Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whiz

    aktív tag

    válasz TheVeryGuest #1 üzenetére

    Tudom én miért építik ki ott először... költői felvetések voltak :)
    A baj csak az, hogy valószínű az embereknek sokkal nagyobb szüksége lenne máshol a mobil internetre. De így ugye meg lehet nyomni a marketingrizsát, hogy úúúú már ennyi meg ennyi százalék, hiszen a lakosság jó része (nagy)városokban lakik, és nekik elérhető. De akinek meg valóban kéne, mert nincs más, az ugyanúgy várhatja a csodát. És ez itt a nagy baj. És még nagyobb az hogy ami lassú volt eddig, az ezután még lassabb lesz.

    Iexpresszel én 2-3x sebességnövekedést értem el otthon, amikor használtam. Ezért úgy gondolom, hogy ez hiányozni fog sokaknak...

    [ Szerkesztve ]

    Egy jó hacker nem kéri le a napot!

  • whiz

    aktív tag

    válasz Blacksmith #7 üzenetére

    Sajnos ehhez nem értek, azt hiszem ezt meg is jegyeztem az írásban. Nyilván való, hogy sok pénzbe kerül a hálózat fejlesztése. De. Van itt egy de. Mert ha már nem elérhető mindenhol az a nagy sebesség, akkor miért kell megszüntetni az optimalizálást a csak lassabb hálózattal lefedett területeken? Mert az viszont lehetséges, és nagyon hasznos - tapasztalat.
    Ez az egész megint semmi másról nem szól, csak arról, hogy valószínűleg az nem hoz nekik semmi nyereséget. Biztos röhögve kitermelik az előfizetésekből azt, amibe nekik kerül, de mivel már nem használják a 3G miatt olyan sokan, nem kell annyi ügyfelet kiaszolgálni, így aztán "nahh az a 20% kapja be, majd egyszer ott is lesz 3G addig lassulhatnak egy kicsit, kit érdekel, csá". Nekem erősen ilyen érzésem van.

    [OFF]"A kisvárosok (meg persze a falvak) kimaradnak a jóból, mert ott soha nem fog visszajönni a fejlesztés ára."

    Ez az a gondolkodásmód a szolgáltatók részéről, amit nagyon csúnyán elítélek. Csak egy példa: Volánbusz. Ott nem indítanak járatot, ahol effektíve az az egy vonal nem hozza be a saját költségeit (jellemzően falvak környéke, zártkerti területek, ilyesmi). Igaz, hogy van rá igény, mert használná a jónép, még ha nem is sokan. Nekik az életüket nagyon megkönnyítené. De nem kapják meg, mert az a vonal a saját költségeit tekintve nem nyereséges, így aztán oldják meg az utazást, ahogy tudják, szevasz. Az nem számít, hogy az összes többi járat globálisan atommód hozza a pénzt... na erről ennyit.[/OFF]

    [ Szerkesztve ]

    Egy jó hacker nem kéri le a napot!

  • whiz

    aktív tag

    válasz geddonhun #5 üzenetére

    Külön apn van (volt) Pannonéknak is. A tömörítéshez másikat kell beállítani. Mondjuk tenném hozzá, hogy amíg használtam, addig is azért néha voltak érdekes anomáliák. Pl néha fogta magát, és elfelejtett működni, ilyenkor disconnect, apn átírása, reconnect. Nem nagy ügy, csak amikor 10 percenként meg kell tenni, akkor már idegesítő...
    Azt meg nem is tudtam, hogy Vista alatt nem megy, én Vistán már nem próbáltam, addigra lett nálunk is 3G.
    Nekem szerencsére a modemem jól bírja a gyűrődést, Vista alá is találtam firmware-t hozzá, pöccre sikerült is beüzemelni. Féltem előtte, hogy gáz lesz, mert olvastam fórumokon sokat és sokfélét, de nekem jól megy minden (kopkopkop).

    Amúgy meg sajna ez van, a mobilinternet még arányleg drága, viszonylag kevés adatforgalmat kapunk a pénzünkért, és ez jó eséllyel nem is fog változni a jövőben...

    Egy jó hacker nem kéri le a napot!

  • whiz

    aktív tag

    válasz Jamby18 #14 üzenetére

    Azért azt tenném hozzá, hogy a pannon 3G-s szolgáltatásával (már ahol van persze) én pölö maximálisan elégedett vagyok. Nekem soha nem szakad, nem fagy a net, és letöltésnél stabil 2-2.2Mbitet megy. A feltöltés szintén csontra megy 48Kbitet (ez gyakorlatilag az elméleti maximum) Az, hogy valakinek nem megy, elég sok okból történhet.

    v2.0: a két USB-s kábel nem véletlen. Arra találták ki, hogy gyengébb jelű területen több kakaót tudjon felvenni a modem, különben szakadás van. Egyébként adják mellé a sima egy csatisat is (legalábbis nekem Huawei e220-am van, ahhoz kettő járt. Ja és én faluban lakok, mégis maxos a jelerősségem, szóval ezt is helyszíne válogatja).

    A T-comnál jóhogy azt mondák, hogy a másik két szolgáltatónak rosszabb a sebessége :)
    Nyilván a másik kettő is ezt mondja. Alapvetően el lehet mondani, hogy átlagban a T leggyorsabb, ez mondjuk igaz, de nem olyan jelentősek a különbségek. Lefedettség tekintetében a voda van kicsit jobban lemaradva a másik kettőtől, így persze ők átlag lassabbak.

    Viszont ha utazok az országon belül (városok közt ugye), akkor gyakorlatilag megizélgethetem, mert egyiknek sincs normális hálózata...

    Egy jó hacker nem kéri le a napot!

  • whiz

    aktív tag

    válasz k.sasa.87 #16 üzenetére

    Nem érted félre :)
    Valóban 220-250Kbyte/sec sebességet megy :)
    Telefonnal is (Nokia E51), meg a modemmel is (Huawei E220)

    Egy jó hacker nem kéri le a napot!

Új hozzászólás Aktív témák