Új hozzászólás Aktív témák

  • Belba

    őstag

    válasz Penge_4 #53 üzenetére

    Nem tudom, mi az az SMS web reklámozó???... :F
    SMS-ben jön reklám???...
    Mi ilyet még soha nem kaptunk, pedig a családban 10 db SIM-kártya működik... :U

    A reklám-emaileket többnyire azért kapjuk, mert beregisztrálunk ide-oda és ezek az adatbázisok elég könnyen hozzáférhetőek némelyek számára...

    Én például soha nem szoktam torrent oldalakról letölteni, warez oldalakat sem látogatok, mégis dögivel kapom az ilyen reklám-leveleket (szerencsére a gmail spam-szűrője elég jól kiválogatja, úgyhogy nem kell vele törődnöm)...
    Viagrás emaileket is csőstül kapok, szóval ebből láthatod, hogy csak vaktában lövöldöznek!

    Nem nehéz azt sem megtudni, hogy ki milyen nyelven netezik : a böngésződ beállításai alapján automatikusan azon a nyelven nyílik meg a weboldal (ha többnyelvű)...
    Elárulja az IP-címed és a HOST-od, ha egy weboldalra lépsz (a legtöbb weboldal ezeket az adataidat naplózza)...
    Ha szoktál warez oldalakon nézelődni, letöltögetni, akkor ne csodálkozz, ha ezeket az adataidat begyűjtik!
    Hasznos védekezés, ha külön (eldobható) emailcímet használsz az ilyen oldalakra regisztrációhoz.

    Az én webáruházaimban is naplóztatom a vevők és a látogatók IP-címét, Host-ját, merő óvatosságból (pl. ne rendelgessen valaki kamuból külföldről magyar kamu-lakcímre, mert ez nekünk anyagi kárt okozna), de ezeket az adatokat nem használom reklámozásra és szigorúan csak én kezelem, nem adom át senki másnak!

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Új hozzászólás Aktív témák