Új hozzászólás Aktív témák

  • Belba

    őstag

    válasz bambano #43 üzenetére

    Bocsi, hogy megkérdezem : szerinted mi az üszkös jófenéért nyomozna utánam a Facebook?!... :F

    Az USA Hatóságainak sincs semmiféle oka nyomozni utánam (nem gyártok bombát, nem tervezem egyik repülőgép elrablását sem, nem vagyok bérgyilkos, stb.)!
    Amúgy abszolúte törvénytisztelő állampolgár vagyok, a magyar Hatóságoknak sincs okuk épp énutánam nyomozgatni nagy apparátussal... :D

    Megnyugtatlak, hogy az átlagos (valódi névvel, címmel, adatokkal) fenn levő embereket is csak a feltett adataikkal gyűjtik be adatbázisokba.

    A kamu-profil viszont pont elegendő védelem az Apeh ellen (hova utazgatok, milyen a lakásom, milyen életszínvonalon élek a beírásaim és a feltett fotóim alapján), a Munkáltatók ellen, rosszindulatú ismerősök ellen... :K

    Évekig éltem diplomata körökben, tudom, hogy az NBH-nak elegendő a kiszemelt emberke telefonszámát megtudni, hogy onnantól kezdve mindent megtudjanak róla!
    (Sok embernek meg sem fordul a fejében, hogy a valódi adataival a Facebookon arra is kiváló, hogy az ismerősei között megtalálják X-et, akiről mindent meg akarnak tudni, az ő kitett telefonszámán el fognak jutni könnyedén X-hez.)
    Nem véletlenül tették be a magyar iwiw-en is a "regisztrálj be a telefonoddal" alkalmazást! (Mekkorát röhögtem rajta!)

    A magyar Munkáltatók sem nyomoznak "sütikkel" a böngészőkben : simán rákeresnek az iwiw-en, Facebook-on XY-ra és azt csekkolják le, amit ott látnak az illetőről...

    Szóval, a kamu-profil tökéletesen jó arra, hogy ne a valódi adataimmal legyek fenn a Facebook-on, de mégis meg tudjam nézni ami engem érdekel ott... :DDD

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Új hozzászólás Aktív témák