sok gigányi adatot, 5000 ftért, mert az előfizetők többsége nem tölt max sebességgel 24/7/365.

  • azbest

    félisten

    válasz ujoimro #61 üzenetére

    Ez a leglassabb szolgáltatástípusnál (768 Kb/s) 20 gigabájt, a leggyorsabbnál (10 Mb/s) 150 gigabájt lesz. Minden ezen felül letöltött gigabájtért 1 dollárt számláznak ki

    Tehát máris bukik az állításod... ugyanis semmi büntetés nincs... megvan mennyi forgalmat foglal magában azelőfizetés, minden efeletti GB +1$.... úgyhogy ez teljesen korrekt. Ha valaki sokszor túllépi, akkor vehet nagyobb csomagot, ha neki úgy jobban megéri. Ha néha lépi túl, akkor pedig talán jobban megéri az alacsonyabb díj, és néha +néhány $.

  • azbest

    félisten

    válasz #95590400 #91 üzenetére

    Igen szokásom.

    "Tegyük fel, hogy átléped 150GB-al a havi korlátodat. Ekkor mennyit fizetsz pluszba? $150."

    Egészen pontosan 51$-t fizet ha épp túllépi a 150 gigát az ő általa írt ár alapján... nem 150et.
    300GB forgalomért fizet 50+150$ díjat. Nem olcsó a linux dvd töltés, kell neki 68 példányban letölteni havonta :U

    Épp néztem mennyi adatforgalmam van havonta... most egész alacsony... 30GB alatt voltam az utóbbi két hónapban, az átlag inkább 45 fele van. Volt pár linux cd, pár vmware vmd és virtualpc vhd fájl, az összes program amit a gépen használok (sikerült teljesen legálisan megoldani :) vmware telepítő egymaga 500 mega felett van), Vista dvd (MSDN-AA)... rendszeresen megy youtube, online zene, szoktam filmeket is nézni, Half Life deathmach a steamről (ez is több giga), ja és persze rendszeresen távolról használom a gépemet...100/100as a netkapcsolat. 24/7 megy a gép. Az utóbbi 3 évben a csúcs 80GB volt egy hónapra... de ehhez már az kellett, hogy állandóan videózzak abban a hónapban minden nap reggeltől estig. Úgyhogy ne akarja nekem senki bemesélni, hogy saját használatra nem elég 150giga... igaz nem töltök le minden szemetet, csak mert megtehetem... a 80gigás merevlemez is csak azért lett szűkös, mert több oprendszert is használni akarok párhuzamosan teszteléshez, de 70%szabad abból is.
    Szóval én inkább hard core netező vagyok, mint átlagos, de még így is ésszerű keretek közt maradtam.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz ujoimro #101 üzenetére

    Bocs, jogos az észrevétel, elnéztem ahogy átfutottam. :B A személyes megjegyzésedhez no comment.

    (#98) avman :
    Átalánydíj?
    ezek szerint te jogtalannak tartod az az előfizetéses mobiltelefont is, ahol van egy alap átalánydíj, amelyben benne foglaltatik bizonyos lebeszélhető perc, amelyet túllépve percenkénti kell fizetni.
    Vagy a feltöltőkártyás díjszabás szimpatikus neked? Ott a használattal időarányosan fogy a pénzed. Igaz ez esetben magasabb az egységnyi díj.

    A személyes megjegyzésedre pedig: "ívben, magasról, vastagon ignorálható" az is, hogy keveslik a torrent szerver üzemeltetők a lakossági csomag adatforgalmi korlátját, mivel jelenleg nem létezik olyan legális otthoni szolgáltatás, amely ilyen adatforgalmat igényel. Ja és persze korlátlan adatforgalomért és sávszélességért sír a szájuk, lehetőleg ingyen, hogy a legújabb HD -re konvertált cam film másolatot is le tudják húzni majd 2x-es aránnyal visszaosztani a film forgatásának második napján :W

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    Tanulság:

    Soha ne vitatkozz torrentesekkel! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal :U

    További jó szórakozást

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák